1. Dzisiaj III niedziela miesiąca – w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za zrozumienie i ofiarność. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.00 modlitwa różańcowa w intencji dzieci, młodzieży z naszej parafii i tych, którzy odłączyli się od naszej wspólnoty.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Orzech, Rzucidło, Smolarski i dwie rodziny Chyłków.
 3. Różaniec przed sumą 26 lutego poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
 4. Bóg Zapłać tym, którzy przyszli z pomocą poszkodowanym w trzęsieniu ziemi.
 5. W środę, 22 lutego rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu – czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świąt Paschalnych. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły.
 6. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.30 i o 18.00. Na Mszach św. składka na tacę, która zostanie przekazana jako nasza pomoc w budowie kościoła pw. Bł. Jana Balickiego, który powstaje na nowym osiedlu przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie. Możemy potraktować te ofiary jako jałmużnę wielkopostną.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 8. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 14.00. Po nim Msza św. Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Marcin Olszewski, wikariusz w parafii Stobierna.
 9. Wielki Post to czas pokuty. Formą pokuty jest też modlitwa. Chcę zaprosić wszystkich parafian do bardziej intensywnej modlitwy w czasie Wielkiego Postu. Wykorzystujmy możliwość modlitwy Nowenną do Matki Bożej Miłosierdzia czy Nowenną do Miłosierdzia Bożego. W Wielkim Poście będzie również możliwość uczestnictwa w piątkowych adoracjach Najświętszego Sakramentu i w nabożeństwach wielkopostnych. Zapraszam również do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 16.30 we wtorki, czwartki i soboty, oraz do rozważania Drogi Krzyżowej oprócz piątku, jeszcze w poniedziałki i środy o 16.30. Zachęcam także do podejmowania postu.
 10. W piątek na Mszę św. (o godz. 17.30) i spotkanie po niej i Drogę Krzyżową o godz. 20.00 zapraszam młodzież kl. 8. przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 11. Następna sobota jest ostatnią sobotą miesiąca. W naszej parafii jest to dzień modlitwy i duchowego wsparcia dla małżonków. Na Mszę św. o godz. 17.00 i wspólną modlitwę zapraszam wszystkich małżonków, w każdym wieku.
 12. Za tydzień będzie ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci – dla nich dedykowane kazanie.
 13. 26 lutego, w niedzielę, po Mszy Świętej, o godz. ok 15.15 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dotyczące pielgrzymki do Włoch. Zapraszam tych, którzy się już zapisali i tych, którzy się na wyjazd jeszcze zdecydują.
 14. W pierwszy piątek Wielkiego Postu (24 lutego br.) w Rzeszowie zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej na ulicach miasta. Rozpoczęcie o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów. Zakończenie w Sanktuarium Pani Rzeszowa u OO. Bernardynów. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa.
 15. W dniach od 20 do 24 lutego będzie możliwość skorzystania w Łukawcu z usług kominiarskich. Więcej szczegółów w gablocie.

 

Intencje mszalne (20 lutego – 26 lutego):

 

poniedziałek (20 lutego) – godz. 17.00:

+ Aleksander, Janina, Zbigniew;

+ Ryszard Kuras (greg. 15);

+ Kazimierz Dragan – int. od sąsiadów Misiów i Komorowskich;

wtorek (21 lutego) – godz. 17.00:

W intencji pielgrzymów do Łagiewnik i Krakowa – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

+ Ryszard Kuras (greg. 16);

+ Wiesław Grzesik – int. od Marii i Stanisława Misiów;

środa (22 lutego):

Godz. 7.30: W intencji dusz czyśćcowych;

Godz. 18.00: + Maria i Józef;

+ Ryszard Kuras (greg. 17);

czwartek (23 lutego) – godz. 17.00:

+ Józefa, Aniela, Bronisław – z rodziny Rejmanów;

+ Ryszard Kuras (greg. 18);

+ Wiesław Grzesik – int. od rodziny Grzebyków;

piątek (24 lutego) – godz. 17.00:

+ Marian i Katarzyna;

+ Ryszard Kuras (greg. 19);

sobota (25 lutego) – godz. 17.00:

+ Józef Urban – int. od żony;

+ Ryszard Kuras (greg. 20);

+ Wiesław Grzesik – int. od Katarzyny i Wacława Buków;

niedziela (26 lutego):

7.30W intencji parafian;

10.30+ Bronisława i Henryk Urbanowie;

14.00 –  + Katarzyna, Józef, Bronisław – z rodziny Gawłów;

+ Ryszard Kuras (greg. 21);