1. Dzisiaj w naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 17.00 modlitwa różańcowa w intencji dzieci, młodzieży i tych osób, które odłączyły się od naszej wspólnoty.
 3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Tomaka, Łakomiec, Klepka, Miś, Gaweł, Kurdziel.
 4. Różaniec przed sumą 25 września poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
 5. Składam serdeczne podziękowania Parafialnej Caritas za przygotowanie, a Strażakom z OSP w Łukawcu i pani Katechetce za pomoc w przygotowaniu spotkania przy grillu na rozpoczęcie nowego roku duszpasterskiego. Bóg zapłać.
 6. Z kościoła można zabrać formularze Deklaracji przystąpienia do Róży Różańcowej Rodziców w intencji Dzieci. W pierwszą sobotę miesiąca października Róża ta rozpocznie dziewięciomiesięczną modlitwę w intencji dzieci. Wypełnioną deklarację należy dostarczyć do 28 września. 1 października zostaną rozdane karty z tajemnicami różańcowymi. Zachęcam gorąco do podjęcia tej modlitwy.
 7. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii. Na Mszę św. zapraszam wszystkich ministrantów, lektorów, oazowiczów, członków SKC oraz ich rodziny.
 8. Przyszła niedziela to ostatnia niedziela miesiąca. Na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszam szczególnie dzieci.
 9. W przyszłą niedzielę z okazji Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu obchodzonego w tym roku pod hasłem Słuchanie uchem serca, zostanie przeprowadzona przy naszym kościele zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia Via. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 10. W przyszłą niedzielę, 25 września, w Domu Strażaka o godz. 16.00 Grupa Teatralna Wspólnoty Dzieła Intronizacji Serca Jezusowego w Diecezji Rzeszowskiej wystawi spektakl przedstawiający życie służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 11. Dzieci podążające do szkoły uskarżają się na wałęsające się i atakujące psy. Właścicieli prosimy o zadbanie o to, by psy nie miały dostępu do drogi. 24 września (sobota) na terenie Łukawca odbędzie się szczepienie psów i kotów. Szczegóły w gablocie.
 12. Parafia pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie serdecznie zaprasza na cykl spotkań w ramach inicjatywy zwanej Grota Horebu. Spotkania, w skład których wchodzą Nieszpory, konferencja oraz adoracja, będą się odbywać we środy, począwszy od 28 września br. Szczegóły na plakacie oraz na stronie https://grotahorebu.pl/czym-jest-grota-horebu/

 

Intencje mszalne (19 września – 25 września):

 

poniedziałek (19 września) – godz. 18.00:

+ Bronisław Pokrzywa – w 4 rocznicę śmierci;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 19);

+ Ewa Ślęzak – int. od rodziny Prędkich ze Straszydla;

+ Artur Mączka – int. od teścia;

wtorek (20 września) – godz. 18.00:

+ Bronisław, Stanisław, Józefa, Kazimierz;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 20);

+ Ewa Ślęzak – int. od rodziny Prędkich ze Straszydla;

+ Artur Mączka – int. od babci Komorowskiej;

środa (21 września) – godz. 18.00:

O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Rodziców i dzieci – int. od pewnej rodziny;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 21);

+ Ewa Ślęzak – int. od rodziny Jareckich;

czwartek (22 września) – godz. 18.00:

+ Stefania i Andrzej Nowak;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 22);

+ Ewa Ślęzak – int. od rodziny Czarników;

+ Artur Mączka – int. od Joanny Dudek z rodziną;

piątek (23 września) – godz. 18.00:

+ Janina i Michał;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 23);

+ Ewa Ślęzak – int. od Elżbiety;

+ Artur Mączka – int. od rodziny Dudków z Palikówki;

sobota (24 września) – godz. 18.00:

+ Bronisława i Stanisław – w rocznicę śmierci Bronisławy;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 24);

+ Ewa Ślęzak – int. od rodziny Żurawskich;

+ Artur Mączka – int. od rodziny Malaków;

niedziela (25 września):

7.30W intencji parafian;  

10.30 – 1) + Jan Chyłek – w 2 rocznicę śmierci; 2) W intencji Sławomira, Wojtka i Zosi – z okazji urodzin – z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

14.00W intencji Weroniki Nowak – z okazji 18-tych Urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski w dorosłym życiu;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 25);