16. 08. 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
 2. Bardzo dziękuję sprzątającym nasz kościół za ich pracę i troskę o czystość naszej świątyni. Za przyozdobienie naszego kościoła kwiatami serdecznie dziękuję nowożeńcom: Monice i Bartoszowi Sobolewskim oraz Kamili i Sebastianowi Heymann’om. Nowożeńcom życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia. O przygotowanie kościoła do liturgii następnego tygodnia proszę rodziny: Chyłek, Stysiał, Dec, Porada i Rzeszutek.
 3. Różaniec przed sumą 23 sierpnia poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
 4. Dziękuję osobom, które przyczyniły się do organizacji wczorajszej Uroczystości – postarały się o wieńce, które są symbolem naszej wdzięczności wobec Boga, ale też swą wymową przypominają nam fundamentalne prawdy. Dziękuję za dary przyniesione w procesji, za obecność i modlitwę. Dziękuję Paniom z KGW i Łukawianom, dziękuję Paniom i Panom oraz młodzieży z początku Łukawca. Niech Miłosierny Pan wynagrodzi swym błogosławieństwem każde ich dobro, a Matka Boża Miłosierdzia niech wesprze ich modlitwy.
 5. W poniedziałek, 17 sierpnia, Msza św. rano o godz. 8.00.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
 7. W tym tygodniu III piątek miesiąca. Zapraszam do uczestnictwa i do składania próśb na Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
 8. W III sobotę miesiąca modlić się będziemy w naszych intencjach przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
 9. W sobotę wyruszy nasza parafialna pielgrzymka do Lichenia i do Warszawy. Przed oblicze Matki Bożej Licheńskiej i do sanktuarium bł. Ks. Jerzego Popiełuszki zawieziemy intencje prywatne, ale i całej naszej parafii. Polecamy się modlitwie wszystkich parafian, abyśmy mogli dobrze przeżyć tę pielgrzymkę i szczęśliwie powrócić. Zbiórka przed wyjazdem w sobotę o godz. 4.00.

Intencje mszalne (17 sierpnia – 23 sierpnia):

- poniedziałek (17 sierpnia) – godz. 8.00:

+ Bronisława Dubiel – int. od syna Tadeusza z żoną

- wtorek (18 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Franciszek, Józef i Aniela Guzy

- środa (19 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Stefania Miś – int. od Róży pani Zofii Jankowskiej

 

- czwartek (20 sierpnia) – godz. 18.00:

1) + Onufry i Antonina Michałek oraz + Andrzej i Anna Miś; 2) + Bronisława Dubiel – int. od           siostry Józefy z rodziną.

- piątek (21 sierpnia) – godz. 18.00:

1) + Marianna – w 2 rocznicę śmierci oraz za + Stanisław i Wiesława Jankowscy; 2) + Bronisława           Dubiel – int. od syna Bronisława z rodziną;

 

- sobota (22 sierpnia):

+ Bożena Jankowska – w 2 rocz. śmierci.

- niedziela (23 sierpnia):
7.30  –  + Maria Litwin
10.30 –  (W int. parafian w Sanktuarium w Licheniu). 1) + Bronisława Dubiel  – int. od Bronisławy Cisło z dziećmi; 2) + Józef Ślęzak – int. od syna Stanisława z rodziną;

14.00   W 40 rocznicę ślubu z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

 

