1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.00.
  2. Dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz ofiarę. Za udekorowanie kościoła kwiatami dziękujemy nowożeńcom Urszuli i Michałowi Guzkom, którym życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia na nowej drodze życia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wąsacz, Puziewicz, Wiercioch, Nowak, Grata.
  3. Różaniec przed sumą 23 czerwca poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  4. Składam podziękowanie p. Bożenie i Wiesławowi Płoszajom za ofiarę, którą z okazji jubileuszu małżeństwa złożyli na rzecz parafii. Serdeczne Bóg Zapłać.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zapraszam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
  6. W naszej diecezji trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia odbywa się adoracja w jednej z parafii naszej diecezji. W naszej parafii taka adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w najbliższy piątek, 21-go czerwca od Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w szczególności proszę o podjęcie modlitewnych dyżurów: od 19.00 do 19.30 – Młodzież i dzieci z LSO i Oazy; od 19.30 do 20.00 – Róże Józefy Nowak, Józefy Miś, Józefa Stróża, Teresy Wiercioch i Janiny Chmiel; od 20.00 do 20.30 – Róże Edyty Więcek, Janiny Drzał, Marii Ornat, Zofii Komorowskiej i Zofii Jankowskiej; od 20.30 do 21.00 – Róże Marii Myrdy, Stanisława Chmiela, Anieli Noga i Alfredy Miś.
  7. W piątek, 21 czerwca, zakończenie Roku Szkolnego. Msze św. w kościołach Łukawca o godz. 8.00, a następnie uroczystości w szkole o godz. 9.30.
  8. Zapraszam do udziału w jednodniowej pielgrzymce autokarowej do Zakopanego, która odbędzie się 22 czerwca (sobota). Wyjazd spod kościoła o godz. 5.00. Przewidziany koszt ok. 150 zł. Chętnych proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  9. 23 czerwca (niedziela) odbędą się w Łukawcu wybory na Urząd Sołtysa. Zgłosiło się dwóch kandydatów, wśród nich dotychczasowy sołtys Łukawca, któremu jesteśmy wdzięczni za dotychczasową współpracę i za wszelkie dobro, jakie stało się udziałem naszej miejscowości dzięki jego staraniom. Życzymy mu powodzenia w tegorocznych wyborach. Głosowanie potrwa od godz. 8.00 do godz. 18.00.

 

Intencje mszalne (17 czerwca – 23 czerwca):

 

poniedziałek (17 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Władysław Porada – int. od Romana;

+ Anna Bożek – int. od Kazimierza;

wtorek (18 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Elżbieta Lech;

+ Anna Bożek – int. od Alicji i Józefa Misiów;

środa (19 czerwca) – godz. 18.00: 

W int. Kazimierza – z okazji 75-tych Urodzin – dziękczynna za otrzymane łaski – z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Anna Bożek – int. od rodziny Dudów;

czwartek (20 czerwca) – godz. 18.00: 

W intencji Anny – z okazji Urodzin – z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Anna Bożek – int. od rodziny Tomaków;

piątek (21 czerwca):

– godz. 8.00 – Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski w roku szkolnym przez Dyrekcję, nauczycieli, pracowników i uczniów ZS w Łukawcu, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę na czas wakacji;

– godz. 18.00 – + Władysława i Jerzy Laskowscy;

+ Anna Bożek – int. od Józefa Tomaki;

sobota (22 czerwca) – godz. 18.00:

1) + Paulina i Jan; 2) W intencji Filipa Wierciocha z okazji 18-tych Urodzin – z prośbą o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dorosłym życiu;

niedziela (23 czerwca):

7.30Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodzin Orzechów i Głowiaków;

10.30W intencji parafian;

14.00 – + Stanisław Noga – w rocznicę śmierci;

+ Anna Bożek – int. od Stanisława Kokoszki z Łąki;