1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Tereszkiewiczów, Bojdów, Skrobanów i dwie rodziny Głowiaków.
  2. Różaniec przed sumą 10 kwietnia poprowadzi Róża pani Marii Myrdy.
  3. W środę na Mszę Świętą i spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania.
  4. W czwartek na Mszę Świętą i spotkanie zapraszam dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  5. W sobotę na spotkanie, na godz. 11.00 zapraszam ministrantów.
  6. 8 kwietnia, w najbliższy piątek, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej poprowadzone zostanie po drodze od kościoła do cmentarza. Zapraszam wszystkich, a szczególnie grupy, ruchy i organizacje działające na terenie naszej parafii: Radę Parafialną, Róże Różańcowe, Akcję Katolicką, Caritas Parafialną, Szkolne Koło Caritas, Służbę Liturgiczną, Oazę, a także Strażaków, Koło Gospodyń Wiejskich, Zespół Łukawianie i sportowców. Rozważania Drogi Krzyżowej przygotowuje parafialna Akcja Katolicka – bardzo im za to dziękuję. Nabożeństwo rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Po niej Droga Krzyżowa. Nie będzie tego dnia Drogi Krzyżowej o godz. 20.00.
  7. Następna niedziela to Niedziela Palmowa. Na Mszach św. poświęcenie palm, a przed sumą uroczysta procesja z palmami. Niedziela Palmowa to również Niedziela Męki Pańskiej, wprowadzająca nas w czas Wielkiego Tygodnia.
  8. Zbliża się Triduum Paschalne. Tradycyjnie Pana Jezusa w Ciemnicy i w Grobie będziemy adorować grupami oraz indywidualnie. Ponadto chciałbym zaprosić i zachęcić wszystkich parafian do całonocnej Adoracji przy Grobie Pana Jezusa z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. Od godziny 21.00 do godz. 24.00 będę obecny w konfesjonale dla tych, którzy będą szukali pojednania się z Bogiem. Nie odkładajmy jednak tej spowiedzi na ostatnią chwilę.
  9. Organizowany jest wyjazd autokarowy do Niechobrza na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się za tydzień, 10 kwietnia. Wyjazd o godz. 17.00. Listę zamykamy w środę.

 

Intencje mszalne (4 kwietnia – 10 kwietnia):

 

poniedziałek (4 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Józef Kokoszka – w rocznicę śmierci;

+ Anna Ozga – int. od rodziny Poradów;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 4);

wtorek (5 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Aniela Kania;

+ Anna Ozga – int. od rodzin Michałków i Pasierbów;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 5);

środa (6 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Stefania Kania;

+ Anna Ozga – int. od koleżanek;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 6);

czwartek (7 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Andrzej Szuberla;

+ Anna Ozga – int. od Andrzeja i Stanisławy;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 7);

piątek (8 kwietnia) – godz. 18.00:

O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Jolanty Lech i jej rodziny;

+ Maria Kuras – int. od Elżbiety;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 8);

sobota (9 kwietnia) – godz. 18.00:

+ Czesława i Andrzej Kamińscy – w 10 rocznicę śmierci Andrzeja – int. od córki z rodziną;

+ Maria Kuras – int. od wnuczki Magdaleny;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 9);

niedziela (10 kwietnia):

7.30+ Maria Nowak;

10.301) W int. Jakuba – w 2 rocznicę urodzin – o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;  2) + Marian Lech – w 1 rocznicę śmierci;

14.00W intencji parafian;

+ Maria Kuras – int. od wnuka Konrada z rodziną;

+ Witold Stelmaszczyk – (greg. 10);