02. 08. 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Bardzo dziękuję sprzątającym nasz kościół za ich pracę i troskę o czystość naszej świątyni i za przyozdobienie naszego kościoła kwiatami. O przygotowanie kościoła do liturgii następnego tygodnia proszę rodziny: Noga, Stawarz, Chmiel, Porada i Orzech.
 2. Różaniec przed sumą 9 sierpnia poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
 3. We wtorek (4 sierpnia) wyrusza 38 Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się Mszą św. o g. 6.30 sprawowaną na Placu Farnym. Zapraszamy do duchowego towarzyszenia pielgrzymom i poprzez śledziennie relacji na antenie Radia Via. Jeśli z naszej parafii są pątnicy, którzy wyruszają na trasę pielgrzymkową, to zapraszam ich na Mszę św. w poniedziałek – będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla nich.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
 5. W tym tygodniu przypada I Czwartek Miesiąca a zarazem ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Tego dnia w naszej parafii spowiedź przed I Piątkiem Miesiąca od godz. 16.30. Spowiadać będzie 4 kapłanów – zachęcam do skorzystania  z sakramentu pojednania. Podczas Mszy św. modlić się będziemy w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 6. I Piątek miesiąca. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Następnie możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00.
 7. Sobota, 8 sierpnia – wizyta u chorych od godz. 9.00.
 8. Za niecałe 2 tygodnie – 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na sumie o 10.30 poświęcimy wieńce… Żniwa już trwają… Gorąco proszę o przygotowanie wieńców, które będą znakiem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego Opatrzność- pełną miłosierdzia troskę o nas i za Jego błogosławieństwo w naszej pracy. Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 30 sierpnia.
 9. Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania. Państwu Alinie i Stanisławowi Kieca i Pani Bożenie Kwolek za wykonanie rabatki kwiatowej obok kościoła. W imieniu własnym i w imieniu Parafialnej Caritas serdecznie dziękuję panu Jerzemu Gawłowi i jego pracownikom, panu Bogusławowi Miś i panu Kazimierzowi Ząbkowi za charytatywną pracę na rzecz pewnej rodziny z naszej parafii. Serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Przypominam o głosowaniu na pracownię komputerową. Szczegóły i linki można znaleźć na naszym parafialnym FB. Różnica między Łukawcem a Strzyżowem wynosi zaledwie 300 głosów.
 11. Przypominam o możliwości pozostania Wolontariuszem Akcji „Szlachetna Paczka”. Więcej o projekcie można poczytać na stronie Szlachetnej Paczki, bądź porozmawiać z panią Anną Rączka.
 12. Zapraszam do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce autokarowej do Lichenia i Warszawy w dniach 22 – 23 sierpnia (sobota – niedziela). Koszt pielgrzymki 260 zł., który obejmuje przejazd, 3 posiłki, usługę przewodników i nocleg. Więcej w gablocie.
 13. Odpowiedź Przewodniczącego KEP na list Prezydenta RP z dnia 22 lipca 2015.
 1. Intencje mszalne (3 sierpnia – 9 sierpnia):

- poniedziałek (3 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Maria Tomaka w 13 rocznicę śmierci.

- wtorek (4 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Stefania Miś – od syna Józefa z rodziną.

- środa (5 sierpnia) – godz. 18.00:

+Janina i Michał

- czwartek (6 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Andrzej i Aniela

- piątek (7 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Antonina, Anna, Katarzyna Czekajskie

- sobota (8 sierpnia) – godz. 18.00:

          + Eugeniusz Dudek – od córki Marii z mężem

- niedziela (9 sierpnia):
7.30  –  W int. parafian
10.30 –  + Andrzej i Władysław

14.00   + Jan i Maria Czekajscy

26. 07. 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa, poświęcenie pojazdów mechanicznych. Modlić się będziemy o bezpieczeństwo na drogach i o szczęśliwą jazdę dla wszystkich kierowców. Bardzo proszę o zachowanie porządku podczas poświęcenia pojazdów: wszystkie samochody będą przejeżdżać obok kościoła i kierować się w stronę cmentarza i wyjeżdżać drogą, która biegnie za kościołem. Ofiary składane z tej okazji zostaną przekazane na pomoc misjonarzom w ramach akcji prowadzonej przez MIVA Polska.

2. Bardzo dziękuję sprzątającym nasz kościół za ich pracę i troskę o czystość naszej świątyni. Dziękuję za przyozdobienie kwiatami naszego kościoła nowożeńcom: Piotrowi i Natalii Klepka, którym życzymy wiele łask Bożych na nowej, wspólnej drodze życia. O przygotowanie kościoła do liturgii następnego tygodnia proszę Rodzinę Stróżów.

3. Różaniec przed sumą 2 sierpnia poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.

4. Otrzymaliśmy podziękowanie od Misjonarzy Kombonianów, których gościliśmy w niedzielę 5-go lipca. W ich imieniu i własnym dziękuję za przekazane im ofiary.

5. W poniedziałek, 27.07.2015 – Msza św. rano o godz. 8.00

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy.

7. Sobota, 1 sierpnia – I sobota miesiąca. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Wizyta u chorych będzie 8 sierpnia.

