1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: dwie rodziny Bożków, dwie rodziny Wąsów i rodzina Tereszkiewiczów.
  2. Różaniec przed sumą 18 czerwca poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  3. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zachęcam i zapraszam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  4. Następna niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  5. W przyszła niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Serdecznie zapraszam. Wspólna modlitwa różańcowa o godz. 17.00.
  6. Dziękuję wszystkim tym, którzy się przyczynili do organizacji pikniku rodzinnego: panu Sołtysowi z Radą Sołecką, Zespołowi Caritas, Akcji Katolickiej, Dyrekcji, Nauczycielom i dzieciom z ZS w Łukawcu, Radzie Rodziców ZS w Łukawcu, Kołom Gospodyń Wiejskich w Łukawcu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukawcu i zaprzyjaźnionym jednostkom z Łąki i Jasionki, członkom ŁKS Łukawiec. Dziękuję p. Januszowi Koniowi oraz wszystkim sponsorom i darczyńcom. Niech dobroć i ofiarność zostanie wynagrodzona Bożym błogosławieństwem. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, zabawę i radość i za wsparcie pieniężne: dochód z tegorocznego pikniku został przeznaczany na rzecz ZS w Łukawcu.
  7. Dziękuję za świadectwo wiary wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym, ministrantom i lektorom, panu Organiście, panu Kościelnemu i pani Oktawii Gołąb za dokumentację fotograficzną. Dziękuję wszystkim dzieciom, które szły przed Najświętszym Sakramentem, paniom z KGW i członkom zespołu Łukawianie, druhom OSP za obecność z pocztem sztandarowym. Szczególne Bóg Zapłać wszystkim, którzy w tym roku przygotowywali ołtarze.
  8. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu będziemy święcić kwiaty i zioła, a po nabożeństwie okolicznościowe błogosławieństwo dzieci.
  9. W naszej diecezji trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia odbywa się adoracja w jednej z parafii naszej diecezji. W naszej parafii taka adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w najbliższą środę, 14-go czerwca od Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w szczególności proszę o podjęcie modlitewnych dyżurów: od 19.00 do 19.30 – Młodzież i dzieci z LSO i Oazy; od 19.30 do 20.00 – Róże Edyty Więcek, Janiny Drzał, Marii Ornat, Zofii Komorowskiej i Zofii Jankowskiej; od 20.00 do 20.30 – Róże Marii Myrdy, Stanisława Chmiela, Anieli Noga i Alfredy Miś; od 20.30 do 21.00 – Róże Józefy Nowak, Józefy Miś, Józefa Stróża, Teresy Wiercioch i Janiny Chmiel.
  10. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy.
  11. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza wszystkich małżonków i rodziców do udziału w dedykowanych im konferencjach w ramach Dnia Świętości Małżeństw i Rodzin w sobotę 17 czerwca w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. W niedzielę, 18 czerwca 2023 r. spotkanie i celebracja Eucharystii w katedrze rzeszowskiej.

 

Intencje mszalne (12czerwca – 18 czerwca):

 

poniedziałek (12 czerwca) – godz. 18.00: 

1) + Antoni i Gabriela Lech; 2) + Zofia Gołojuch;

+ Stanisław Hazik – (greg.12);

+ Stefan Nowak – int. od sąsiadki Marii Głowiak;

wtorek (13 czerwca) – godz. 18.00: 

1) W int. Antoniego i Janiny Chmielów – o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia; 2) + Aniela i Marcin Gołojuch;

+ Stanisław Hazik – (greg.13);

+ Stefan Nowak – int. od rodziny Madejów;

środa (14 czerwca) – godz. 18.00: 

Int. od Róży p. Zofii Jankowskiej – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych i o wieczną radość dla zmarłych sióstr;

+ Stanisław Hazik – (greg.14);

+ Stefan Nowak – int. od Bożeny Kloc;

czwartek (15 czerwca) – godz. 18.00: 

1) W int. Jolanty i Grzegorza Wojewódków – o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia; 2) + Anna i Stanisław Raduchowski;

+ Stanisław Hazik – (greg.15);

+ Stefan Nowak – int. od Józefa Michałka z rodziną;

piątek (16 czerwca) – godz. 18.00:

1) W int. Stanisława i Jadwigi Dudów – o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia; 2) + Józefa i Fabian Jałówka;

+ Stanisław Hazik – (greg.16);

+ Stefan Nowak – int. od Stefana Pasierba z rodziną;

sobota (17 czerwca) – godz. 18.00:

1) W int. Martyny Jankowskiej – z okazji 18-tych Urodzin – o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu; 2) + Józefa i Franciszek Rząsa – int. od Wandy;

+ Stanisław Hazik – (greg.17);

+ Stefan Nowak – int. od pracowników Urzędu Gminy;

niedziela (18 czerwca):

7.30W intencji parafian;

10.30 – 1) + Elżbieta Lech; 2) W int. uczestników uroczystości prymicyjnych;

14.00 – 1) + Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Jadwigi z mężem; 2) + Stanisław i Stanisława Orzech – w rocznicę śmierci Stanisławy;

+ Stanisław Hazik – (greg.18);

+ Stefan Nowak – int. od pracowników Urzędu Gminy;