1. Dzisiaj po Mszach Świętych, przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Madej, Kwolek, Nowak, Rydz, Domino.
 3. Różaniec przed sumą 2 kwietnia poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
 4. Od tego tygodnia Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane o godz. 18.00.
 5. W piątek, 31 marca, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone zostanie po drodze od kościoła do Golonkówki. Zapraszam wszystkich, a szczególnie grupy, ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii: Radę Parafialną, Róże Różańcowe, Akcję Katolicką, Caritas Parafialną, Szkolne Koło Caritas, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Oazę, Strażaków, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie i sportowców. Zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami. Szczególnie zapraszam Strażaków i proszę o kierowanie ruchem oraz o asystę krzyża. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowała parafialna Akcja Katolicka – bardzo im za to dziękuję. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 17.00, po niej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 6. Na Mszy Świętej piątkowej uczniom kl. 8, w ramach przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania zostaną im wręczone poświęcone krzyże i modlitewniki.
 7. W sobotę, 1 kwietnia, odbędzie się w naszej parafii spowiedź przedświąteczna: od godz. 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00, z przerwą od 16.30 do 17.00.
 8. W tym tygodniu wypada 1 sobota miesiąca. Na Mszę Świętą oraz nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe.  Na zakończenie zmiana tajemnic różańcowych. Wizyta u chorych odbędzie się w Wielki Piątek.
 9. Zbliża się Triduum Paschalne. Tradycyjnie Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie będziemy adorować grupami oraz indywidualnie. Ponadto chciałbym zaprosić i zachęcić wszystkich parafian do całonocnej Adoracji przy Grobie Pana Jezusa z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Mężczyzn, którzy chcieliby czuwać przy Panu Jezusie w godzinach nocnych proszę o kontakt z p. Mariuszem Więckiem, który koordynuje grafik. Od godziny 21.00 do godz. 24.00 będę obecny w konfesjonale dla tych, którzy będą szukali pojednania się z Bogiem. Nie odkładajmy jednak tej spowiedzi na ostatnią chwilę.
 10. W Delikatesach wystawiony jest kosz na trwałe artykuły żywnościowe, które zostaną przekazane przez parafialną Caritas potrzebującym pomocy i wsparcia z naszej parafii. Dary można składać również w przedsionku kościoła. Bóg Zapłać za wrażliwość i ofiarność.
 11. Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm, a przed sumą uroczysta procesja z palmami. Zapraszam na nią wszystkich, a szczególnie wszystkie dzieci. Niedziela Palmowa to również Niedziela Męki Pańskiej, wprowadzająca nas w czas Wielkiego Tygodnia.
 12. 2 kwietnia, w Niedzielę Palmową, o godz. 10.30 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta dziękczynna za pontyfikat św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa i wspólnej modlitwy, jak również do udekorowania w ten dzień naszych domów flagami biało-żółtymi i biało-czerwonymi.
 13. Serdecznie zapraszamy do udziału w Marszu Papieskim, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w Rzeszowie. Rozpoczęcie marszu o godz. 18.00 przy kościele św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21), następnie przejście do katedry rzeszowskiej, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Eucharystia, po czym nastąpi przejście pod pomnik św. Jana Pawła II w parku papieskim. Uczestnicy marszu proszeni są o to, aby zabrali palmy do poświęcenia a także mieli na sobie biały element stroju (np. białe nakrycie głowy, apaszkę, kotylion, zwykłą wstążeczkę itp.). Marsz będzie miał charakter modlitewny.

 

 

Intencje mszalne (27 marca – 2 kwietnia):

 

 

poniedziałek (27 marca) – godz. 18.00:

+ Jan, Katarzyna, Aniela;

+ Maria Noga – int. od braci Małeckich;

+ Ryszard Kuras – int. od sąsiadów Kamińskich;

+ Piotr Kamiński – int. od Joanny i Kazimierza Cyranów;

wtorek (28 marca) – godz. 18.00:

W intencji Kamila Ruszały – z okazji 18-tych Urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia, dary Ducha Świętego i wszelkie potrzebne łaski;

+ Maria Noga – int. od sąsiadów Chmielów;

+ Ryszard Kuras – int. od Krystyny Czyrek;

+ Piotr Kamiński – int. od rodziny Orzechów;

środa (29 marca) – godz. 18.00:

+ Edward, Adolf, Józef;

+ Maria Noga – int. od Stanisława i Janiny Chmielów;

+ Ryszard Kuras – int. od kolegi Jerzego Michałka;

+ Piotr Kamiński – int. od rodziny Barszczowskich;

czwartek (30 marca) – godz. 18.00:

+ Michalina, Teodor, Stanisław, Zbigniew;

+ Maria Noga – int. od Marty Bieleckiej;

+ Ryszard Kuras – int. od rodziny Kurasów z Łąki;

+ Piotr Kamiński – int. od rodziny Gawłów i Wierciochów;

piątek (31 marca) – godz. 17.00:

+ Piotr, Maria, Emilia;

+ Ryszard Kuras – int. od Lesławy i Bogdana Golonków;

sobota (1 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Maria, Stanisław, Kazimierz – z rodziny Głowiaków;

+ Czesława Porada – (greg.1);

+ Ryszard Kuras – int. od kolegi Bogdana Golonki;

niedziela (2 kwietnia):

7.30W intencji parafian;

10.30 – 1) Dziękczynna za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II; 2) + Bronisława i Józef Lech – w rocznicę śmierci Bronisławy;

14.00 –  O łaskę zdrowia, Błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Kai i Igora;

+ Czesława Porada – (greg.2)

+ Ryszard Kuras – int. od Małgorzaty Ciasnochy z rodziną;