8. Istnieje szansa, że Fundacja Orange wyposaży w Łukawcu pracownię komputerową. Pracownia może stać miejscem spotkań, szkoleń i wykładów. Trzeba tylko wygrać głosowanie poprzez stronę internetową ze Strzyżowem, który również stara się o tę pracownię. Na razie wygrywamy, ale przewaga topnieje. Zachęcam do głosowania. Szczegóły i linki można znaleźć na naszym parafialnym FB.

9. Na mapie Szlachetnej Paczki czyli ogólnopolskiego projektu powstał nowy Rejon „ŁUKAWIEC I OKOLICE”. To pierwszy krok do stworzenia Drużyny, która będzie nieść pomoc rodzinom biednym, samotnym oraz pokrzywdzonym przez los z całej gminy Trzebownisko. SZLACHETNA PACZKA dociera do osób żyjących w niezawinionej biedzie, czyli takich które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji. Do projektu włączane są głównie osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz ci, których spotkało nieszczęście. Zwracamy się z apelem o podjęcie tego wyzwania i zgłoszenie swojej kandydatury na Wolontariusza Szlachetnej Paczki poprzez stronę internetowąwww.superw.pl.Szukamy osób odpowiedzialnych, konsekwentnych w działaniu, entuzjastycznych, świadomych siebie, kompetentnych oraz otwartych na drugiego człowieka. Do Drużyny mogą zgłaszać się tylko osoby pełnoletnie. Więcej o projekcie można poczytać na stronie Szlachetnej Paczki, bądź porozmawiać z panią Anną Rączka.

10. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II i dzieci”, do udziału w którym zaprasza dzieci i młodzież z całego powiatu. Osoby chętne więcej informacji o konkursie mogą otrzymać w naszej bibliotece u pani Agnieszki Rogali.

11. Zapraszam do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce autokarowej do Lichenia i Warszawy w dniach 22 – 23 sierpnia (sobota – niedziela). Wyjazd o godz. 4.15, powrót w późnych godzinach nocnych. W programie zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuarium w Licheniu i uczestnictwo w nabożeństwach, nawiedzenie sanktuarium i zwiedzanie muzeum bł. Ks. Jerzego Popiełuszki oraz zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Koszt pielgrzymki 260 zł., który obejmuje przejazd, 3 posiłki, usługę przewodników i nocleg. Nocleg przewidziany jest w Licheniu, w blisko leżącym Sanktuarium pensjonacie. Warunki są bardzo dobre, ale pokoje 2-3-4 osobowe i jeden 5-osobowy. Dlatego przy zapisach będzie można się od razu wpisywać na listę kwaterunkową. Jeśli chodzi o pokoje 2-osobowe, pierwszeństwo mają małżeństwa.

Intencje mszalne (20 lipca – 26 lipca):

- poniedziałek (27 lipca) – godz. 8.00:
+ Stefania Miś – int. od córki Bronisławy

- wtorek (28 lipca) – godz. 18.00:
+ Stefania Miś – int. od córki Bronisławy

- środa (29 lipca) – godz. 18.00:
W int. Marka i Anny w 15 rocz. ślubu – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego, rodzinnego życia.

- czwartek (30 lipca) – godz. 18.00:
O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr z Róży pani Janiny Pudło.

- piątek (31 lipca) – godz. 18.00:
+ Katarzyna Zdeb – int. od rodziny Ożogów

- sobota (1 sierpnia) – godz. 18.00:
+ Stanisława Bielenda – int. od męża

- niedziela (2 sierpnia):
7.30 – W int. Natalii w 1 rocznicę urodzin, o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.
10.30 – + Stanisław i Antonina Rydz
14.00 – + Katarzyna Zdeb – int. od przyjaciół z rodzinami

 

05. 07. 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. W dzisiejszą niedzielę – 5-go lipca w naszej parafii gościmy misjonarza kombonianina o. Macieja Miąsika, któremu dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i za naszą wspólną modlitwę. Po Mszy św. można nabyć materiały misyjne i swoją ofiarą wesprzeć misje.
 2. Bardzo dziękuję sprzątającym nasz kościół za ich pracę i troskę o czystość naszej świątyni i za ofiarę. Dziękuję za przyozdobienie kwiatami naszego kościoła nowożeńcom: Rafałowi i Jolancie Szymczakiewicz oraz Mateuszowi i Justynie Smyczek, którym życzymy wiele łask Bożych na nowej, wspólnej drodze życia. O przygotowanie kościoła do liturgii następnego tygodnia proszę Rodziny: Korbecki, Korbecki, Korbecki, Porada i Nowak.
 3. Różaniec przed sumą 12 lipca poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel
 4. Serdecznie dziękuję panu Mirosławowi Dudkowi za wykonaną pracę przy nagłośnieniu.
 5. W tym tygodniu Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00. W czwartek o godz. 9.00. W środę, piątek i sobotę o godz. 18.00.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy.

