1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim delegacjom i osobom prywatnym, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych mojego Taty, śp. Tadeusza Chorzępy. Z tego też powodu rozpoczęcie roku duszpasterskiego zostało przełożone na dzisiaj (niedziela), na godz. 15.00 w ogrodzie przy plebani. Zapraszam Radę Parafialną, Parafialny i Szkolny Caritas, Akcję Katolicką, ministrantów i lektorów oraz Oazę.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz ofiarę. Za udekorowanie kościoła kwiatami składamy serdeczne Bóg zapłać nowożeńcom Gabrieli i Grzegorzowi Podzimowskim, którym życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkich potrzebnych łask na nowej drodze życia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Michałek, Kuszela, Pasternak, Grata, Tomaka.
  3. Różaniec przed sumą 17 września poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  4. W czwartek, 14 września, obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża, które swoją treścią nawiązujące do Triduum Paschalnego. Serdecznie wszystkich zapraszam na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.30 a następnie na Mszę św. połączoną z adoracją Krzyża i uczczeniem Relikwii Krzyża Świętego, które przechowujemy w naszej parafii.
  5. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  6. W piątek, 15 września, na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież kl. 8 z naszej parafii, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  7. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  8. W III niedzielę miesiąca możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Wspólny Różaniec o godz. 17.00.
  9. Sołtys wsi Łukawiec informuje o możliwości wpłaty 3 raty podatku rolnego i od nieruchomości: Przedszkole na Golonkówce – 16 września (sobota) od godz. 8.30 – 10.00; Dom Strażaka – 16 września (sobota), od godz. 11.00 do 12.30; Dom Ludowy – Łukawiec Dolny – 16 września (sobota), od godz. 13.30 do 15.00.

 

Intencje mszalne (11 września – 17 września):

 

poniedziałek (11 września) – godz. 18.00: 

+ Magdalena Patrzyk – int. od męża i córki;

+ Antonina Pawlus (greg. 11);

+ Stanisław Hazik – int. od Alicji i Mariana Pokrzywów;

wtorek (12 września) – godz. 18.00: 

+ Bronisław Cyrnek – int. od rodziny Goclonów;

+ Antonina Pawlus (greg. 12);

+ Stanisław Hazik – int. od Danuty i Jana Mierzwów;

środa (13 września) – godz. 18.00: 

+ Emilia Kokoszka – w 30 rocznicę śmierci – oraz zmarli z rodziny Kokoszków;

+ Antonina Pawlus (greg. 13);

+ Stanisław Hazik – int. od Julii i Ryszarda Pokrzywów;

czwartek (14 września) – godz. 18.00: 

+ Czesława Porada – int. od córki Emilii;

+ Antonina Pawlus (greg. 14);

+ Stanisław Hazik – int. od Janiny Więcek;

piątek (15 września) – godz. 18.00:

+ Antonina Maślanka;

+ Antonina Pawlus (greg. 15);

+ Stanisław Hazik – int. od Heleny i Zbigniewa Śliżów;

sobota (16 września) – godz. 18.00:

+ Stanisława Nowak;

+ Antonina Pawlus (greg. 16);

+ Stanisław Hazik – int. od Kazimierza i Marii Rząsów;

niedziela (17 września):

7.30 – + Józef Nowak;

10.30O łaskę zdrowia, Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodziny Kubraków;

14.00W intencji parafian;

+ Antonina Pawlus (greg. 17);

+ Stanisław Hazik – int. od sąsiadki Zofii;