1. Bardzo dziękuję Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie i udekorowanie kościoła. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Delikat, Bednarz, Koziarz, Wakuła i Mańka.
  2. Różaniec przed sumą 14 maja poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
  3. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. W szczególności zapraszam dzieci. Zachęcam również do podtrzymywania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą.
  4. 8 maja rozpoczną się zapisy na turnusy wakacyjne organizowane przez Oazę. Dzieci i młodzież, od 5 klasy wzwyż, które chciałyby uczestniczyć w takich rekolekcjach, proszę o skontaktowanie się ze mną najpóźniej do 7 maja. Więcej szczegółów w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  5. Przygotowujemy się do uroczystości Prymicji, które odbędą się 28 maja, dzień po udzieleniu święceń kapłańskich naszemu rodakowi, diakonowi Sebastianowi Drzałowi. W następną niedzielę przeprowadzimy zbiórkę do puszek, która będzie naszym darem dla Księdza Prymicjanta. Jako parafia chcemy przygotować dekorację kościoła oraz drogi prowadzącej do naszej świątyni. Chcemy również ofiarować mu prezent, o którym parafianie zostaną poinformowani. W związku z przygotowaniami bardzo proszę, aby zgłosiły się chętne osoby do przekazania gałązek choin lub tui, które posłużą nam do dekoracji drogi. Zaznaczam, że potrzebujemy większej ilości gałązek.
  6. 13 maja, w sobotę, początek tegorocznych Nabożeństw Fatimskich.
  7. 14 maja, na godz. 15.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.
  8. Liturgiczna Służba Ołtarza organizuje turnusy formacyjno-wypoczynkowe dla ministrantów i lektorów. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.
  9. Bracia Kapucyni zapraszają młodzież i dorosłych na Seminarium Wiary ze św. Ojcem Pio. Rozpoczęcie cyklu ośmiu cotygodniowych spotkań w środę, 10 maja 2023 roku o godz. 18.45 w Sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.
  10. Organizatorzy pieszej pielgrzymki z Wólki Podleśnej do Leżajska, która odbędzie się 27 maja, zapraszają do przyłączenia się do grupy pielgrzymkowej.
  11. Ogłoszenie Sołtysa wsi Łukawiec: Istnieje możliwość wpłaty 2 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane: 1) Przedszkole na Golonkówce: 13.05.2023 (sobota), od 8.30 – 10.00; 2) Dom Strażaka: 13.05.2023 (sobota), od 11.00 – 12.30; 3) Dom Ludowy, Łukawiec Dolny: 13.05.2023 (sobota), od 14.30 – 15.30.

 

Intencje mszalne (8 maja – 14 maja):

 

poniedziałek (8 maja) – godz. 18.00: 

+ Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Iwony z rodziną;

+ Stanisław Marczuk – (greg.7);

+ Emilia Michałek – int. od firmy Auto Watkem;

+ Stefan Nowak – int. od sąsiadów Rejmanów i Mierzwów;

wtorek (9 maja) – godz. 18.00: 

Zmarli z rodzin Grocholskich i Iwińskich;

+ Stanisław Marczuk – (greg.8);

+ Emilia Michałek – int. od firmy Auto Watkem;

+ Stefan Nowak – int. od rodzin Komorowskich i Dudków;

środa (10 maja) – godz. 18.00: 

O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Alfredy Miś;

+ Stanisław Marczuk – (greg.9);

+ Emilia Michałek – int. firmy Auto Watkem;

+ Stefan Nowak – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

czwartek (11 maja) – godz. 18.00: 

+ Emilia Jałówka – w rocznicę śmierci;

+ Stanisław Marczuk – (greg.10);

+ Emilia Michałek – int. od sąsiadów Renaty i Bogdana z rodziną;

+ Stefan Nowak – int. od Kazimiery Dragan i Anety Pustelak;

piątek (12 maja) – godz. 18.00:

+ Maria i Mieczysław;

+ Stanisław Marczuk – (greg.11);

+ Emilia Michałek – int. od rodziny Kwolków;

sobota (13 maja) – godz. 18.00:

+ Eugeniusz Dudek – w 8 rocznicę śmierci;

+ Stanisław Marczuk – (greg.12);

+ Emilia Michałek – int. od rodziny Kwolków;

niedziela (14 maja):

7.30W intencji parafian;

10.30 – 1) W int. Zuzanny i Sławomira – w rocznicę ślubu – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski; 2) W int. Patrycji i Grzegorza – w 5 rocznicę ślubu – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

14.00 – O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz o pokój na świecie i w Polsce – int. od Róży p. Edyty Więcek;

+ Stanisław Marczuk – (greg.13);

+ Emilia Michałek – int. od koleżanki Danuty;