Intencje mszalne (6 lipca – 12 lipca):

- poniedziałek (6 lipca) – godz. 8.00:

+ Franciszek i Katarzyna Kula

- wtorek (7 lipca) – godz. 8.00:

+ Cecylia Urban – int. od członków Rady Parafialnej

- środa (8 lipca) – godz. 18.00:

+ Cecylia Urban – int. od rodziny Piekników z Boguchwały;

 

- czwartek (9lipca) – godz. 9.00:

+ Emilia Jałówka – int. od córki Bożeny z rodziną

- piątek (10 lipca) – godz. 18.00:

+ Stanisław Kwiatkowski – int. od chrześnicy Teresy

 

- sobota (11 lipca) – godz. 18.00:

          Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny

 

- niedziela (12 lipca):
7.30  –  + Antoni Wyskiel w 20 rocz. śmierci
10.30 –  + Franciszek i Józefa Rząsa

14.00   W int. Parafian

28. 06. 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Bardzo dziękuję sprzątającym nasz kościół za ich pracę i troskę o czystość naszej świątyni i za zakupione kwiaty. O przygotowanie kościoła do liturgii następnego tygodnia proszę Rodziny: Urban, Puc, Gancarz, Słoniec i Mach.
 2. Różaniec przed sumą 28 czerwca poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.
 3. W dzisiejszą niedzielę członkowie naszej Caritas rozprowadzają Cegiełki na pomoc w organizacji wakacyjnych kolonii dla dzieci. Można złożyć do puszek dobrowolną ofiarę.
 4. Raz jeszcze dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Jubileuszu 50-lecia kapłaństwa ks. Stanisława Jezierskiego: dziękuję Radzie Parafialnej, Paniom z KGW, Druhom z OSP i członkom Zespołu Łukawianie. Dziękuję Pani Agnieszce Rogali, pani Elżbiecie Ząbek, która przygotowała życzenia dzieci i samym dzieciom, dziękuję młodzieży z KSM-u oraz Liturgicznej Służbie Ołtarza. Wszystkim uczestnikom dziękuję za dar modlitwy.
 5. W poniedziałek UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA – odpust w kościele parafialnym w Łukawcu Dolnym. W naszej parafii Msze św. o godz. 8.30 i o godz. 18.00. W tym dniu zbierana jest składka utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. „świętopietrze”.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
 7. I Czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.
 8. I Piątek miesiąca – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 i możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00. Od godz. 16.30 spowiedź pierwszopiątkowa – spowiadać będzie 4 kapłanów.
 9. I Sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe i osoby, które podjęły Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 10. W następną niedzielę – 5-go lipca w naszej parafii będziemy gościć misjonarza kombonianina o. Macieja Miąsika, który podczas kazania przybliży nam warunki pracy na misjach i przedstawi sytuację Kościoła w krajach misyjnych. Będzie również możliwość nabycia materiałów misyjnych i wspomożenia misji ofiarą złożoną do puszki.
 11. W sobotę, 4 lipca, odbędzie się XV Ogólnopolska Pielgrzymka Pokutno-Wynagradzająca za Grzechy Przeciwko Życiu do Tarnowca. W programie m.in. wykład ks. prof. Dariusza Oko.
 12. W związku z licznymi sygnałami o stosowaniu środków chemicznych ochrony roślin w sposób stwarzający zagrożenie dla zdrowia ludzi, zwierząt – szczególnie pszczół oraz środowiska Wójt Gminy wystosował do mieszkańców gminy apel o zachowanie rozwagi i bezwzględne przestrzeganie koniecznych zasad, obowiązujących przy stosowaniu środków chemicznych. Ochrona owadów zapylających powinna być naszą wspólną troską, gdyż warunkuje przyszłość rolnictwa i zachowanie właściwej równowag w przyrodzie. Apel ten w całości jest dostępny w naszej gablocie.
 13. List Biskupa Rzeszowskiego z okazji zbliżającej się Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Intencje mszalne (29 czerwca – 5 lipca):

