1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę i ofiarę 350. Za udekorowanie kościoła dziękujemy nowożeńcom Michałowi i Justynie Skwarczkom, którym życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Miłosierdzia na ich nowej drodze życia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Ząbczyk, Grzebyk, Gancarz, Kuźniar, Chmiel.
  2. Różaniec przed sumą 12 czerwca poprowadzi Róża pana Stanisława Chmiela.
  3. W zakrystii są jeszcze do nabycia flagi oraz drzewce.
  4. Odpowiadając na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza w niedzielę, 12 czerwca, przeprowadzimy w naszej parafii zbiórkę do puszek na rzecz remontu Domu Rekolekcyjnego dla Młodzieży im. bł. Karoliny. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  5. 16 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesją z Najświętszym Sakramentem pójdziemy w tym roku w stronę cmentarza. Chciałbym poprosić o przygotowanie ołtarzy: 1 – Rodziców młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania oraz dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej; 2 – Druhny i druhów OSP w Łukawcu oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich; 3 – Członków Parafialnego Zespołu Caritas i Oddziału Akcji Katolickiej; 4 – panie z Róż Różańcowych p. Zofii Komorowskiej, p. Alfredy Miś i p. Marii Ornat.
  6. Na parkingu za Przedszkolem wystawiony jest kontener na makulaturę. Dochód ze sprzedaży zebranej makulatury zostanie przekazany na misje. Dzięki ludziom, którzy oddają makulaturę, akcja ta, prowadzona od 10 lat, zaowocowała budową 31 studni głębinowych w 5-ciu najbiedniejszych krajach Afryk, w których pracują misjonarze z Podkarpacia.
  7. 18 czerwca w sobotę, o godz. 11.00 odbędzie się na terenach przykościelnych gra terenowa pod nazwą Wielka Gra Oazowa, zorganizowana i przeprowadzona przez animatorów Ruchu Światło Życie. Aby wziąć udział w tej grze trzeba być uczniem co najmniej 4 klasy, a Rodzice uczestnika tej zabawy muszą wyrazić na to zgodę. Formularze zgody rodziców, na których znaleźć można również więcej szczegółów dotyczących tej wspólnej zabawy,  można zabrać ze stolika za ławkami i dostarczyć do zakrystii. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież do wspólnej zabawy.
  8. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zwraca się z prośbą o pośpieszenie z pomocą ludności Ukrainy poprzez przygotowanie dla nich paczek. Przygotowana została lista z sugerowanymi produktami, których na Ukrainie brakuje, i które mogłyby w tych paczkach się znaleźć. Takie paczki można przygotowywać indywidualnie lub grupowo. Dostarczyć je można do parafii, skąd zostaną odwiezione do Rzeszowa, lub bezpośrednio przekazać do centrali w Rzeszowie. Pudełka z logiem Caritas, które mogą posłużyć do przygotowanie takiej paczki, oraz listy z potrzebnymi artykułami można odebrać w zakrystii.
  9. Zapraszam na wspólną pielgrzymkę – wycieczkę do Pragi w dniach 19 – 21 sierpnia. Zapisy dla naszych parafian do 12 czerwca. Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej.

 

Intencje mszalne (6 czerwca – 12 czerwca):

poniedziałek (6 czerwca) – godz. 18.00:

+ Józef i Genowefa Kuźniar;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 6);

+ Edward Szala – int. od pracowników ZS w Łukawcu;

+ Kazimierz Jarecki – int. od rodziny Goclonów;

wtorek (7 czerwca) – godz. 18.00:

W intencji Wiesława i Jadwigi Poradów – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 7);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od rodziny Grzebyków;

+ Kazimierz Jarecki – int. od rodziny Goclonów;

środa (8 czerwca) – godz. 18.00:

+ Franciszek i Waleria Wiercioch;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 8);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od sąsiadów Orzechów;

+ Kazimierz Jarecki – int. od chrześnicy Sabiny z rodziną;

czwartek (9 czerwca) – godz. 18.00:

+ Anna, Stanisław, Józef i zmarli z rodziny;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 9);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od siostrzenicy Barbary z rodziną;

+ Kazimierz Jarecki – int. od Jana Nowaka z rodziną;

piątek (10 czerwca) – godz. 18.00:

+ Michał i Maria Hazik;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 10);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od Małgorzaty i Stanisława Gawłów;

+ Kazimierz Jarecki – int. od Augusta Jareckiego z rodziną;

sobota (11 czerwca) – godz. 18.00:

+ Antoni i Antonina;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 11);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od Kingi i Aleksandry;

+ Kazimierz Jarecki – int. od rodziny Płoszajów;

niedziela (12 czerwca):

7.30W intencji parafian;

10.30+ Antonina i Józef Moskwa;

14.00W int. Poli Żurawskiej – z okazji 1 urodzin – z prośbą o opiekę Anioła Stróża i Boże błogosławieństwo;

+ Jerzy Chmiel – (greg. 12);

+ Tadeusz Kuźniar – int. od rodziny Zdebów;

+ Kazimierz Jarecki – int. od rodziny Kasiaków;