1. Dzisiaj II Niedziela Wielkanocna, Niedziela Miłosierdzia Bożego, nasz Odpust Parafialny. Dzisiaj również święto patronalne Caritas. Wraz z całym Kościołem w Polsce rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia i obchodzimy DZIEŃ DOBRA. Po wszystkich Mszach Świętych zbierane są datki do puszek, przeznaczone na potrzeby Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz dokupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Mazurów, Grzywaczy, Kluzów, Głowiaków i Dziubów.
  3. Różaniec przed sumą 1 maja poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  4. W poniedziałek na Mszę Świętą i spotkanie zapraszam dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  5. W piątek na Mszę św. próbę przed uroczystością Rocznicy I Komunii Świętej zapraszam uczniów klasy czwartej.
  6. W sobotę, 30 kwietnia w kościele parafialnym pw. Św. Piotra i Pawła w Łukawcu, o godz. 10.00 młodzież z naszej parafii, w liczbie 19 osób, przyjmie sakrament bierzmowania. Polecam tych młodych ludzi modlitwie parafian.
  7. Następna sobota jest ostatnią sobotą miesiąca. W naszej parafii jest to dzień modlitwy i duchowego wsparcia dla małżonków. Na Mszę św. o godz. 18.00 i wspólną modlitwę zapraszam wszystkich małżonków, w każdym wieku.
  8. 1 maja kościół pw. Św. Józefa na Staromieściu zostanie ogłoszony Diecezjalnym Sanktuarium Św. Józefa. Od 25 kwietnia trwać będą przygotowania duchowe do tej uroczystości. Nasza parafia została zaproszona na Staromieście na Mszę św. 26 kwietnia (wtorek) na godz. 18.00. Tego dnia Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 7.30, a wieczorem zgromadzimy się przed figurą św. Józefa na Staromieściu.
  9. W III Niedzielę Wielkanocną, 1 maja br. rozpocznie się XIV Tydzień Biblijny. Niedziela biblijna to także Dzień Narodowego Czytania Pisma Świętego. W tym roku jego myślą przewodnią są słowa: Pokój temu domowi. W naszym kościele wspólnie będziemy czytać Biblię po Mszy św. popołudniowej, ok. godz. 15.00.
  10. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania do Medjugorie. Pielgrzymka organizowana przez Redakcję Niedzieli Rzeszowskiej przy współpracy z Biurem EL-Holiday odbędzie się od 26 czerwca do 2 lipca. Koszt 720 zł. + 260 €. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na stronie internetowej Biura podlinkowanej do naszego FB.

 

Intencje mszalne (25 kwietnia – 1 maja):

 

poniedziałek (25 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Bronisław Drupka – w 2 rocznicę śmierci;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 24);

+ Maria Kuras – int. od pracowników byłego przedszkola w Łukawcu;

+ Mieczysław Wiercioch – int. sąsiadki Zofii z rodziną;

wtorek (26 kwietnia) – godz. 7.30: 

W dniu Urodzin Alicji – dziękczynna za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 25);

+ Maria Kuras – int. od rodziny Misiów;

+ Mieczysław Wiercioch – int. od rodziny Urbanów;

środa (27 kwietnia) – godz. 18.00:

O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Józefy i Mieczysława Misiów;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 26);

+ Maria Kuras – int. od Róży p. Józefy Nowak;

+ Mieczysław Wiercioch – int. od rodziny Poradów i Szybistych z Borowej;

czwartek (28 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Antonina, Aniela, Onufry;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 27);

+ Maria Kuras – int. od Dyrekcji i pracowników ZS w Łukawcu;

+ Mieczysław Wiercioch – int. od chrześniaka Wiesława z Łąki;

piątek (29 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Tadeusz Poźniak – w rocznicę śmierci;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 28);

+ Maria Kuras – int. od Ireny i Zbigniewa Szalów;

+ Mieczysław Wiercioch – int. od rodziny Wyskielów;

sobota (30 kwietnia) – godz. 18.00:

1) + Maria; 2) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Alicji, z okazji Urodzin – intencja od męża i dzieci;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 29);

+ Wiesław Szuberla – int. od chrześnicy Renaty;

+ Mieczysław Wiercioch – int. od rodziny Chłandów;

niedziela (1 maja):

7.30Od Róży p. Marii Myrdy – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych i o wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr;

10.30W intencji parafian;

14.00 – O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodziny Prędkich;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 30);

+ Wiesław Szuberla – int. od siostrzeńca Roberta z żoną;

+ Mieczysław Wiercioch – int. od Zofii i Elżbiety Chłanda z Trzebowniska;