1. Dzisiaj, 3 grudnia, na godz. 15.00 zapraszam ministrantów, członków Oazy i Szkolnego Koła Caritas na Spotkanie ze św. Mikołajem. Rodzice, którzy chcieliby, aby św. Mikołaj wręczył prezenty ich dzieciom proszeni są o ich dostarczenie odpowiednio wcześniej.
 2. Dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Dubiel, Nowak, Prokop, Matuszek, Herdzik.
 3. Różaniec przed sumą 10 grudnia poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
 4. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. W ciągu tygodnia Msze Święte Roratnie, na które serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Na czwartkową Mszę św. roratnią zapraszam szczególnie uczniów kl. 4, 5, 6, na piątkową – uczniów kl. 7 i 8. Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie uczniów kl. 1, 2 i 3. Jeżeli dzieci posiadają własne lampiony, proszę aby zabierały je ze sobą.
 5. Paniom Agnieszce Rogali i Elżbiecie Stróż oraz panom Kazimierzowi Nowakowi i Wiesławowi Poradzie dziękuję za wykonanie dekoracji adwentowej.
 6. Świece Wigilijne Caritas można nabyć w zakrystii: ofiara minimalna: za małe – 8 zł, za duże – 18 zł., co nadto zostanie przekazane naszej parafialnej Caritas.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 8. W piątek (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 00 i 17.00. Na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Maryi Niepokalanej. Polecam te dzieci modlitwom wszystkich parafian. Mszę św. o godz. 12.00 poprzedzi modlitwa na rozpoczęcie tzw. Godziny Łaski.
 9. W niedzielę, 10 grudnia br. będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach i wesprzyjmy Kościół na Wschodzie ofiarami do puszek.
 10. Od przyszłej niedzieli można będzie zabrać z kościoła poświęcone opłatki na Wigilijny stół. Niech staną się symbolem naszej jedności i łączności z parafią.
 11. W Delikatesach  wystawione są kosze na żywność i artykuły chemiczne, które staną się Świątecznym Darem dla rodzin, osób starszych i samotnych z naszej parafii znajdujących się w trudniejszej sytuacji życiowej. Bóg zapłać za ofiarność i wrażliwość.
 12. Za ławkami znajdziemy deklaracje dla mężów, którzy chcą należeć do Róży Różańcowej modlącej się za żony. Wypełnione należy dostarczyć do 6 grudnia. Można będzie je składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki z intencjami.

 

Intencje mszalne (4 grudnia – 10 grudnia):

 

poniedziałek (4 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Mieczysław i Maria;

+ Aniela Szuberla (greg. 4);

+ Paweł Kamiński – int. od Czesławy z rodziną;

+ Marianna Piekło – int. od córki z mężem;

wtorek (5 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Marian i Józefa Kasiak;

+ Aniela Szuberla (greg. 5)

+ Paweł Kamiński – int. od rodziny Jareckich;

+ Marianna Piekło – int. od córki z mężem;

środa (6 grudnia) – godz. 17.00:

O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodziców i dzieci;

+ Aniela Szuberla (greg. 6);

+ Paweł Kamiński – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

+ Marianna Piekło – int. od córki z mężem;

czwartek (7 grudnia) – godz. 17.00:

Dziękczynna za 80 lat życia Czesława – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Aniela Szuberla (greg. 7);

+ Paweł Kamiński – int. od Krystyny i Mariana Bąków;

+ Marianna Piekło – int. od córki z mężem;

piątek (8 grudnia):

– godz. 12.00: + Tadeusz;

– godz. 17.00: Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Zofii Bojdy;

+ Aniela Szuberla (greg. 8);

+ Paweł Kamiński – int. od rodziny Koniów;

+ Marianna Piekło – int. od córki z mężem;

sobota (9 grudnia) – godz. 17.00:

+ Genowefa Wołos – int. od córki Danuty;

+ Aniela Szuberla (greg. 9);

+ Paweł Kamiński – int. od sąsiadów Lesławy i Bogdana Golonków;

+ Marianna Piekło – int. od wnuczki Eweliny z rodziną;

niedziela (10 grudnia):

7.30 – + Józef Urban;

10.30W intencji parafian;

14.00 – + Józef – int. od córki Alicji;

+ Aniela Szuberla (greg. 10);

+ Paweł Kamiński – int. od Beaty i Aleksandra Żabów;

+ Marianna Piekło – int. od wnuczki Eweliny z rodziną;