1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Gaweł, Pomykała, Szymczakiewicz, Jarecki, Kłęk.
  2. Różaniec przed sumą 13 listopada poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
  3. Za nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękuję pani Agnieszce Rogali za dekorację w kościele, Parafialnemu Zespołowi Caritas za dekoracje na cmentarzu i oznakowanie drogi; księżom, panu Organiście, ministrantom i lektorom za przygotowanie procesji na cmentarz. Panom Romanowi Nodze, Andrzejowi Antasowi i Sławomirowi Zdunowi za prace przy cmentarzu. Niech Bóg wynagrodzi dobro swym błogosławieństwem.
  4. We wtorek, 8 listopada, zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych. Tego dnia zakończymy nabożeństwa wypominkowe.
  5. W piątek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny, z udziałem Zespołu Łukawianie zostanie odprawiona o 16.00. Po niej wspólny śpiew pieśni patriotycznych i religijnych. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa, w szczególności grupy i organizacje działające na terenie naszej parafii, w tym Druhów OSP z pocztem sztandarowym. Zachęcam również do uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wywieszanie flag narodowych.
  6. Biskup Rzeszowski udziela wszystkim wiernym dyspensy od zachowania pokutnego charakteru piątku, 11 listopada 2022 r., z racji przypadającego w tym dniu państwowego Święta Niepodległości.
  7. 12 listopada, w sobotę, na Mszy Świętej o godz. 17.00 dziękować będziemy Bogu za 30 lat działalności naszej parafialnej Caritas. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  8. W niedzielę, 13 listopada 2022 r. będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w warunkach wojny na Ukrainie. Na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.
  9. Składam serdeczne Bóg Zapłać za wszystkie ofiary złożone z okazji zgłoszonych Wypominków. Jest to dla mnie wyraz uznania dla mojej posługi duszpasterskiej w naszej wspólnocie.

 

Intencje mszalne (7 listopada – 13 listopada):

 

poniedziałek (7 listopada) – godz. 17.00:

+ Józef Pietraszek – w 2 rocznicę śmierci;

+ Józef Urban (greg. 7);

+ Artur Mączka – int. od kolegów z pracy;

+ Stanisław Marczuk – int. od Jerzego Korzewskiego z rodziną;

wtorek (8 listopada) – godz. 17.00:

W intencji wszystkich zmarłych polecanych w Wypominkach;

+ Józef Urban (greg. 8);

+ Artur Mączka – int. od Jolanty Tomasik;

+ Stanisław Marczuk – int. od rodziny Saperskich z Bochni;

środa (9 listopada) – godz. 17.00:

+ Bronisława i Józef Lech;

+ Józef Urban (greg. 9);

+ Artur Mączka – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

+ Stanisław Marczuk – int. od rodziny Saperskich z Bochni;

czwartek (10 listopada) – godz. 17.00:

+ Maria, Ryszard, Bartłomiej;

+ Józef Urban (greg. 10);

+ Artur Mączka – int. od Mariusza Dołęgi z rodziną;

+ Stanisław Marczuk – int. od Kazimiery Dębskiej;

piątek (11 listopada) – godz. 16.00:

1) W intencji Ojczyzny – o wszelkie potrzebne łaski, obronę przed złem i o pokój; 2) + Józef Gaweł – w rocznicę śmierci;

+ Józef Urban (greg. 11);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Misiów;

+ Stanisław Marczuk – int. od rodziny Piwowarów;

sobota (12 listopada) – godz. 17.00:

1) Dziękczynna za 30 lat działalności parafialnej Caritas z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla zaangażowanych i wpierających jej działalność; 2) + Franciszek Jucha – w 2 rocznicę śmierci;

+ Józef Urban (greg. 12);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Misiów;

+ Stanisław Marczuk – int. od Wandy i Piotra Miąsików;

niedziela (13 listopada):

7.30+ Maria Rydz – w rocznicę śmierci;

10.30O łaskę zdrowia Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych – int. od Róż: Alfredy Miś, Zofii Komorowskiej i Marii Ornat;

14.00W intencji parafian;

+ Józef Urban (greg. 13);

+ Stanisław Marczuk – int. od Danuty Wozowicz z mężem;