1. Dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Gaweł, Pomykała, Szymczakiewicz, Kłęk, p. Jarecka.
 2. Różaniec przed sumą 18 lutego poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
 3. W środę, 14 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świąt Paschalnych. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.
 4. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.30 i o 18.00. Na Mszach św. składka na tacę, która zostanie przekazana jako nasza pomoc w budowie kościoła pw. Bł. Jana Balickiego, który powstaje na nowym osiedlu przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie. Możemy potraktować te ofiary jako jałmużnę wielkopostną.
 5. W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego – w Środę Popielcową (14 lutego) po wszystkich Mszach św. przeprowadzimy zbiórkę pieniężną do puszek na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Mimo pewnego zmęczenia tym tematem – solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest bardzo potrzebna, zaapelował abp. Gądecki. Chcemy wspierać ludzi – szczególnie seniorów, osoby z niepełnosprawnością oraz rodziny, które z powodu wojny straciły swój dom.
 6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 7. W soboty Wielkiego Postu po Mszy Świętej modlić się będziemy na Różańcu prosząc wraz z Maryją o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie.
 8. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 00. Po nim Msza św. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Jan Edling.
 9. W okresie Wielkiego postu zachęcam do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 16.30 we wtorki, czwartki i soboty, oraz do rozważania Drogi Krzyżowej oprócz piątku, jeszcze w poniedziałki i środy o 16.30.
 10. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam i zachęcam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
 11. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.00 modlitwa różańcowa.
 12. W sobotę, 17 lutego, w Rzeszowie, w Bazylice oo. Bernardynów od godz. 18.00 do 24.00 potrwa Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Szczegóły znajdziemy na plakacie. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w tej modlitwie.
 13. Sołtys wsi Łukawiec zaprasza do odbioru nakazów płatniczych podatku rolnego i od nieruchomości: Dom Strażaka – 14.02. (środa) – od godz. 9.00 do godz. 11.30 i od 14.00 do 16.00; Dom Ludowy – Łukawiec Dolny – 15.02. (czwartek) – od godz. 13.30 do godz. 17.00;

 

Intencje mszalne (12 lutego – 18 lutego):

 

poniedziałek (12 lutego) – godz. 17.00:

+ Tadeusz Chorzępa – int. od Małgorzaty i Adama;

+ Władysław Porada (greg. 13);

+ Władysław Porada – int. od Sylwestra i Larysy Kluczników;

wtorek (13 lutego) – godz. 17.00:

Dziękczynna za łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodziny;

+ Władysław Porada (greg. 14);

+ Władysław Porada – int. od Dominika Klucznika;

środa (14 lutego):

Godz. 7.30: Z intencji Róży p. Zofii Komorowskiej – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych;

Godz. 18.00: + Tadeusz Chorzępa – int. od rodziny Dominów;

+ Władysław Porada (greg. 15);

+ Władysław Porada – int. od Grażyny i Jana Poradów;

czwartek (15 lutego) – godz. 17.00:

+ Irena Chmiel;

+ Władysław Porada (greg. 16);

+ Władysław Porada – int. od sąsiadów z Pastwiska;

piątek (16 lutego) – godz. 17.00:

+ Tadeusz Chorzępa – int. od Bronisławy i Heleny;

+ Władysław Porada (greg. 17);

+ Władysław Porada – int. od sąsiadów z Pastwiska;

sobota (17 lutego) – godz. 17.00:

+ Kazimiera Dudek – int. od córki Marii;

+ Władysław Porada (greg. 18);

+ Władysław Porada – int. od rodziny Poradów z Terliczki;

niedziela (18 lutego):

7.30O błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Wojciecha i Jadwigi;

10.30 – + Piotr Koczot;

14.00W intencji parafian;

+ Władysław Porada (greg. 19);

+ Janina Głowiak – int. od rodziny Michałków i Pasierbów;