- poniedziałek (29 czerwca):

godz. 8.30: + Stanisław Kwiatkowski – int. od kolegów i koleżanek Marzeny

godz. 18.00: + Cecylia Urban – od swatowej Teresy

- wtorek (30 czerwca) – godz. 18.00:

+ Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Marzeny z Damianem

- środa (1 lipca) – godz. 18.00:

+ Stanisława Bielenda – int. od męża

 

- czwartek (2 lipca) – godz. 18.00:

+ Antonina Głowiak – int. od wnuka Mariusza z rodziną

- piątek (3 lipca) – godz. 18.00:

+ Józef, Stanisław i Maria

 

- sobota (4 lipca) – godz. 18.00:

          O pokój w Polsce i na świecie – int. od Róży pani Zofii Komorowskiej

Godz. 13.00 – Msza św. ślubna

Godz. 14.30 – Msza św. ślubna

 

- niedziela (5 lipca):
7.30  –  W int. Parafian
10.30 –  1) +Andrzej i Katarzyna Polak – w rocz. śm. Andrzeja; 2) +Stanisław Kwiatkowski – int.  od rodz. Ożogów;

14.00   W 18 rocz. ślubu Magdaleny i Jacka – Msza św. dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

 

21. 06. 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. III niedziela miesiąca – w naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 10.30 dziękujemy Miłosiernemu Bogu za 50 lat kapłaństwa ks. Stanisława Jezierskiego, emerytowanego proboszcza i budowniczego naszej parafii. Serdecznie proszę o modlitwę w intencji Jubilata.
 2. Bardzo dziękuję sprzątającym nasz kościół za ich pracę i troskę o czystość naszej świątyni i za zakupione kwiaty. Pani Agnieszce Rogala dziękuję ze dekorację okolicznościową. O przygotowanie kościoła do liturgii następnego tygodnia proszę Rodziny: Filipek, Antas, Waltoś, Tomasik, Porada.
 3. Różaniec przed sumą 28 czerwca poprowadzi Róża pani Anieli Michałek.
 4. W środę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W naszej parafii również Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
 5. Dyrekcja Zespołu Szkół w Łukawcu informuje, że uroczystość zakończenia roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca, w piątek. O godz. 8.00 Msze św. w kościołach Łukawca – serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Uroczystości w szkole: dla Gimnazjum o godz. 9.15, dla Szkoły Podstawowej o godz. 10.45.
 6. W następną niedzielę na sumę zapraszam szczególnie dzieci na Mszę św. z kazaniem im szczególnie dedykowanym.
 7. Również w następną niedzielę członkowie naszej Caritas będą rozprowadzać Cegiełki na pomoc w organizacji wakacyjnych kolonii dla dzieci. Można będzie do puszek złożyć dobrowolną ofiarę.
 1. Intencje mszalne (15 czerwca – 21 czerwca):

- poniedziałek (22 czerwca) – godz. 18.00:

          W int. Gabrieli Marii Ząbek – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int.    od ojca chrzestnego

- wtorek (23 czerwca) – godz. 18.00:

           + Antonina Głowiak – int. od wnuczki

- środa (24 czerwca) – godz. 18.00:

          + Cecylia Urban – int. od wnuczki Dominiki

- czwartek (25 czerwca) – godz. 18.00:

          + Janina i Kazimierz Kłęk

- piątek (26 czerwca):

          – godz. 8.00 – W int. dzieci, młodzieży z naszej parafii, oraz Dyrekcji i nauczycieli z naszej szkoły,           którzy rozpoczynają wakacje – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.

          – godz. 18.00 – + Maria i Walenty Turek – int. od syna i wnuczki Małgorzaty

- sobota (27 czerwca) – godz. 18.00:

          + Cecylia Urban – int. od sióstr z Róży p. Anieli Noga

- niedziela (28 czerwca):
7.30  –  W int. parafian
10.30 –  1) + Andrzej Miś w 24 rocz. śmierci i + Stefania Miś; 2) + Stanisław Kwiatkowski – int. od firmy Dekarzy.

          14.00   W 40 rocz. ślubu: Marii i Kazimierza oraz Marii i Jana – dziękczynna z prośbą o Boże           błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata życia.

