1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą Adwentu. W ciągu tygodnia Msze św. roratnie, na które serdecznie zapraszam. Niech uczestnictwo w tych Mszach św. będzie dla nas przygotowaniem do dobrego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Na czwartkową Mszę św. roratnią zapraszam szczególnie uczniów kl. 4, 5, 6, na piątkową – uczniów kl. 7 i 8. Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie uczniów kl. 1, 2 i 3. Jeżeli dzieci posiadają własne lampiony, proszę aby zabierały je ze sobą. W ramach upominków dzieci będą otrzymywać wycinanki, z których będą mogły skompletować szopkę betlejemską.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, zakupione kwiaty i świece adwentowe, oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Bielenda, Pasierb, Orzech i dwie rodziny Urbanów.
 3. Różaniec przed sumą 4 grudnia poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
 4. Za ławkami znajdziemy deklaracje dla mężów, którzy chcą należeć do Róży Różańcowej modlącej się za żony. Wypełnione należy dostarczyć do 4 grudnia. Można będzie je składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki z intencjami.
 5. Świece Wigilijne Caritas można nabyć w zakrystii: ofiara minimalna: za małe – 8 zł, za duże – 18 zł., co nadto zostanie przekazane naszej parafialnej Caritas.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 7. I piątek miesiąca – wystawienie  Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00 i modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz możliwość adoracji prywatnej. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 15.30.
 8. I sobota miesiąca. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii. Tego dnia po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych, a następnie, ostatnie animowane przez Wojowników Maryi, Nabożeństwo pierwszosobotnie. Po Różańcu i rozważaniu czuwanie z Maryją przy Jezusie Eucharystycznym potrwa do godz. 21.00. Zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca, w Terliczce, o godz. 10.00 zostanie zorganizowane dekanalne Nabożeństwo Pierwszosobotnie dla dzieci. Serdecznie zapraszam i zachęcam rodziców z dziećmi do uczestnictwa w tym nabożeństwie.
 10. W niedzielę, 4 grudnia br. będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach i wesprzyjmy Kościół na Wschodzie ofiarami do puszek.
 11. W niedzielę, 4 grudnia, na godz. 15.15 zapraszam ministrantów, członków Oazy i Szkolnego Koła Caritas na Spotkanie ze św. Mikołajem. Rodzice, którzy chcieliby, aby św. Mikołaj wręczył prezenty ich dzieciom proszeni są o ich dostarczenie odpowiednio wcześniej.
 12. Od przyszłej niedzieli można będzie zabrać z kościoła poświęcone opłatki na Wigilijny stół. Niech staną się symbolem naszej jedności i łączności z parafią.
 13. Gdyby ktoś chciał na święta przekazać choinkę do kościoła to bardzo proszę o kontakt. Z góry serdecznie dziękuję.
 14. Od poniedziałku, 28 listopada, w Delikatesach  oraz w przedsionku kościoła będą wystawione kosze na żywność i artykuły chemiczne, które staną się Świątecznym Darem dla rodzin, osób starszych i samotnych z naszej parafii znajdujących się w trudniejszej sytuacji życiowej.
 15. Akcja Katolicka zaprasza na wspólny wyjazd do kina na film PROROK, opowiadający o życiu i działalności bł. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd 11 grudnia (niedziela) o godz. 15.15. Koszt ok. 25 zł. Zapisy w zakrystii.

 

Intencje mszalne (28 listopada – 4 grudnia):

 

poniedziałek (28 listopada) – godz. 17.00:

+ Tadeusz i Bronisława;

+ Józef Urban (greg. 28);

+ Artur Mączka – int. od koleżanek i kolegów z klasy z Zalesia, wraz z wychowawczyniami;

+ Stanisław Marczuk – int. od pracowników i studentów Państwowej Uczelni Zawodowej w Tarnobrzegu;

wtorek (29 listopada) – godz. 17.00:

+ Piotr Kloc – w rocznicę śmierci;

+ Józef Urban (greg. 29);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Chmielów z Rakszawy;

+ Genowefa Drzał – int. od wnuczki Beaty;

środa (30 listopada) – godz. 17.00:

+ Andrzej Jucha – w rocznicę śmierci;

+ Józef Urban (greg. 30);

+ Artur Mączka – int. od Matki Chrzestnej z rodziną;

+ Genowefa Drzał – int. od sąsiadek Kluz i Czapkowskiej;

czwartek (1 grudnia) – godz. 17.00:

+ Stefan Tomasik – int. od córki Beaty z rodziną;

+ Maria Noga (greg. 1);

+ Artur Mączka – int. od Michaliny i Jana Figielów;

+ Genowefa Drzał – int. od wnuczki z rodziną;

piątek (2 grudnia) – godz. 17.00:

W intencji kapłanów – z wdzięcznością za posługę sakramentalną – int. od + Ewy Ślęzak;

+ Maria Noga (greg. 2);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Ceroniów;

+ Genowefa Drzał – int. od sąsiadki Teresy;

sobota (3 grudnia) – godz. 17.00:

+ Ewa Ślęzak – int. od syna Stanisława z rodziną;

+ Maria Noga (greg. 3);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Mazurów;

+ Genowefa Drzał – int. od Krystyny i Stanisława Grzywaczów;

niedziela (4 grudnia):

7.30+ Józefa i Marian Kasiak – w rocznicę śmierci Józefy;

10.30W intencji parafian;

14.00+ Stefania i Walenty Palczowscy;

+ Maria Noga (greg. 4);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Orłosiów;

+ Genowefa Drzał – int. od wnuczki z rodziną;