1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, dziękuję za ich pracę, zakupione kwiaty oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Mołoń, Wołoszyn, Stecki, Smycz, Golonka.
  2. Różaniec przed sumą 21 maja poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.
  3. Dzisiaj przeprowadzamy zbiórkę do puszek przeznaczoną na organizację Mszy Świętej prymicyjnej, którą nowo wyświęcony ks. Sebastian odprawi w naszym kościele 28 maja o godz. 10.30.
  4. Liturgiczna Służba Ołtarza organizuje turnusy formacyjno-wypoczynkowe dla ministrantów i lektorów. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  5. W czwartek, 18 maja, w Łące, podczas Mszy Świętej o godz. 18.00, ośmioro naszych młodych parafian przyjmie sakrament bierzmowania. Polecam ich modlitwie wszystkich parafian. W związku z tą uroczystością w naszym kościele parafialnym Msza Święta zostanie odprawiona rano, o godz. 7.30.
  6. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam i zachęcam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  7. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 4 617 zł. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.00 nabożeństwo animowane przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  8. Zapraszam i zachęcam dzieci i młodzież do odnowienia lub podjęcia modlitwy w Róży Różańcowej.
  9. Zapraszam do uczestnictwa w pielgrzymce do Madjugorie, organizowanej przez Niedzielę Rzeszowską, przy współpracy z Biurem ElHoliday. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 3 – 9 lipca br.

 

Intencje mszalne (15 maja – 21 maja):

 

poniedziałek (15 maja) – godz. 18.00: 

+ Józef Noworól – w 4 rocznicę śmierci;

+ Stanisław Marczuk – (greg.14);

+ Emilia Michałek – int. od koleżanki Danuty;

wtorek (16 maja) – godz. 18.00: 

+ Kazimierz Lęcznar – w rocznicę śmierci;

+ Stanisław Marczuk – (greg.15);

+ Stefan Nowak – int. od rodziny Gawłów;

środa (17 maja) – godz. 18.00: 

+ Joanna Stróż – w rocznicę śmierci;

+ Stanisław Marczuk – (greg.16);

+ Stefan Nowak – int. od Józefy Śliż;

czwartek (18 maja) – godz. 7.30: 

+ Jan, Antoni, Aniela, Zofia;

+ Stanisław Marczuk – (greg.17);

+ Stefan Nowak – int. od kolegów z firmy Widok;

piątek (19 maja) – godz. 18.00:

W int. Szymona Misia – w 18-te Urodziny – dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego;

+ Stanisław Marczuk – (greg.18);

+ Stefan Nowak – int. od kolegów z firmy Widok;

sobota (20 maja) – godz. 18.00:

W int. dk. Sebastiana Drzała – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego na czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia święceń kapłańskich – int. od Róży p. Józefy Miś;

+ Stanisław Marczuk – (greg.19);

+ Stefan Nowak – int. od kolegów z firmy Widok;

niedziela (21 maja):

7.30 – + Mieczysław – w rocznicę śmierci;

10.30 – 1) + Leszek Drzał; 2) O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz o pokój na świecie i w Polsce – int. od Róży p. Anieli Nogi;

14.00W intencji parafian;

+ Stanisław Marczuk – (greg.20);

+ Stefan Nowak – int. od kolegów z firmy Widok;