1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Golonka, Ożóg, Kasiak, Szala, Ząbek.
 2. Różaniec przed sumą 13 marca poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
 3. Chciałbym serdecznie podziękować naszym strażakom, którzy przyszli nam z pomocą podczas rekolekcji. Niech Bóg wynagrodzi im to swoim błogosławieństwem. Bóg im zapłać.
 4. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy podzielili się z ludnością ukraińską żywnością i artykułami chemicznymi. Dary w tym tygodniu zostaną przekazane potrzebującym. Dziękuję tym, którzy złożyli ofiary do puszek. Pewna rodzina z naszej parafii, która przyjmuje w swoim domu uchodźców z Ukrainy dziękuje za okazaną pomoc, szczególnie za przekazane wersalki. W tym tygodniu organizujemy zbiórkę trwałych artykułów żywnościowych oraz chemii gospodarczej dla parafian, wśród których duszpasterzuje nasz rodak ks. Grzegorz Ząbek. Dary można składać w przedsionku kościoła i do wyznaczonego kosza w Delikatesach do czwartku. W piątek przed południem dary zostaną przewiezione do rzeszowskiej Caritas, która dostarczy je do Kamionki Bużańskiej na Ukrainie.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 17.00. Po Drodze Krzyżowej Msza św. Następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 20.00. O godz. 20.00 drugie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 6. Nabożeństwo Gorzkich Żali – każdej niedzieli Wielkiego Postu o godz. 00. Po nim Msza św.
 7. Zapraszam również do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 16.30 we wtorki, czwartki i soboty, oraz do rozważania Drogi Krzyżowej oprócz piątku, jeszcze w poniedziałki i środy o 16.30. W ciągu tygodnia Adoracja Najświętszego sakramentu od godz. 16.30. W piątki, Adoracja od godz. 16.00 przeżywana w ciszy. Zachęcam także do podejmowania postu.
 8. Do 11 marca 2022 r. trwa Nowennę za kapłanów oraz w intencji nowych powołań kapłańskich za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.
 9. Ponawiamy inicjatywę tworzenia czasowych Róż Różańcowych będących wspólnotą żon modlących się w intencji swoich mężów. Róże te zostaną uroczyście zainaugurowane 19 marca, w Uroczystość św. Józefa i ich modlitewne dzieło potrwa do 8 grudnia 2022. Za ławkami znajdziemy deklaracje, które kobiety chcące włączyć się w to dzieło powinny wypełnić i dostarczyć do 16 marca. Można będzie je przynieść do zakrystii lub wrzucić do skrzynki z intencjami.
 10. We wtorek, 8 marca, na Mszę św. zapraszam szczególnie kobiety i wszystkich, którzy chcą się modlić w ich intencji. W tym roku będziemy się modlić się szczególnie w intencji kobiet z Ukrainy: żon i marek, które z dziećmi musiały opuścić swoje domy.
 11. Można już nabyć Baranki Wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas, z których dochód przeznaczany jest na cele charytatywne. Cena 6 zł.
 12. Dzisiaj, na godz. 15.30 zapraszam na krótkie spotkanie Radę Parafialną.
 13. W piątek, 11 marca, na Mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów kl. 8, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 14. W II niedzielę Wielkiego Postu, 13.03.2022 r. obchodzić będziemy Niedzielę Misyjną Ad Gentes. Jest to dzień duchowego i materialnego wsparcia dla polskich misjonarzy. Z tej racji przy wszystkich kościołach w Polsce, także i przy naszym kościele, organizowana będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 15. Sołtys wsi Łukawiec będzie przyjmował wpłaty podatku rolnego, od nieruchomości, oraz spółki wodnej. W budynku Domu Kultury na Golonkówce – 11.03. 2022 (piątek) – od godz. 8.30 do 11.30; W Domu Strażaka – 11.03. 2022 (piątek) – od godz. 13.30 do 16.30; W Domu Ludowym w Łukawcu Dolnym – 12.03. 2022 (sobota) – od godz. 9.00 do 12.00.

 

Intencje mszalne (7 marca – 13 marca):

 

poniedziałek (7 marca) – godz. 17.00:

1) + Franciszek i Maria; 2) + Genowefa Pokrzywa – int. od męża i dzieci z USA;

+ Anna Ozga – int. od rodziny Śliżów;

wtorek (8 marca) – godz. 17.00: 

1) + Tadeusz Kuźniar – int. od żony; 2) + Genowefa Pokrzywa – int. od męża i dzieci z USA;

+ Anna Ozga – int. od Róży p. Józefy Miś;

+ Genowefa Pokrzywa – int. od Bogumiły i Czesława Urbanów;

środa (9 marca) – godz. 17.00:

+ Maria, Walenty, Jan i Bronisława;

+ Anna Ozga – int. od Zofii Miś z rodziną;

czwartek (10 marca) – godz. 17.00:

+ Helena i Jan – w 2 rocznicę śmierci Heleny;

+ Anna Ozga – int. od rodziny Orzechów i Głowiaków;

piątek (11 marca) – godz. 17.00:

+ Stanisława Pudło – w rocznicę śmierci;

+ Anna Ozga – int. od rodziny Sobolewskich;

sobota (12 marca) – godz. 17.00:

+ Janina i Michał;

+ Anna Ozga – int. od Józefy Nowak z rodziną;

niedziela (13 marca):

7.30W intencji Bożeny i Wiesława Płoszajów – o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

10.30W intencji parafian;

14.00+ Józef Ślęzak – int. od żony;

+ Anna Ozga – int. od bratanka Zbigniewa z rodziną;