1. Dzisiaj w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.00 nabożeństwo animowane przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wiercioch, Więch, Kasiak, Ożóg, Szala.
  3. W piątek obchodzić będziemy Dzień Matki. Zachęcam do modlitwy w intencji naszych Mam.
  4. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii.
  5. 28 maja, o godz. 10.30 będziemy mogli uczestniczyć we Mszy Świętej prymicyjnej naszego rodaka Sebastiana Drzała. Jest to powód do świętowania i wdzięczności wobec Boga dla całej parafii. Bardzo proszę, aby osoby, które chcą przekazać gałązki do stroików, dostarczyły je osobiście lub z pomocą sąsiadów, w poniedziałek pod kościół (od strony północnej). We wtorek i w środę będą wykonywane stroiki. Gdyby ktoś chciał pomóc proszony jest o kontakt z p. Marzeną Pasierb. W czwartek będziemy przyozdabiać drogę. Osoby, które chciałyby pomóc mogą się skontaktować z p. Adamem Misiem. Mieszkających od początku Łukawca do kościoła proszę, aby dekoracje przygotowywane z racji Zielonych Świąt wywieszać przy drodze, na ogrodzeniach. W związku z tym, że jest to święto całej naszej parafii, wszystkich proszę o udekorowanie swoich domów flagami białoczerwonymi i białoniebieskimi jako wyraz naszej radości i wdzięczności wobec Boga. Na Mszę Świętą prymicyjną zapraszam wszystkie ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii – Caritas, Akcję Katolicką, LSO, Oazę, OSP, KGW, Łukawian. Jeśli tylko pogoda dopisze, dla chcących uczestniczyć w tej uroczystości, będą wystawione przed kościołem dodatkowe ławki.
  6. 4 czerwca odbędzie się Piknik Rodzinny. Organizatorami są ZS w Łukawcu wraz z Radą Rodziców, Sołtys wraz z Radą Sołecką  oraz nasza Parafia. Zaangażowane są również wszystkie organizacje działających na terenie naszej miejscowości. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do udziału. Więcej szczegółów na plakacie.
  7. 8 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesją z Najświętszym Sakramentem pójdziemy w tym roku w stronę cmentarza. Chciałbym poprosić o przygotowanie ołtarzy: 1 – Rodziców młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej; 2 – Druhny i druhów OSP w Łukawcu oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich; 3 – Parafian mieszkających w domach o numerach 1 -50; 4 – panie z Róży p. Edyty Więcek.
  8. Zapraszam do uczestnictwa w pielgrzymce do Medjugorie, organizowanej przez Niedzielę Rzeszowską, przy współpracy z Biurem ElHoliday. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3 – 9 lipca br.

 

Intencje mszalne (22 maja – 28 maja):

 

poniedziałek (22 maja) – godz. 18.00: 

+ Anna, Stanisław, Bronisław;

+ Stanisław Marczuk – (greg.21);

+ Stefan Nowak – int. od kolegów z firmy Widok;

wtorek (23 maja) – godz. 18.00: 

+ Joanna Stróż – int. od Rodziców;

+ Stanisław Marczuk – (greg.22);

+ Stefan Nowak – int. od kolegów z firmy Widok;

środa (24 maja) – godz. 18.00: 

+ Zdzisława, Krystyna;

+ Stanisław Marczuk – (greg.23);

+ Stefan Nowak – int. od kolegów z firmy Widok;

czwartek (25 maja) – godz. 18.00: 

W int. Jolanty i Grzegorza – w rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Stanisław Marczuk – (greg.24);

+ Stefan Nowak – int. od kolegów z firmy Widok;

piątek (26 maja) – godz. 18.00:

+ Józefa i Mikołaj Wiercioch;

+ Stanisław Marczuk – (greg.25);

+ Stefan Nowak – int. od kolegów z firmy Widok;

sobota (27 maja) – godz. 18.00:

+ Józef Michałek;

+ Stanisław Marczuk – (greg.26);

+ Stefan Nowak – int. od Dyrekcji i Pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie;

niedziela (28 maja):

7.30W int. Dawidka – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

10.30W int. ks. Sebastiana Drzała – prymicjanta – o Boże błogosławieństwo, moc Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na lata posługi kapłańskiej;

14.00W intencji parafian;

+ Stanisław Marczuk – (greg.27);

+ Stefan Nowak – int. od Dyrekcji i Pracowników Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie