1. Dzisiaj Dożynki Diecezjalne w Rzeszowie przy Katedrze. Serdeczne Bóg zapłać delegacjom z naszej parafii, które nas tam reprezentują.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. Za udekorowanie kościoła dziękujemy nowożeńcom Marioli i Grzegorzowi Gniewkom, którym życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia na ich nowej drodze życia O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Śliż, Wołoszyn, Sierżęga, Lech, Porada.
  3. Różaniec przed sumą 4 września poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  4. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w różnoraki sposób przyszli z pomocą podczas renowacji głównego ołtarza. Dziękuję panom: Antoniemu Chmielowi, Wiesławowi Głowiakowi, Wacławowi Jankowskiemu, Adamowi Misiowi, Franciszkowi Moskwie, Kazimierzowi Nowakowi, Tomaszowi Paśkiewiczowi, Wiesławowi Płoszajowi i Wiesławowi Poradzie, Zbigniewowi Rydzowi, Andrzejowi Stopie. Dziękuję tym, którzy złożyli ofiarę na zakup nowej monstrancji.
  5. W środę po Mszy św. spotkanie osób udających się na pielgrzymkę do Radecznicy i Zamościa. Tego dnia należy uiścić opłatę.
  6. Początek Nowego Roku Szkolnego w czwartek 1 września. Msza św. w naszym kościele o godz. 8.00, na którą serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, abyśmy mogli wspólnie wypraszać potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na nadchodzące miesiące nauki. W szczególności zapraszam pierwszoklasistów, którym zostaną poświęcone plecaki z przyborami szkolnymi.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  8. I piątek miesiąca: o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 18.00. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi.
  9. I sobota miesiąca – Wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. na zakończenie. zmiana tajemnic różańcowych. Następnie nabożeństwo pierwszosobotnie animowane przez Wojowników Maryi.

 

Intencje mszalne (29 sierpnia – 4 września):

 

poniedziałek (29 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Antonina Maślanka;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od rodziny Sutyłów;

+ Stefan Tomasik – int. od kolegów i koleżanek z pracy córki Bernadety;

wtorek (30 sierpnia) – godz. 18.00:

Dziękczynna z prośbą o Bożą pomoc dla Mateusza;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od rodziny Sutyłów;

+ Stefan Tomasik – int. od kolegów i koleżanek z pracy córki Bernadety;

środa (31 sierpnia) – godz. 18.00:

Od Róży p. Alfredy Miś – o pokój w naszej Ojczyźnie i na całym świecie;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od rodziny Gawłów;

+ Stefan Tomasik – int. od rodziny Misiów;

czwartek (1 września):

– godz. 8.00:  W int. dzieci, młodzieży, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z naszej szkoły, o łaski i Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym;

– godz. 18.00: + Katarzyna, Józef, Maria – z rodziny Kłęków;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 1);

+ Stanisława Pokrzywa – int. od Marii i Zbigniewa;

+ Stefan Tomasik – int. od rodziny Stróżów;

piątek (2 września) – godz. 18.00:

+ Franciszek i Antonina Gaweł;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 2);

+ Stanisława Pokrzywa – int. od Józefy Nowak z rodziną;

+ Stefan Tomasik – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

sobota (3 września) – godz. 18.00:

+ Stanisława Pokrzywa – int. od Róży p. Zofii Jankowskiej;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 3);

+ Stanisława Pokrzywa – int. od Agnieszki i Alicji;

+ Stefan Tomasik – int. od rodziny Stopów;

niedziela (4 września):

7.30W int. Huberta – w 1 rocznicę urodzin – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

10.30W intencji parafian;  

14.00W 25 rocznicę sakramentu małżeństwa Elżbiety i Bogdana Orzechów – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski na dalsze lata wspólnego życia;

+ Stanisława Pokrzywa (greg. 4);

+ Stanisława Pokrzywa – int. od sąsiadów Kamińskich;

+ Stefan Tomasik – int. od chrześniaka Tomasza z rodziną;