1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy poprzez ofiarność wyrażają troskę o naszą parafię.
  2. Dzisiaj w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do 18.00. Po nabożeństwie majowym, włączając się w ogólnopolską inicjatywę modlitewną, przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej i św. Andrzeja Boboli modlić się będziemy na Różańcu o Miłosierdzie dla naszej Ojczyzny i odnowę moralną naszego narodu. Serdecznie zapraszam na tę wspólną modlitwę.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: 2 rodziny Pawlusów, rodzina Sądowskich, Ruszałów i Gratów.
  4. Różaniec przed sumą 22 maja poprowadzi Róża pana Józefa Stróża.
  5. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych i do podtrzymywania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą.
  6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie będą mieć spotkanie w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie w środę, 18 maja, o godz. 18.00. Podczas spotkania zbierana będzie zaliczka w wysokości połowy kwoty zarówno w euro jak i w złotówkach.
  7. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zachęcam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  8. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na działalność  Radia Via.
  9. ZESPÓŁ SZKÓŁ W ŁUKAWCU organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: 16 -18 maja 2022r. w godz. 7.00 – 18.00. Plac szkolny obok kontenerów na śmieci.
  10. Chciałbym zaprosić wszystkich do włączenia się w 33-dniowe rekolekcje ODDANIE 33, mające na celu przygotowanie do osobistej konsekracji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Rekolekcje rozpoczną się 23 maja i zakończą 25 czerwca. Najważniejsze jest osobiste przeżycie tych 33 dni i przygotowanie się do aktu konsekracji. Pomocą będą wspólne modlitwy, jakie będzie będziemy odmawiać każdego dnia po Mszy Świętej, ale do indywidualnego przygotowania najlepszą pomocą będzie książka, którą warto, aby każdy sobie zakupił (koszt ok. 35 zł.) i według niej przeżywał te rekolekcje. Można również korzystać z materiałów w wersji elektronicznej i specjalnej aplikacji dostępnej na stronie www.oddanie33.pl. Gdyby byli chętni na zakupienie książki, proszę to zgłosić w zakrystii do najbliższego czwartku. Zakupimy książkę w hurtowni. Pierwsze spotkanie modlitewne wprowadzające do 1 dnia rekolekcji odbędzie się w następną niedzielę (22 maja) po Mszy Świętej popołudniowej. Gorąco zachęcam do podjęcia tego duchowego wysiłku.

 

Intencje mszalne (16 maja – 22 maja):

poniedziałek (16 maja) – godz. 18.00:

+ Julia i Tomasz Kłęk;

+ Tadeusz Kuźniar – (greg. 15);

+ Adolf Chyłek – int. od wnuczki Małgorzaty z rodziną;

+ Mieczysław Wiercioch – int. od sąsiadów;

W intencji ks. Proboszcza – dziękczynna za 26 lat kapłaństwa – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia – int. od Braci Rycerzy Kolumba z Rady Lokalnej w Rzeszowie;

wtorek (17 maja) – godz. 18.00:

+ Andrzej, Katarzyna, Joanna;

+ Tadeusz Kuźniar – (greg. 16);

+ Adolf Chyłek – int. od Janiny i Zbigniewa Kubiców;

+ Anna Tracz – int. od parafianki;

środa (18 maja) – godz. 18.00:

+ Joanna Stróż – w rocznicę śmierci;

+ Tadeusz Kuźniar – (greg. 17);

+ Adolf Chyłek – int. od Stanisławy Karnasiewicz;

+ Anna Tracz – int. od rodziny Mazurów;

czwartek (19 maja) – godz. 18.00:

1) + Kazimierz Lęcznar – w 4 rocznicę śmierci; 2) W intencji Eweliny i Arkadiusza Nowaków – w 10 rocznicę sakramentu małżeństwa – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla ich rodziny;

+ Tadeusz Kuźniar – (greg. 18);

+ Adolf Chyłek – int. od Krystyny i Tadeusza Giemzów;

+ Anna Tracz – int. od rodziny Sadlejów;

piątek (20 maja) – godz. 18.00:

+ Stanisław Kwiatkowski – int. od córki Jadwigi z mężem;

+ Tadeusz Kuźniar – (greg. 19);

+ Adolf Chyłek – int. od Józefa Giemzy;

+ Anna Tracz – int. od znajomych;

sobota (21 maja) – godz. 18.00:

+ Maria Polak;

+ Tadeusz Kuźniar – (greg. 20);

+ Adolf Chyłek – int. od Józefa Giemzy;

+ Anna Tracz – int. od bratowej Tracz z rodziną;

niedziela (22 maja):

7.30W intencji parafian;

10.30+ Leszek Drzał;

14.00+ Janina, Mieczysław, Wojciech – w rocznicę śmierci Janiny;

+ Tadeusz Kuźniar – (greg. 21);

+ Adolf Chyłek – int. od wnuka Dariusza z rodziną;

+ Anna Tracz – int. od siostrzenic Grażyny i Krystyny z rodzinami;