 

14.06. 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Bardzo dziękuję sprzątającym nasz kościół za ich pracę i troskę o czystość naszej świątyni. Dziękuję za przyozdobienie kwiatami naszego kościoła nowożeńcom: Marzenie i Damianowi Kot, którym życzymy wiele łask Bożych na nowej, wspólnej drodze życia. O przygotowanie kościoła do liturgii następnego tygodnia proszę Rodziny: Stopa, Miś, Stróż, Wyskiel i Wyskiel.
 2. Różaniec przed sumą 21 czerwca poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
 4. W tym tygodniu III piątek miesiąca. W naszym kościele Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W III sobotę miesiąca Nowenna do św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam do udziału i wspólnej modlitwy.
 5. III niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna.
 6. 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Miłosiernemu Bogu za 50 lat kapłaństwa ks. Stanisława Jezierskiego, emerytowanego proboszcza i budowniczego naszej parafii. Serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału i proszę o modlitwę w intencji Jubilata.
 7. 4-go sierpnia tradycyjnie wyruszy Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Grupa św. Wojciech zaprasza do uczestnictwa w jej wspólnocie. Zapisy do tej grupy w niedziele od 16.00 do 18.00 w kancelarii parafii Fara i od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00. Więcej szczegółów w gablocie.
 8. Dyrekcja Zespołu Szkół w Łukawcu zwraca się z prośbą do Rodziców o przeprowadzenie rozmów z dziećmi na temat kontaktów z osobami nieznajomymi. Informujemy, że w naszej okolicy pojawiły się sygnały o próbach nagabywania dzieci przez nieznanego mężczyznę. Prosimy o poważne potraktowanie tej prośby.
 9. 17 czerwca, w środę, w Trzebownisku, w Domu Ludowym, od godz. 13.30 przeprowadzane będą bezpłatne badania słuchu. Chętni mogą skorzystać.
 10. Parafia pw. Św. Onufrego w Łące zaprasza 20 czerwca, w sobotę, na koncert “Wyrwanych
  z niewoli”.
  Rozpoczęcie o godz. 18.00 EUCHARYSTIĄ (w kościele w Łące) po której, ok godz. 19.30 przejście na koncert przy Zespole Szkół w Łące. Wstęp wolny dla wszystkich! Po koncercie dla członków grup lub stowarzyszeń katolickich, możliwość udziału w CHRYSTOTECE! (w szkole do 2.00, wstęp 10 zł, zapisy do 18.06.2015 u ks. Tomasza Ryczka – tel. 724760750).

Intencje mszalne (15 czerwca – 21 czerwca):

- poniedziałek (15 czerwca) – godz. 18.00:

          + Cecylia Urban – int. od wnuka Mariusza z rodziną

- wtorek (16 czerwca) – godz. 18.00:

          W int. Sióstr Różańcowych z Róży p. Anny Noga – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia, a dla zmarłych Sióstr o szczęśliwość wieczną.

- środa (17 czerwca) – godz. 18.00:

          W int. Sióstr Różańcowych z Róży p. Anieli Noga – o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia.

 

- czwartek (18 czerwca) – godz. 18.00:

          + Jan, Antoni i Aniela Golec.

- piątek (19 czerwca) – godz. 18.00:

          + Emilia Jałówka – od córki Alicji z mężem

 

- sobota (20 czerwca) – godz. 18.00:

          + Maria Pachorek – w 2 rocz. śm.

 

- niedziela (21 czerwca):
7.30  –  + Mieczysław – w 2 rocz. śmierci.
10.30 –  1) W int. ks. Stanisława Jezierskiego w 50 rocznicę święceń kapłańskich – o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia; 2) + Maria i Józefa Pachorek – w 2 rocz. śm. Marii.

