1. Dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz udekorowanie kościoła kwiatami. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Noga i cztery rodziny Stróżów.
  2. Różaniec przed sumą 19 maja poprowadzi Róża pani Marii Myrdy.
  3. Gorąco zapraszam na nabożeństwa majowe każdego dnia w kościele i przy kapliczkach. W niedziele maja zapraszam wszystkich na nabożeństwo przy jednej z kapliczek Łukawca. Tej niedzieli, 12 maja, o godz. 19.00 zgromadzimy się przy kapliczce na posesji państwa Lucyny i Czesława Śliżów.
  4. 13 maja, w poniedziałek, początek tegorocznych Nabożeństw Fatimskich.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam i zachęcam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  6. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.00 wspólny Różaniec.
  7. Zapraszam i zachęcam dzieci i młodzież do odnowienia lub podjęcia modlitwy w Róży Różańcowej.
  8. Zachęcam do zapisywania dzieci na letni wypoczynek w formie rekolekcji dla ministrantów po zakończonej 4 klasie, organizowanych przez Ruch Światło Życie dla uczniów po zakończonej 5 klasie oraz organizowanych przez KSM. Szczegóły na plakatach.
  9. Ogłoszenie Sołtysa wsi Łukawiec: Istnieje możliwość wpłaty 2 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane: 1) Dom Strażaka: 14.05.2024 (wtorek), od 9.00 – 10.30; 2) Dom Ludowy, Łukawiec Dolny: 14.05.2024 (wtorek), od 14.30 – 16.00.

 

Intencje mszalne (13 maja – 19 maja):

 

poniedziałek (13 maja) – godz. 18.00: 

+ ks. Jan Paja;

+ Władysław Wiercioch – int. od Józefy i Jana Nowaków;

wtorek (14 maja) – godz. 18.00:

+ Joanna Stróż – w rocznicę śmierci;

+ Władysław Wiercioch – int. od rodziny Wąsaczów;

środa (15 maja) – godz. 18.00: 

O pokój na świecie – int. od Róży p. Teresy Wiercioch;

+ Władysław Wiercioch – int. od Agnieszki i Zbigniewa Gancarzów;

czwartek (16 maja) – godz. 18.00: 

+ Antonina i Stanisław Rydz;

piątek (17 maja) – godz. 18.00:

+ Joanna Stróż – w rocznicę śmierci;

sobota (18 maja) – godz. 18.00:

+ Joanna i Henryk Grocholscy;

niedziela (19 maja):

7.30 – + Bronisława i Henryk Urban;

10.30W rocznicę Sakramentu Małżeństwa Zuzanny i Sławomira – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla ich rodziny;

14.00W intencji parafian;