1. Dzisiaj składka przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Radia Via. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Tomaka, Kamiński, Sierżęga, Głowiak, Kamiński.
  3. Różaniec przed sumą 8 czerwca poprowadzi Róża pani Józefy Nowak, 11 czerwca – Róża pani Józefy Miś.
  4. Dzisiaj odbędzie się Piknik Rodzinny. Początek o godz. 14.00. Serdecznie zapraszam do udziału. Więcej szczegółów na temat przygotowanych atrakcji znajdziemy na plakacie.
  5. Za nami uroczystość Prymicji naszego rodaka ks. Sebastiana Drzała, która była dla nas wszystkich głębokim przeżyciem i wyjątkowym wydarzeniem. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości. Dziękuję tym, którzy dostarczyli zielone gałązki. Na ręce p. Marzeny Pasierb składam podziękowanie paniom, które wykonały stroiki, na ręce p. Adama Misia wszystkim zaangażowanym w dekorowanie drogi. Dziękuję pani Agnieszce Rogali i Annie Wiercioch oraz wszystkim zaangażowanym w udekorowanie kościoła, paniom Magdalenie Nowak-Harko i Oktawii Gołąb za prace graficzne. Na ręce pani Jolanty Wojewódki składam podziękowanie wszystkim paniom i dziewczętom, które w licznej procesji, ze śpiewem przyprowadziły ks. Prymicjanta do kościoła. Dziękuję przedstawicielom Rady Parafialnej, delegacjom, młodzieży i dzieciom przygotowanym przez p. Agnieszkę Stróż, za przywitanie w imieniu nas wszystkich i gratulacje złożone ks. Sebastianowi. Panu Michałowi Bieleckiemu i Tomaszowi Piwowarowi oraz całemu zespołowi dziękuję za piękną oprawę muzyczną. Podziękowanie składam również p. Kościelnemu i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza. Składam serdeczne Bóg Zapłać, wszystkim tym którzy przyczynili się do zorganizowania tej uroczystości przez ofiarę do puszki. Z tych ofiar udekorowaliśmy kościół i ufundowaliśmy szaty liturgiczne dla ks. Prymicjanta i od całej parafii przekazaliśmy mu prezent. Ks. Sebastian podarował parafii ornat, w którym odprawiał swoją Mszę Świętą Prymicyjną. Niech Bóg wynagrodzi Waszą ofiarność i życzliwość swoim błogosławieństwem.
  6. 8 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po sumie uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Chciałbym poprosić o poniesienie baldachimu: z kościoła do 1 ołtarza – panów z Rady Parafialnej; od 1 do 2 ołtarza – ojców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej i ojców młodzieży w tym roku bierzmowanej; od 2 do 3 ołtarza – druhów OSP w Łukawcu; od 3 do 4 ołtarza – przedstawicieli panów mieszkających w domach o numerach od 1 do 50; od 4 ołtarza do kościoła – przedstawicieli Róż męskich.

Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w precesji Bożego Ciała, która jest szczególnym wyznaniem naszej wiary przede wszystkim w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam wszystkie grupy i organizacje działające przy parafii, jak również Strażaków z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Łukawianie. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz inne dzieci – chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Od piątku, w dni oktawy Bożego Ciała, organizowane będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które również gorąco zapraszam.

  1. W sobotę, na godz. 11.00, do kościoła, zapraszam na zbiórkę organizacyjną wszystkich, którzy chcą zostać ministrantami: od obecnej 3 klasy wzwyż. Zachęcam również Rodziców, aby zmotywowali i zachęcili swoich synów do podjęcia tej szczytnej służby przy ołtarzu.

 

Intencje mszalne (5 czerwca – 11 czerwca):

 

poniedziałek (5 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Antonina i Stanisław Rydz – int. od Janiny Pudło;

+ Stanisław Hazik – (greg.5);

+ Stefan Nowak – int. od rodziny Kilianów;

+ Edward Miś – int. od Marii i Piotra z rodziny Stopów;

wtorek (6 czerwca) – godz. 18.00: 

Int. od Róży p. Janiny Chmiel – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych i o wieczną radość dla zmarłych sióstr;

+ Stanisław Hazik – (greg.6);

+ Stefan Nowak – int. od rodziny Orzechów z Rzeszowa;

+ Edward Miś – int. od Marii i Piotra z rodziny Stopów;

+ Magdalena Patrzyk – int. od koleżanek i kolegów Alicji z kl. 8 wraz z Wychowawczynią i Rodzicami;

środa (7 czerwca) – godz. 18.00: 

W int. Wiesława i Jadwigi Poradów – o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Stanisław Hazik – (greg.7);

+ Stefan Nowak – int. od od koleżanek córki Agaty: Beaty, Alicji, Agnieszki i Beaty;

+ Edward Miś – int. od wnuka Pawła;

+ Magdalena Patrzyk – int. od koleżanek i kolegów Alicji z kl. 8 wraz z Wychowawczynią i Rodzicami;

czwartek (8 czerwca): 

7.30 – + Stefan Nowak – int. od córki;

10.30W intencji parafian;

14.00+ Piotr Kamiński – int. od brata Arkadiusza z rodziną;

+ Stanisław Hazik – (greg.8);

+ Stefan Nowak – int. od rodziny Michałków z Trzciany;

+ Edward Miś – int. od Bronisławy Barłogi z synem Andrzejem;

piątek (9 czerwca) – godz. 18.00:

+ Olga Rogala – int. od rodziny Nogów;

+ Stanisław Hazik – (greg.9);

+ Stefan Nowak – int. od Marii i Kazimierza Gawłów z rodziną;

+ Edward Miś – int. od Edyty i Mariusza Więcków;

sobota (10 czerwca) – godz. 18.00:

O łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodzin Ślęzaków, Prędkich i Żurawskich;

+ Stanisław Hazik – (greg.10);

+ Stefan Nowak – int. od braci Małeckich;

+ Edward Miś – int. od Alicji i Józefa Misiów;

niedziela (11 czerwca):

7.30W int. Eweliny i Wiesława Głowiaków – w 15 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o łaskę zdrowia, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata małżeńskiego życia;

10.30W intencji parafian;

14.00+ Antonina, Franciszek, Alicja;

+ Stanisław Hazik – (greg.11);

+ Stefan Nowak – int. Alicji, Czesławy i rodziny Poźniaków;

+ Edward Miś – int. od Józefy Nowak z rodziną;