1. Dzisiaj III niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.00 wspólny Różaniec
  2. Dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz udekorowanie kościoła kwiatami. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Noga, Porada, Jastrząb, Szegda, Bielecki.
  3. Różaniec przed sumą 26 maja poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej.
  4. Gorąco zapraszam na nabożeństwa majowe każdego dnia w kościele i przy kapliczkach. W niedziele maja zapraszam wszystkich na nabożeństwo przy jednej z kapliczek Łukawca. Tej niedzieli, 19 maja, o godz. 19.00 zgromadzimy się przy kapliczce na posesji braci Małeckich.
  5. W sobotę, na godzinę 10.00 zapraszam na spotkanie chłopców z klasy 3 i starszych, którzy chcą zostać ministrantami.
  6. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii.
  7. Składka na tacę z następnej niedzieli (26 maja) przeznaczona jest na potrzeby naszego diecezjalnego Radia Via.
  8. 30 maja obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesją z Najświętszym Sakramentem pójdziemy w stronę cmentarza. Chciałbym poprosić o przygotowanie ołtarzy: 1 – Rodziców młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej; 2 – Parafialny Zespół Caritas i Akcję Katolicką; 3 – Parafian mieszkających w domach o numerach 51 -100; 4 – panie z Róży p. Zofii Jankowskiej.

 

Intencje mszalne (20 maja – 26 maja):

 

poniedziałek (20 maja) – godz. 18.00: 

+ Marian Bożek;

+ Anna Bożek – int. od Róży p. Alfredy Miś;

wtorek (21 maja) – godz. 18.00: 

+ Paweł;

+ Anna Bożek – int. od Róży p. Alfredy Miś;

środa (22 maja) – godz. 18.00: 

+ Leszek Drzał;

+ Anna Bożek – int. od Andrzeja i Marty z rodziną;

czwartek (23 maja) – godz. 18.00: 

+ Kazimierz Lęcznar – w 6 rocznicę śmierci;

+ Anna Bożek – int. od Aleksandry i Janusza Koniów;

piątek (24 maja) – godz. 18.00:

+ Józef Noworól – w 5 rocznicę śmierci;

+ Anna Bożek – int. od sąsiadów Draganów, Komorowskich i Misiów;

sobota (25 maja) – godz. 18.00:

+ Władysława i Marcin;

+ Anna Bożek – int. od sąsiadów Draganów, Komorowskich i Misiów;

niedziela (26 maja):

7.30W intencji Dawidka – o łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego;

10.30W rocznicę Sakramentu Małżeństwa Jolanty i Grzegorza – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla ich rodziny;

14.00W intencji parafian;

+ Anna Bożek – int. od rodziny Rogalów;