1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
  2. Różaniec przed sumą 7 maja poprowadzi Róża św. Jadwigi.
  3. W poniedziałek, 1 maja, o godz. 10.00 spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W poniedziałek początek Nabożeństw Majowych. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach. W szczególności zapraszam dzieci i proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła. Zachęcam również do podtrzymywania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą.
  5. We wtorek, 2 maja, Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag, także ze względu na Święto Narodowe Konstytucji 3 maja.
  6. W środę, 3 maja, Uroczystość NMP Królowej Polski i Święto Narodowe Konstytucji 3 maja. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na sumie, o godz. 10.30, dwanaścioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Polecam je modlitwom wszystkich parafian. Na Mszy św. o godz. 14.00 Rocznicę I Komunii Świętej przeżywać będą dzieci z klasy IV.
  7. W czwartek, 4 maja, wspomnienie św. Floriana – święto patronalne wszystkich strażaków. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam wszystkich członków OSP – także tych w stanie spoczynku.
  8. I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00. Od godz. 16.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  9. I sobota miesiąca – na Mszę św. zapraszam Róże Różańcowe: te stałe, ale również Róże Rodziców, Żon i Mężów. Po Mszy św. Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Wizyta u chorych z posługą sakramentalną rozpocznie się tego dnia o godz. 10.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
  10. 7 maja na Mszę Świętą o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci. Będą mieć one możliwość spotkania się z siostrą Katarzyną, która prowadziła rekolekcje szkolne.
  11. 8 maja rozpoczną się zapisy na turnusy wakacyjne organizowane przez Oazę. Dzieci i młodzież, od 5 klasy wzwyż, które chciałyby uczestniczyć w takich rekolekcjach, proszę o skontaktowanie się ze mną najpóźniej do 7 maja. Więcej szczegółów w gablocie i na naszej stronie internetowej.

 

Intencje mszalne (1 maja – 7 maja):

 

poniedziałek (1 maja) – godz. 18.00: 

+ Aniela, Antonina, Onufry;

+ Czesława Porada – (greg.30);

+ Emilia Michałek – int. od firmy Auto Watkem;

+ Stefan Nowak – int. od Marii i Kazimierza Rząsów;

wtorek (2 maja) – godz. 18.00: 

O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Teresy Wiercioch;

+ Stanisław Marczuk – (greg.1);

+ Emilia Michałek – int. od firmy Auto Watkem;

+ Stefan Nowak – int. od Alicji Gancarz z rodziną;

środa (3 maja): 

7.30Intencja od Róży p. Józefy Nowak – o silna wiarę i jedność w narodzie i w naszej parafii;

10.30W int. Dzieci Pierwszokomunijnych – o łaskę życia w Komunii z Chrystusem;

14.00W int. Dzieci obchodzących w tym roku Rocznicę  I Komunii Świętej – o wytrwanie w Komunii z Chrystusem;

+ Stanisław Marczuk – (greg.2);

+ Emilia Michałek – int. od sąsiadek Zofii, Danuty i Marty;

+ Stefan Nowak – int. od Janusza Rząsy;

czwartek (4 maja) – godz. 18.00: 

W int. Druhen i Druhów z OSP w Łukawcu – o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz św. Floriana o raz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych strażaków z naszej OSP;

+ Stanisław Marczuk – (greg.3);

+ Emilia Michałek – int. od Marii Głowiak z rodziną;

+ Stefan Nowak – int. od Doroty i Mariusza Majchrów z rodziną;

piątek (5 maja) – godz. 18.00:

+ Katarzyna i Stanisław Wisz;

+ Stanisław Marczuk – (greg.4);

+ Emilia Michałek – int. od bratanka Łukasza z rodziną;

+ Stefan Nowak – int. od Moniki Szalachy z dziećmi;

sobota (6 maja) – godz. 18.00:

O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Marii Myrdy;

+ Stanisław Marczuk – (greg.5);

+ Emilia Michałek – int. od bratanicy Agnieszki z rodziną;

+ Stefan Nowak – int. od rodziny Więcków;

niedziela (7 maja):

7.30W intencji parafian;

10.30 – O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Janiny Drzał;

14.00W int. Jasia Bieleckiego – w 1 rocznicę urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Stanisław Marczuk – (greg.6);

+ Emilia Michałek – int. od kuzyna Czesława z rodziną;

+ Stefan Nowak – int. od rodziny Bieniaszów;