Dnia 25 marca 2022r., biskup Jan Wątroba zainaugurował diecezjalną peregrynację figurki MB Fatimskiej, która od tego dnia odwiedza poszczególne parafie. Wydarzenie to, związane jest z obchodami 30. rocznicy utworzenia diecezji rzeszowskiej.

Nasza parafia otrzymała ten przywilej 14 czerwca br. Tuż po wieczornej Mszy św. figura MB Fatimskiej została wniesiona do świątyni gdzie nastąpił obrzęd przywitania, następnie modlitwa różańcowa, a po niej Apel Jasnogórski.

15 czerwca, od wczesnego ranka aż do wieczornej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem i pod czułym okiem Matki Bożej modliły się poszczególne grupy parafialne. Na zakończenie peregrynacji została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr. Józef Kula.  Podczas tej Mszy św. ks. Proboszcz zawierzył naszą parafię Matce Najświętszej, po czym figura została przekazana do kolejnej parafii.