          14.00   w int. parafian

7. 06. 2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 1. Dzisiaj VIII Święto Dziękczynienia, w ramach którego przeżywamy dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Bardzo dziękuję sprzątającym nasz kościół za ich pracę i troskę o czystość naszej świątyni. O przygotowanie kościoła do liturgii następnego tygodnia proszę Rodziny: Nowak Joanna, Nowak Arkadiusz, Moskwa, Urban i Rzucidło.
 3. Różaniec przed sumą 14 czerwca poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.
 4. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Zachęcam do wspólnej modlitwy.
 6. W czwartek obchodzić będziemy Oktawę Uroczystości Bożego poświęcenie  wianków sporządzonych z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, laki, lasy, nasze działki i ogrody, strzegł je oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra. Po procesji tradycyjny w tym dniu obrzęd błogosławieństwa dzieci.
 7. W piątek – 12-go czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 8. W sobotę (13-go czerwca) zapraszam na Mszę św. i spotkanie Radę Parafialną.
 9. Dziękuję najpierw samemu Bogu ale i wszystkim, którzy się przyczynili do organizacji naszego pikniku parafialnego: panu Sołtysowi, który był współorganizatorem, Zespołowi Caritas, Akcji Katolickiej i wszystkim sponsorom, którzy wspomogli piknik finansowo lub materialnie, a byli to: Firma „ANKOP” z Łańcuta – Anatol Wrona, Hurtownia „ARKA” z Rzeszowa, Bank Spółdzielczy w Jasionce, Firma „BOGART” – Bogusław Grata i Łukasz Grata, Firma „CEMBLOK” – Stanisław Bielenda, Delikatesy Centrum w Łukawcu, „GAMA” Towarzystwo Inicjatyw Społecznych – Ewa Koziarz, „Smak Górno” z Górna – prezes Mieczysław Miazga, Zespół „HADES”, Fundacja im. Tesli Imperium Techniki w Rzeszowie – Rafał Bojarski, Radny Łukawca pan Janusz Koń, Firma „KORAL”, Kółko Rolnicze w Łukawcu – Władysław Gunia, Koło Gospodyń Wiejskich nr 1 w Łukawcu, Koło Gospodyń Wiejskich nr 2 w Łukawcu, Zespół śpiewaczy „ŁUKAWIANIE”, MOTOCYKLIŚCI z Łukawca, pan Witold Sapa ze swoją limuzyną, Ochotnicza Straż Pożarna w Łukawcu, Ochotnicza Straż Pożarna w Zaczerniu, Państwowa Straż Pożarna w Rzeszowie. Serdeczne Bóg Zapłać.
 10. Dziękuję wszystkim Tym, którzy zaangażowali się w organizację procesji Bożego Ciała – dziękuję grupom, które przygotowywały ołtarze, Druhom OSP za zabezpieczenie naszego przemarszu, wszystkim rodzicom, którzy przyprowadzili swe pociechy i paniom, które zadbały o zorganizowanie sypania kwiatów. Serdeczne Bóg Zapłać.
 11. W imieniu własnym i Caritas Parafialnej dziękuję osobom, które tak szybko i chętnie odpowiedziały na apel o pomoc pewnej potrzebującej rodzinie z naszej parafii. Serdeczne Bóg zapałać.
 12. 21 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy dziękować Miłosiernemu Bogu za 50 lat kapłaństwa ks. Stanisława Jezierskiego, emerytowanego proboszcza i budowniczego naszej parafii. Uroczystości jubileuszowe będą mieć 2 części: pierwsza w kościele – część liturgiczna i druga, po Mszy św., w Domu Strażaka, z udziałem zaproszonych gości. Serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego udziału.

Intencje mszalne (8 czerwca – 14 czerwca):

- poniedziałek (8 czerwca) – godz. 8.00:

+ Cecylia Urban – int. od córki Emilii z rodziną

- wtorek (9 czerwca) – godz. 18.00:

O opiekę Matki Bożej i łaskę zdrowia dla sióstr różańcowych i ich rodzin z Róży pani Edyty Więcek

- środa (10 czerwca) – godz. 18.00:

+            Józefa Rząsa – int. od rodz. Gawłów

- czwartek (11 czerwca) – godz. 18.00:

+ Bronisława Dubiel – int. od rodz. Kuźniarów

- piątek (12 czerwca) – godz. 18.00:

+ Józef, Adolf i Janina

 

- sobota (13 czerwca):

 1. 14.30 – Msza św. ślubna Marzeny Kwiatkowskiej i Damiana Kota.

          godz. 18.00 – W int. Doroty i Krzysztofa z okazji 20 rocz. ślubu – dziękczynna z prośbą o   potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo;

 

- niedziela (14 czerwca):
7.30  –  W int. Sebastiana z okazji urodzin – int. od syna Dawida
10.30 –  1) W int. parafian; 2) + Stanisław Kwiatkowski – int. od pracowników firmy RR     Dekarzy;

14.00   + Antonina Głowiak – int. od rodz. Michałków;