1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność. Dzisiaj również adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Serdecznie zapraszam.
 2. Członków wszystkich grup parafialnych – dziecięcych, młodzieżowych i osób dorosłych, oraz osoby zaangażowane w życie parafialne zapraszam na spotkanie przy grillu, które odbędzie się dzisiaj o godz. 18.00 przy plebanii.
 3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Poźniak, Orzech, Nowak, Kloc, Nowak.
 4. Różaniec przed sumą 26 czerwca poprowadzi Róża pani Alfredy Miś.
 5. Serdecznie dziękuję tym, którzy przyozdobili swoje domy i wzięli udział w Nawiedzeniu naszej parafii przez figurę Matki Bożej Fatimskiej. Niech to modlitewne spotkanie wyda jak najwięcej duchowych owoców.
 6. Dziękuję za świadectwo wiary wszystkim uczestniczącym w procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim grupom parafialnym, ministrantom i lektorom, panu Organiście, panu Kościelnemu i pani Oktawii Gołąb za dokumentację fotograficzną. Dziękuję wszystkim dzieciom, które szły przed Najświętszym Sakramentem, paniom z KGW i członkom zespołu Łukawianie, druhom OSP za obecność z pocztem sztandarowym. Szczególne Bóg Zapłać wszystkim, którzy w tym roku przygotowywali ołtarze.
 7. Bardzo dziękuję animatorom Ruchu Światło – Życie, na czele z Klaudią Wojewódką, którzy przygotowali i przeprowadzili Wielką Grę Oazową. Dziękuję szczególnie w imieniu dzieci i młodzieży, którzy wzięli udział w tej grze i dobrze się bawili.
 8. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam wszystkich do udziału, dzieci do sypania kwiatów. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. W tym dniu będziemy święcić kwiaty i zioła, a po nabożeństwie okolicznościowe błogosławieństwo dzieci.
 9. W czwartek odwieziemy do Rzeszowskiej Caritas paczki przygotowywane dla potrzebujących z Ukrainy. Jeśli są jeszcze osoby, które chcą w ten sposób wesprzeć naszych sąsiadów, proszę aby dostarczyły paczki do zakrystii do środy, do godz. 19.00.
 10. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje post piątkowy.
 11. W piątek zakończenie Roku Szkolnego. Msze św. w kościołach Łukawca o godz. 8.00, a następnie uroczystości w szkole.
 12. W piątek, od godz. 16.30 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania przed I piątkiem miesiąca. W następnym tygodniu będzie spowiadał jedynie jeden kapłan pół godziny przed Mszą Świętą.
 13. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Osoby, które podjęły 33-dniowe przygotowanie, będą mogły tego dnia dokonać na zakończenie Mszy Świętej uroczystego aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Będzie to również ostatnia sobota miesiąca. W naszej parafii to dzień szczególnej modlitwy w intencji małżeństw i rodzin.

 

Intencje mszalne (20 czerwca – 26 czerwca):

poniedziałek (20 czerwca) – godz. 18.00:

+ Walenty i Maria Kania;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 20);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od sąsiadów Kuźniarów i Poźniaków;

+ Kazimierz Jarecki – int. od rodziny Śliżów;

wtorek (21 czerwca) – godz. 18.00:

Int. od Róży p. Janiny Chmiel – z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 21);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od sąsiadek Czesławy i Alicji;

+ Kazimierz Jarecki – int. od współpracowników MPK Rzeszów;

środa (22 czerwca):

Int. od Róży p. Teresy Wiercioch – z prośbą o pokój na świecie;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 22);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od Krystyny i Kazimierza Gawłów;

+ Kazimierz Jarecki – int. od rodziny Kołczów;

czwartek (23 czerwca) – godz. 18.00:

+ Jan i Wanda – w dniu imienin; + Andrzej

+ Jerzy Chmiel – (greg. 23);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od rodziny Drzałów;

+ Kazimierz Jarecki – int. od kolegów i koleżanek z pracy syna Radosława;

piątek (24 czerwca):

godz. 8.00 – 1) Dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski w roku szkolnym przez Dyrekcję, nauczycieli i uczniów ZS w Łukawcu, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę na czas wakacji; 2) W int. p. Teresy Wnęk – nauczycielki w naszej szkole podstawowej – w podziękowaniu za wieloletnią pracę i wszelkie okazane dobro, z prośbą o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od Rodziców i Uczniów;

godz. 18.00 – + Wiesław Dobrzański – w 6 rocznicę śmierci;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 24);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od Józefa Kuźniara z rodziną;

+ Kazimierz Jarecki – int. od kolegów i koleżanek z pracy syna Radosława;

sobota (25 czerwca) – godz. 18.00:

+ Franciszek i Waleria – w rocznicę śmierci Franciszka – int. od syna;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 25);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od kuzyna Jana Kuźniara z rodziną;

+ Stanisława Pokrzywa – int. od rodziny Dudów;

niedziela (26 czerwca):

7.30 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodzin Orzechów i Głowiaków;

10.30+ Jan i Paulina;

14.00W intencji parafian;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 26);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od Krystyny z rodziną;