1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Misyjną Ad Gentes. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji przy wszystkich kościołach w Polsce, także i przy naszym kościele, organizowana jest zbiórka do puszek na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Zdun, Duda, Michałek, Piwowar, Tomaka.
 3. Różaniec przed sumą 20 marca poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
 4. Caritas dostarczy dary dla parafian, wśród których duszpasterzuje nasz rodak ks. Grzegorz Ząbek pod koniec tego tygodnia. Dlatego przedłużamy zbiórkę do następnego czwartku. W piątek przed południem dary zostaną przewiezione do rzeszowskiej Caritas, która dostarczy je do Kamionki Bużańskiej na Ukrainie.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 00. Po nim Msza św.
 7. Deklaracje przystąpienia do Róży Żon modlących się za mężów, można składać do 16 marca. 19 marca Róże te uroczyście zostaną zainaugurowane.
 8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – zapraszam do modlitwy w Nowennie do Miłosierdzia Bożego.
 9. W sobotę, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Na Mszę św. zapraszam szczególnie mężczyzn oraz wszystkie Panie, które zadeklarowały przystąpienie do Róży Różańcowej Żon modlących się w intencji swych mężów. Wspólnie, z Bożym błogosławieństwem zainaugurujemy modlitwę tych Róż.
 10. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność. Po Mszy św. popołudniowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00. Na zakończenie kolejny fragment Ewangelii św. Jana.
 11. Można jeszcze nabyć Baranki Wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas, z których dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. Cena 6 zł.
 12. Od 14 do 18 marca na terenie Łukawca będzie możliwość skorzystania z usług kominiarskich. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.

 

Intencje mszalne (14 marca – 20 marca):

 

poniedziałek (14 marca) – godz. 17.00:

+ Tadeusz Kuźniar – int. od brata Stanisława z rodziną;

+ Anna Ozga – int. od rodziny Chłandów;

wtorek (15 marca) – godz. 17.00: 

+ Józef i Adolf;

+ Anna Ozga – int. od wnuczek Pauliny, Magdaleny i Moniki;

środa (16 marca) – godz. 17.00:

+ Marek – w rocznicę śmierci;

+ Anna Ozga – int. od wnuków Patrycji, Kamila i Dawida;

czwartek (17 marca) – godz. 17.00:

+ Eugeniusz Jamróz – int. od rodziny Dominów;

+ Anna Ozga – int. od wnuków Sebastiana, Macieja i Kacpra;

piątek (18 marca) – godz. 17.00:

+ Józef Więcek;

+ Anna Ozga – int. od rodziny Nowak i Wlazło;

sobota (19 marca) – godz. 17.00:

W int. Józefa Małeckiego – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę swego Patrona i Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Anna Ozga – int. od braci Małeckich;

niedziela (20 marca):

7.30+ Józef Pietraszek;

10.30W intencji parafian;

14.00+ Maria Noga – w rocznicę śmierci;

+ Anna Ozga – int. od Stanisławy i Jerzego Musiałów z Nowej Wsi;