1. Dzisiaj III niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Przeprowadzana jest również zbiórka do puszek na Kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg Zapłać za każdą ofiarę. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.00 modlitwa różańcowa.
 2. Dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Głowiak, Orzech, Pietraszek, Wiercioch, Pieczonka.
 3. Różaniec przed sumą 24 marca poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
 4. We wtorek, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę św. zapraszam szczególnie mężczyzn oraz wszystkie Panie, które zadeklarowały przystąpienie do Róży Różańcowej Żon modlących się w intencji swych mężów. Wspólnie, z Bożym błogosławieństwem zainaugurujemy modlitwę tych Róż.
 5. W piątek, 22 marca, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone zostanie po drodze od kościoła w stronę Terliczki. Zapraszam wszystkich, a szczególnie grupy, ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii: Radę Parafialną, Róże Różańcowe, Akcję Katolicką, Caritas Parafialną, Szkolne Koło Caritas, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Oazę, Strażaków, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie i sportowców. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Szczególnie zapraszam Strażaków i proszę o kierowanie ruchem oraz o asystę krzyża. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowała p. Bożena Ziemba – bardzo jej za to dziękuję. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17.00, po niej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 6. Na Mszy Świętej piątkowej uczniom kl. 8, w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania zostaną im wręczone poświęcone krzyże i modlitewniki.
 7. W sobotę, 23 marca, odbędzie się w naszej parafii spowiedź przedświąteczna: od godz. 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00, z przerwą od 16.30 do 17.00. Msza Święta tego dnia będzie odprawiana o godz. 18.00.
 8. Spowiedzi w naszym Dekanacie: 21 marca (czwartek) w Stobiernej i w Łukawcu Dolnym; 25 marca (poniedziałek) w Trzebownisku i w Nowej Wsi; 26 marca (wtorek) w Łące i w Wólce Podleśnej; 27 marca (środa) w Rzeszowie – Staromieściu. W związku ze spowiedziami Msze Święte 21 marca (czwartek), 26 marca (wtorek) i 27 marca (środa) będą odprawiane rano o godz. 7.30.
 9. Zbliża się Triduum Paschalne. Tradycyjnie Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie będziemy adorować grupami oraz indywidualnie. Ponadto chciałbym zaprosić i zachęcić wszystkich parafian do całonocnej Adoracji przy Grobie Pana Jezusa z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Mężczyzn, którzy chcieliby czuwać przy Panu Jezusie w godzinach nocnych proszę o kontakt z p. Mariuszem Więckiem, który koordynuje grafik. Od godziny 21.00 do godz. 24.00 będę obecny w konfesjonale dla tych, którzy będą szukali pojednania się z Bogiem. Nie odkładajmy jednak tej spowiedzi na ostatnią chwilę.
 10. Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm, a przed sumą uroczysta procesja z palmami. Zapraszam na nią wszystkich, a szczególnie wszystkie dzieci. Niedziela Palmowa to również Niedziela Męki Pańskiej, wprowadzająca nas w czas Wielkiego Tygodnia.
 11. W Delikatesach jest wystawiony kosz na trwałe artykuły żywnościowe, które zostaną przekazane przez parafialną Caritas potrzebującym pomocy i wsparcia z naszej parafii. Bóg Zapłać za wrażliwość i ofiarność.
 12. Komitet wyborczy wyborców Sławomira Porady Gmina z Przyszłością, zaprasza na otwarte spotkanie wyborcze w dniu 21.03.2024 o godz. 18.00 w Domu Strażaka w Łukawcu.
 13. Ogłoszenie sołtysa wsi Łukawiec: 24 marca (niedziela) w Domu Strażaka o godz. 17.00 odbędzie się Zebranie Wiejskie. W programie sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2023 i uchwalenie budżetu na rok 2024.

 

Intencje mszalne (18 marca – 24 marca):

 

poniedziałek (18 marca) – godz. 17.00:

+ Marek – w rocznicę śmierci;

+ Janina Jop (greg. 18);

+ Janina Głowiak – int. od Grażyny i Wiesława Frydłów;

wtorek (19 marca) – godz. 17.00:

+ Józef Pietraszek;

+ Janina Jop (greg. 19);

+ Janina Głowiak – int. od Renaty Frydło z rodziną;

środa (20 marca) – godz. 17.00:

W intencji p. Józefa Małeckiego – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

+ Janina Jop (greg. 20);

+ Janina Głowiak – int. od wnuka Pawła z rodziną;

czwartek (21 marca) – godz. 7.30:

+ Genowefa Wołos – w 1 rocznicę śmierci;

+ Janina Jop (greg. 21);

+ Janina Głowiak – int. od Elżbiety i Zbigniewa Ząbków;

piątek (22 marca) – godz. 17.00:

+ Józef Nowak;

+ Janina Jop (greg. 22);

+ Janina Głowiak – int. od rodziny Dudów;

sobota (23 marca) – godz. 18.00:

O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej miłosierdzia dla Władysława i Józefa;

+ Janina Jop (greg. 23);

+ Janina Głowiak – int. od rodziny Śliżów;

niedziela (24 marca):

7.30W intencji parafian;

10.30 – + Janina i Zbigniew Grzesik – w 1 rocznicę śmierci Janiny;

14.00W intencji Bartosza Surowca – z okazji 18-tych Urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej miłosierdzia, dary Ducha Świętego wszelkie potrzebne łaski w dorosłym życiu;

+ Janina Jop (greg. 24);

+ Janina Głowiak – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;