1. Dzisiaj, 12 listopada, przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w warunkach wojny na Bliskim Wschodzie. Na ten cel przeprowadzana jest zbiórka do puszek. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Nowak, Pustelak, Miś, Bosak, Stopa.
 3. Różaniec przed sumą 19 listopada poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy nie zapomnieli o wywieszeniu flag w Dniu Święta Niepodległości. Dziękuję za obecność i wspólną modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
 5. W czwartek, 16 listopada, będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy poprzez nowennę do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
 7. Następna niedziela będzie trzecią w miesiącu. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność.
 8. W następną sobotę, 18 listopada, parafialna Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 7.00. Tego dnia spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w salce o godz. 18.00.
 9. W następną niedzielę, 19 listopada, w naszym kościele odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa krócej: od godz. 15.00 do godz. 16.00.
 10. W następną niedzielę w naszym kościele odbędą się Zaduszki Strażackie. O godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych strażaków OSP z naszej gminy, którym winni jesteśmy naszą modlitewną i wdzięczną pamięć. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 11. Ogłoszenie Sołtysa Łukawca: Informuję mieszkańców ŁUKAWCA o możliwości wpłaty 4 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane w następujących terminach: Dom Strażaka – 16.11.2023 (czwartek) w godzinach od 9:00 – 10:30; 2. Dom Ludowy Łukawiec Dolny – 16.11.2023 (czwartek) w godzinach od 14:00 – 15:30.
 12. Pielgrzymka do Ziemi Świętej została oficjalnie odwołana. Można zgłaszać się do Biura Matteo Travel w celu uzyskania zwrotu zaliczek. Mając pisemne upoważnienie można to zrobić w imieniu kilku osób. Przy zgłoszeniu należy podać nr konta, na które zaliczki mają być przelane, lub odebrać je w gotówce.

 

Intencje mszalne (13 listopada – 19 listopada):

 

poniedziałek (13 listopada) – godz. 17.00: 

+ Maria Rydz – w rocznicę śmierci;

+ Marianna Piekło (greg. 13);

+ Antonina Pawlus – int. od sąsiadów Misów, Komorowskich i Draganów;

wtorek (14 listopada) – godz. 17.00: 

+ Anna i Józef Drzał;

+ Marianna Piekło (greg. 14)

+ Antonina Pawlus – int. od sąsiadów Szubart, Grata i Żurek;

środa (15 listopada) – godz. 17.00:

+ Anna, Józef, Stanisław oraz zmarli z rodziny;

+ Marianna Piekło (greg. 15);

+ Antonina Pawlus – int. od rodziny z Krasnego;

czwartek (16 listopada) – godz. 17.00:

+ Franciszek Jucha – w rocznicę śmierci;

+ Marianna Piekło (greg. 16);

+ Antonina Pawlus – int. od rodziny z Krasnego;

piątek (17 listopada) – godz. 17.00:

+ Janina i Tadeusz Bielenda;

+ Marianna Piekło (greg. 17);

+ Antonina Pawlus – int. od Krzysztofa Rysia z rodziną;

sobota (18 listopada) – godz. 07.00:

+ Henryk, Katarzyna, Andrzej;

+ Marianna Piekło (greg. 18);

+ Antonina Pawlus – int. od rodziny Bednarzów;

niedziela (19 listopada):

7.30 – + Maria i Bronisław Pieczonka;

10.30W intencji Elżbiety – z okazji 50-tych urodzin – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

14.00W intencji parafian;

16.00W intencji zmarłych Strażaków;

+ Marianna Piekło (greg. 19);

+ Antonina Pawlus – int. od rodziny Tomaków;