1. Przeżywamy dzisiaj Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach i wesprzyjmy Kościół na Wschodzie ofiarami do puszek.
 2. Na godz. 15.15 zapraszam ministrantów, członków Oazy i Szkolnego Koła Caritas na Spotkanie ze św. Mikołajem. Rodzice, którzy chcieliby, aby św. Mikołaj wręczył prezenty ich dzieciom proszeni są o ich dostarczenie odpowiednio wcześniej.
 3. Można zabierać z kościoła poświęcone opłatki na Wigilijny stół. Niech staną się symbolem naszej jedności i łączności z parafią.
 4. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: dwie rodziny Więcków, Orzech, Głowiak i Pietraszek.
 5. Różaniec przed sumą 11 grudnia poprowadzi Róża pani Marii Myrdy .
 6. W czwartek (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 00 i 17.00. Na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Maryi Niepokalanej. Polecam te dzieci modlitwom wszystkich parafian. Mszę św. o godz. 12.00 poprzedzi modlitwa na rozpoczęcie tzw. Godziny Łaski. W tym roku, w sposób szczególny chcemy modlić się o łaskę pokoju na świecie.
 7. W sobotę Czuwanie Adwentowe od Mszy Świętej do godz. 21.00. Serdecznie zapraszam na modlitwę przy Jezusie Eucharystycznym.
 8. Za ławkami znajdziemy deklaracje dla mężów, którzy chcą należeć do Róży Różańcowej modlącej się za żony. Wypełnione należy dostarczyć do 4 grudnia. Można będzie je składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki z intencjami.
 9. Świece Wigilijne Caritas można nabyć w zakrystii: ofiara minimalna: za małe – 8 zł, za duże – 18 zł., co nadto zostanie przekazane naszej parafialnej Caritas.
 10. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Na czwartkową Mszę św. roratnią zapraszam szczególnie uczniów kl. 4, 5, 6, na piątkową – uczniów kl. 7 i 8. Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie uczniów kl. 1, 2 i 3.
 11. W Delikatesach  wystawione są kosze na żywność i artykuły chemiczne, które staną się Świątecznym Darem dla rodzin, osób starszych i samotnych z naszej parafii znajdujących się w trudniejszej sytuacji życiowej. Bóg zapłać za ofiarność i wrażliwość.
 12. Akcja Katolicka zaprasza na wspólny wyjazd do kina na film PROROK, opowiadający o życiu i działalności bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd 11 grudnia (niedziela) o godz. 15.15. Koszt ok. 25 zł. Zapisy w zakrystii do środy.
 13. Caritas Rzeszowska zwraca się z prośbą o przygotowanie paczek dla potrzebujących pomocy rodzin z Ukrainy. Mają to być paczki z trwałą żywnością i artykułami chemicznymi, przygotowane według załączonego wykazu. Kartony i wykaz potrzebnych artykułów można odebrać z zakrystii. Paczki mogą być przygotowywane indywidualnie lub grupowo.
 14. 7 grudnia (środa), o godz.19.00, w Parafii Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes przy ul. Prymasa 1000-lecia w Rzeszowie rozpoczną się zapisy na katechezy przedślubne. Katechezy przedślubne to forma tzw. przygotowania bezpośredniego do małżeństwa. Każda para narzeczonych, która planuje zawrzeć sakramentalny związek małżeński, powinna w takich katechezach uczestniczyć.

 

Intencje mszalne (5 grudnia – 11 grudnia):

 

poniedziałek (5 grudnia) – godz. 17.00:

+ Artur Mączka – int. od żony z dziećmi;

+ Maria Noga (greg. 5);

+ Artur Mączka – int. od kolegów Krzysztofa z pracy;

+ Genowefa Drzał – int. od Kazimiery Maciołek;

wtorek (6 grudnia) – godz. 17.00:

+ Artur Mączka – int. od żony z dziećmi;

+ Maria Noga (greg. 6);

+ Artur Mączka – int. od kolegów Krzysztofa z pracy;

+ Genowefa Drzał – int. od Marii Tomczyk;

środa (7 grudnia) – godz. 17.00:

+ Ignacy Turoń;

+ Maria Noga (greg. 7);

+ Artur Mączka – int. od kolegów Krzysztofa z pracy;

+ Genowefa Drzał – int. od rodziny Misiów;

czwartek (8 grudnia) – godz. 17.00:

+ Andrzej Szuberla;

+ Maria Noga (greg. 8);

+ Artur Mączka – int. od pracowników i właścicieli firmy Stima;

+ Genowefa Drzał – int. od Edwarda Kasiaka z rodziną;

piątek (9 grudnia) – godz. 17.00:

+ Jan Chmiel – int. od brata Czesława;

+ Maria Noga (greg. 9);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Małeckich;

+ Genowefa Drzał – int. od Edwarda Kasiaka z rodziną;

sobota (10 grudnia) – godz. 17.00:

+ Jan Chmiel – int. od siostry z mężem;

+ Maria Noga (greg. 10);

+ Artur Mączka – int. od Anieli Bester z Kosiny;

+ Genowefa Drzał – int. od Mariusza Kasiaka z rodziną;

niedziela (11 grudnia):

7.30W intencji parafian;

10.30+ Stanisław Gancarz – int. od żony;

14.00W int. Kingi – z okazji 18-tych Urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego w dorosłym życiu;

+ Maria Noga (greg. 11);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Frączków z Czarnej;

+ Genowefa Drzał – int. Zakładu Pogrzebowego Haron;