1. Odpowiadając na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza przeprowadzamy dzisiaj w naszej parafii zbiórkę do puszek na rzecz remontu Domu Rekolekcyjnego dla Młodzieży im. bł. Karoliny. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, dokupione kwiaty oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Michałek, Koszela, Pasternak, Grata, Tomaka.
 3. Różaniec przed sumą 16 czerwca poprowadzi Róża pani Zofii Jankowskiej i 19 czerwca – Róża pani Marii Myrdy.
 4. We wtorek, 14 czerwca, o godz. ok. 19. 45 przywieziemy z parafii w Łące figurę Matki Bożej Fatimskiej, która pielgrzymuje po naszej diecezji. Już wtedy niech będą przystrojone nasze domy, a my jak najliczniej zgromadźmy się w kościele. Nastąpi obrzęd przywitania, modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski. W środę, o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza Święta, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, który będziemy adorować wraz Matką Najświętszą obecną pośród nas w znaku fatimskim. Chciałbym poprosić o podjęcie dyżurów modlitewnych:

Godz. 9.00 – Róże p. Józefa Stróża i p. Stanisława Chmiela;

Godz. 10.00 – Róże p. Janiny Drzał i p. Józefy Nowak;

Godz. 11.00 – Róże p. Janiny Chmiel i p. Teresy Wiercioch;

Godz. 12.00 – Róże p. Zofii Komorowskiej, p. Alfredy Miś i p. Józefy Miś;

Godz. 13.00 – Róże p. Marii Ornat, p. Anieli Nogi i p. Marii Myrdy;

Godz. 14.00 – Róże p. Edyty Więcek i p. Zofii Jankowskiej;

Godz. 15.00 – Dzieci i Młodzież (Ministranci i Oaza, młodzież, która w tym roku otrzymała sakrament bierzmowania) – Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Godz. 16.00 – Caritas Parafialna i Akcja Katolicka;

Godz. 18.00 – Msza Święta. Zawierzenie parafii Matce Bożej Fatimskiej. Pożegnanie o godz. 19.30.

 1. 16 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po sumie uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Chciałbym poprosić poniesienie baldachimu: z kościoła do 1 ołtarza – panów z Rady Parafialnej; od 1 do 2 ołtarza – ojców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej i ojców młodzieży w tym roku bierzmowanej; od 2 do 3 ołtarza – druhów OSP w Łukawcu; od 3 do 4 ołtarza – panów z Parafialnego Caritas; od 4 ołtarza do kościoła – panów Róż męskich.
 2. Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w precesji Bożego Ciała, która jest szczególnym wyznaniem naszej wiary przede wszystkim w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam wszystkie grupy i organizacje działające przy parafii, jak również Strażaków z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Łukawianie. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz inne dzieci – chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Od piątku, w dni oktawy Bożego Ciała, organizowane będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które również gorąco zapraszam.
 3. Organizatorzy zapraszają na kolejny Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca, o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Barnówka w Rzeszowie.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zachęcam i zapraszam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
 5. Następna niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
 6. W przyszła niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Serdecznie zapraszam.
 7. Na parkingu za Przedszkolem wystawiony jest kontener na makulaturę. Dochód ze sprzedaży zebranej makulatury zostanie przekazany na misje.
 8. 18 czerwca w sobotę, o godz. 11.00 odbędzie się na terenach przykościelnych gra terenowa pod nazwą Wielka Gra Oazowa, zorganizowana i przeprowadzona przez animatorów Ruchu Światło Życie. Aby wziąć udział w tej grze trzeba być uczniem co najmniej 4 klasy, a Rodzice uczestnika tej zabawy muszą wyrazić na to zgodę. Formularze zgody rodziców, na których znaleźć można również więcej szczegółów dotyczących tej wspólnej zabawy,  można zabrać ze stolika za ławkami i dostarczyć do zakrystii. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież do wspólnej zabawy.
 9. W niedzielę 19 czerwca, członków wszystkich grup parafialnych – dziecięcych, młodzieżowych i osób dorosłych, oraz osoby zaangażowane w życie parafialne zapraszam na spotkanie przy grillu. Początek o godz. 18.00 przy plebanii.
 10. Zapraszam na wspólną pielgrzymkę – wycieczkę do Pragi w dniach 19 – 21 sierpnia. Zapisy dla naszych parafian do 12 czerwca. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.
 11. W niedzielę 19 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14:00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16:00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30.
 12. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem Posłani z Maryją. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

 

Intencje mszalne (13 czerwca – 19 czerwca):

 

poniedziałek (13 czerwca) – godz. 18.00:

W intencji Janiny i Antoniego Chmielów – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 13);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od rodziny Woźniaków;

+ Kazimierz Jarecki – int. od pracowników działu transportowego Orlen;

wtorek (14 czerwca) – godz. 18.00:

+ Antonina, Franciszek i Alicja;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 14);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od Józefa Tomaki;

+ Kazimierz Jarecki – int. od koleżanek i kolegów żony z Zespołu Szkół Muzycznych nr 2;

środa (15 czerwca):

Godz. 7.30 –  + Tadeusz Kuźniar – int. od Anny i Stanisława Hazików;

Godz. 18.00 – 1) W intencji wszystkich parafian – łaskę miłości i zawierzenia Najświętszej Maryi Pannie; 2) W intencji Jolanty u Grzegorza Wojewódków – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 15);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od brata Stanisława z rodziną;

+ Kazimierz Jarecki – int. od sąsiadów Golonków;

czwartek (16 czerwca):

7.30+ Bronisława, Franciszek i Stanisław z rodziny Wierciochów;

10.30 – 1) W intencji parafian; 2) + Jerzy Chmiel – (greg. 16); 3) + Kazimierz Jarecki – int. od rodziny Wantrychów;

14.00W podziękowaniu za chrzest święty Filipa – z prośbą o łaskę wiary dla całej rodziny;

+ Tadeusz Kuźniar – int. od Jana Drzała z rodziną;

+ Kazimierz Jarecki – int. od sąsiadów Palczewskich i Szymczakiewiczów;

piątek (17 czerwca) – godz. 18.00:

+ Jan Kania;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 17);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od siostry z mężem;

+ Kazimierz Jarecki – int. od rodziny Czekajskich z Terliczki;

sobota (18 czerwca) – godz. 18.00:

+ Elżbieta Lech;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 18);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od chrześnicy Dominiki;

+ Kazimierz Jarecki – int. od sąsiadów Kłęków;

niedziela (19 czerwca):

7.30W intencji parafian;

10.30+ Eugeniusz Dudek – w 7 rocznicę śmierci – int. od córki;

14.00+ Stanisław Noga – w rocznicę śmierci;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 19);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od siostrzenicy Jolanty;

+ Kazimierz Jarecki – int. od bratowej Stanisławy z rodziną;