1. Dzisiejsza składka na tacę przeznaczona jest na potrzeby diecezjalnego Radia Via.
  2. Dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę dwie rodziny Czekajskich, Orzech, Smolarski i Stysiał.
  3. Różaniec przed sumą 2 czerwca poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
  4. Gorąco zapraszam na nabożeństwa majowe każdego dnia w kościele i przy kapliczkach. W niedziele maja zapraszam wszystkich na nabożeństwo przy jednej z kapliczek Łukawca. Tej niedzieli, 26 maja, o godz. 19.00 zgromadzimy się przy kapliczce na posesji Marii i Romana Pokrzywów, 30 maja – na posesji Zofii i Tadeusza Jankowskich.
  5. W środę, 29 maja, zapraszam na Mszę Świętą uczniów kl. 8, którzy przyjęli sakrament bierzmowania oraz uczniów kl. 6, którzy rozpoczną w naszej parafii przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. Zostaną im wręczone indeksy.
  6. 30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po sumie uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Chciałbym poprosić o poniesienie baldachimu: z kościoła do 1 ołtarza – panów z Rady Parafialnej; od 1 do 2 ołtarza – ojców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej i ojców młodzieży w tym roku bierzmowanej; od 2 do 3 ołtarza – panów z parafialnej Caritas i Akcji Katolickiej; od 3 do 4 ołtarza – przedstawicieli panów mieszkających w domach o numerach od 51 do 100; od 4 ołtarza do kościoła – przedstawicieli Róż męskich.
  7. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w precesji Bożego Ciała, która jest szczególnym wyznaniem naszej wiary przede wszystkim w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam wszystkie grupy i organizacje działające przy parafii, jak również Strażaków z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Łukawianie. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz inne dzieci – chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Od piątku, w dni oktawy Bożego Ciała, organizowane będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które również gorąco zapraszam.
  8. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Po Mszy Świętej nabożeństwo pierwszosobotnie i zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W niedzielę, 2 czerwca, na Mszach Świętych gościć będziemy Idę Bujak, karmelitankę, która pracuje w Kamerunie. Wspólnotę, której posługuje na misjach będziemy mogli wesprzeć ofiarą złożoną do puszki.
  10. 2 czerwca odbędzie się Piknik Rodzinny. Początek o godz. 15.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszam do udziału. Więcej szczegółów na temat przygotowanych atrakcji znajdziemy na plakacie. Dochód przeznaczony zostanie na potrzeby naszej szkoły.
  11. Organizatorzy zapraszają na Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 30 maja 2024 r. w Parku Sybiraków w Rzeszowie o godz. 19.00.

 

Intencje mszalne (27 maja – 2 czerwca):

 

poniedziałek (27 maja) – godz. 18.00: 

+ Józefa i Mikołaj;

+ Anna Bożek – int. od rodziny Rogalów;

wtorek (28 maja) – godz. 18.00: 

+ Maria Gaweł – w rocznicę śmierci;

+ Anna Bożek – int. od rodzin Żurek i Pawlus;

środa (29 maja) – godz. 18.00: 

+ Ludwika i Andrzej Kuźniar;

+ Anna Bożek – int. od rodzin Grata i Szubart;

czwartek (30 maja): 

7.30+ Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Iwony z rodziną;

10.30W intencji parafian;

14.00W int. Marii Dragan – z okazji 75 Urodzin – z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Anna Bożek – int. od Teresy Głowiak;

piątek (31 maja) – godz. 18.00:

+ Władysław Porada – int. od córki Ireny z mężem;

+ Anna Bożek – int. od Anny i Leszka Rejmanów;

sobota (1 czerwca) – godz. 18.00:

+ Maria i Jan – w rocznicę śmierci Marii;

+ Anna Bożek – int. od Elżbiety i Zbigniewa Ząbków;

niedziela (2 czerwca):

7.30+ Jan i Helena – w 6 rocznicę śmierci Jana;

10.30+ Leszek Drzał;

14.00W intencji parafian;

+ Anna Bożek – int. od syna Leszka z rodziną;