1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodzinę Nogów i cztery rodziny Stróżów.
  2. Różaniec przed sumą 5 lutego poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
  3. Bardzo dziękuję za pomoc w przygotowaniu naszego spotkania opłatkowo – kolędowego: osobom które udostępniły i przygotowały salę oraz za wsparcie panu sołtysowi Mariuszowi Więckowi. Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania za wspaniałą atmosferę i wzajemną życzliwość. Za pomoc w demontażu dekoracji świątecznych dziękuję pani Agnieszce Rogali, Oktawii Gołąb, Teresie Głowiak, panom Wiesławowi Poradzie i Zbigniewowi Rydzowi, grupie sprzątających oraz przedstawicielom LSO.
  4. W czwartek (2 lutego) obchodzić będziemy Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00. Na każdej poświęcenie świec – gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego – składka na tacę będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich Rodziców. Dzieciom zostaną wręczone poświęcone modlitewniki.
  5. W piątek (3 lutego) wspomnienie św. Błażeja – tego dnia będziemy święcić jabłka i modlić się o uzdrowienie z chorób gardła.
  6. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca lutego – modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. I Piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 15.30 – możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zapraszam wszystkich praktykujących pierwsze piątki oraz tych, którzy potrzebują sakramentu pojednania.
  8. W piątek na Mszę Świętą i spotkanie zapraszam uczniów kl. 8, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  9. I sobota miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Z racji zbliżającego się Dnia Chorego, wszystkim chorym, którzy nie mogą już dotrzeć do kościoła będę udzielał Sakramentu Namaszczenia (chorych proszę zgłaszać w zakrystii). Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i Nabożeństwo Pierwszosobotnie.
  10. W dniach 8 i 9 lutego gościć będziemy w naszej parafii ks. Dominika Chmielewskiego, który poprowadzi rozważania Słowa Bożego. Początek spotkań każdego dnia o godz. 18.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim.
  11. W ostatnim czasie wzrosła ilość oszustw dokonywanych metodą „na wnuczka”. Sprawcy podając się za dzieci i wnuki wyłudzili od pokrzywdzonych znaczne sumy pieniędzy. Policja apeluje do wszystkich o zachowanie ostrożności wobec osób kontaktujących się telefonicznie w sprawie przekazania pieniędzy. Policjanci przypominają, aby nigdy nie przekazywać żadnych pieniędzy pośrednikom lub osobom nieznanym. W razie przyjęcia podejrzanego telefonu należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 112.

 

Intencje mszalne (30 stycznia – 5 lutego):

 

 

poniedziałek (30 stycznia) – godz. 17.00:

+ Kazimierz Dragan – int. od brata z rodziną;

+ Kazimierz Dragan (greg. 30);

+ Kazimierz Dragan – int. od koleżanek i kolegów z Zakładu Wodno-Kanalizacyjnego;

+ Wiesław Grzesik – int. od Marka Grzesika z żoną;

wtorek (31 stycznia) – godz. 17.00:

+ Aniela i Bronisław;

+ Kazimierz Dragan – int. od rodziny Sowów;

+ Wiesław Grzesik – int. od bratowej Genowefy Grzesik z rodziną

środa (1 lutego) – godz. 17.00:

+ Jan i Maria;

+ Kazimierz Dragan – int. od koleżanek z pracy Anety;

+ Wiesław Grzesik – int. od rodziny Bednarzów;

czwartek (2 lutego):

godz. 7.30 – W intencji dusz czyśćcowych;

godz. 17.00 – + Maria, Stanisław i Kazimierz z rodziny Głowiaków;

+ Kazimierz Dragan – int. od koleżanek z pracy Anety;

+ Wiesław Grzesik – int. od sąsiadów Koszelów i Pasternaków;

piątek (3 lutego) – godz. 17.00:

+ Ignacy, Stanisław, Bolesława;

+ Kazimierz Dragan – int. od Agnieszki i Marcina Osolińskich;

+ Wiesław Grzesik – int. od rodziny Gancarzów;

sobota (4 lutego) – godz. 17.00:

W intencji dzieci, wnuków i prawnuków – o Boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Kazimierz Dragan – int. od sąsiadów Kluzów;

+ Wiesław Grzesik – int. od kuzyna Tadeusza Kota z Jaworzy;

niedziela (5 lutego):

7.30W intencji parafian;

10.30W intencji pielgrzymów do Radecznicy – z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i orędownictwo św. Antoniego;

14.00 –  + Bronisław, Józef, Katarzyna z rodziny Gawłów;

+ Wiesław Grzesik – int. od kuzyna Tadeusza Kota z Jaworzy