W niedzielę, 24 kwietnia nasza parafia przeżywała uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia Bożego, obchodzone zawsze w II Niedzielę Wielkanocną, ustanowił Święty Jan Paweł II. Do tej uroczystości przygotowywaliśmy się przez dziewięciodniową nowennę, która rozpoczęła się w Wielki Piątek. Tego dnia świętowaliśmy również imieniny naszego Księdza Proboszcza.

Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył oraz poświęcania nowo zakupionych organów dokonał Ks. dr Andrzej Widak – dyrektor Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Rzeszowie.

Muzykalną ucztę w czasie Liturgii zapewnił nam pan Maciej Leśniak, absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w klasie organów w Bielsku – Białej, student Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszy św. mogliśmy wysłuchać również krótkiego koncertu w jego wykonaniu.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, dzięki którym udało zrealizować się inicjatywę zakupu i instalacji organów. Niech dobry Bóg bogaty w miłosierdzie wynagrodzi szczodre serca wszystkich, którzy pospieszyli z pomocą materialną, a dźwięk organów niech będzie miłym głosem uwielbienia i dziękczynienia za Bożą obecność i łaski, które stale otrzymujemy.

 

Fot. Małgorzata Rogala