1. Przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: Blask Prawdy. Przy naszym kościele przeprowadzana jest zbiórka do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin, której udzielana jest pomoc w zdobywaniu wykształcenia. Dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają przy naszym kościele kremówki papieskie (ofiara minimalna 6 zł). Bóg zapłać za ofiarność. Dzisiejsza niedziela jest również Dniem misyjnym. Ofiary złożone na tacę podczas Mszy św. przeznaczone są na misje.
  2. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.00 modlitwa różańcowa w intencji dzieci, młodzieży i tych osób, które odłączyły się od naszej wspólnoty.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Śliż, Szałęga, Osetek, Porada, Dobrzańska.
  4. Różaniec przed sumą 23 października poprowadzi Róża pani Marii Ornat.
  5. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszam wszystkich do udziału i do modlitwy.
  6. W tym tygodniu na nabożeństwa październikowe w sposób szczególny zapraszam:

Na poniedziałkowe – młodzież z kl. 4 i 5;

Na wtorkowe – dzieci klasy 6 i 7;

Na środowe – dzieci  i młodzież ze SKC;

Na czwartkowe – dzieci najmłodsze;

Na piątkowe – młodzież kl. 8;

Na sobotnie – Członków parafialnej Akcji Katolickiej;

Na niedzielne – dzieci klasy 3;

  1. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zachęcam do wspólnej modlitwy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego.
  2. W następną niedzielę, 23 października, zostanie przeprowadzona składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  3. Akcja Katolicka z naszej parafii zaprasza na wspólny wyjazd do kina na film Johnny, opowiadający o życiu i działalności śp. ks. Jana Kaczkowskiego. Wyjazd w niedzielę, 23 października o godz. 15.45. Całkowity koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
  4. Za ławkami znajdziemy kartki na Wypominki, które są one ponumerowane. Proszę o zabieranie tylu kartek, ile każdy będzie potrzebował i wypełnianie ich wyraźnie i bez odmiany imion. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych a następnie w środy w ciągu roku wypominki będą odczytywane według numeracji. Dzięki temu każdy będzie wiedział, kiedy będą wyczytywani jego zmarli. Warto więc zapamiętać numery swoich kart wypominkowych.
  5. 20 października (czwartek) do godz. 12.00 odbędzie się na parkingu przy kościele zbiórka elektrośmieci przeprowadzana przez Green Office Ecologic, przy akceptacji naszej Kurii Diecezjalnej. Część dochodu ze zbiórki przekazywana jest na misje. Więcej wiadomości na ulotkach, które znajdziemy w przedsionku.

 

Intencje mszalne (17 października – 23 października):

 

poniedziałek (17 października) – godz. 17.00:

+ Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Jadwigi z mężem;

+ Stefan Tomasik (greg. 17);

+ Artur Mączka – int. od kuzyna Dawida;

+ Jan Chmiel – int. od kuzyna Antoniego z rodziną;

wtorek (18 października) – godz. 17.00:

+ Maria i Wincenty – w 40 rocz. śmierci Wincentego;

+ Stefan Tomasik (greg. 18);

+ Artur Mączka – int. od kuzyna Damiana;

+ Jan Chmiel – int. od chrześniaka z rodziną;

środa (19 października) – godz. 17.00:

+ Genowefa i Józef Kuźniar;

+ Stefan Tomasik (greg. 19);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Wąsaczów;

+ Jan Chmiel – int. od rodziny Michałków;

czwartek (20 października) – godz. 17.00:

+ Ryszard Tomasik – int. od kuzynów z Medyni;

+ Stefan Tomasik (greg. 20);

+ Artur Mączka – int. od Zarządu Klubu ŁKS i kolegów z drużyny;

+ Jan Chmiel – int. od kuzynki Stanisławy z rodziną;

piątek (21 października) – godz. 17.00:

+ Stefan Tomasik – int. od żony;

+ Stefan Tomasik (greg. 21);

+ Artur Mączka – int. od rodziny Stopyrów z Rakszawy;

+ Jan Chmiel – int. od rodziny Rejmanów;

sobota (22 października) – godz. 17.00:

Dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla rodziny;

+ Stefan Tomasik (greg. 22);

+ Artur Mączka – int. od dziadków Cisków;

+ Jan Chmiel – int. od Józefa Michałka;

niedziela (23 października):

7.30+ Aniela, Jan, Katarzyna;

10.30+ Leszek Drzał – w rocznicę śmierci;

14.00W intencji parafian;

+ Stefan Tomasik (greg. 23);

+ Elżbieta Pęcek – int. od Teresy i Wacława Głowiaków;