1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: dwie rodziny Kasiaków, Chyłek, Gunia i Ruszała.
  2. Różaniec przed sumą 6 lutego poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.
  3. Za pomoc w demontażu dekoracji świątecznych dziękuję pani Teresie Głowiak, Marzenie i Aleksandrowi Pasierbom, panom Wiesławowi Poradzie i Zbigniewowi Rydzowi, grupie sprzątających oraz przedstawicielom LSO.
  4. W środę (2 lutego) obchodzić będziemy Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 7.30 i o godz. 17.00. Na każdej poświęcenie świec – gromnic. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego – składka na tacę będzie przeznaczona na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji. Po Mszy św. porannej będzie Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. oraz ich Rodziców. Dzieciom zostaną wręczone poświęcone modlitewniki.
  5. W czwartek (3 lutego) wspomnienie św. Błażeja – tego dnia będziemy święcić jabłka i modlić się o uzdrowienie z chorób gardła. W sobotę (5 lutego), z racji przypadającego wspomnienia św. Agaty, poświęcenie chleba i soli.
  6. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca lutego – modlić się będziemy w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  7. I Piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna. Od godz. 15.30 – możliwość skorzystania ze spowiedzi. Zapraszam wszystkich praktykujących pierwsze piątki oraz tych, którzy potrzebują sakramentu pojednania.
  8. I sobota miesiąca. Wizyta od godz. 9.00. Z racji zbliżającego się Dnia Chorego, wszystkim chorym, którzy nie mogą już dotrzeć do kościoła będę udzielał Sakramentu Namaszczenia (chorych proszę zgłaszać w zakrystii). Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe – po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

 

Intencje mszalne (31 stycznia – 6 lutego):

 

poniedziałek (31 stycznia) – godz. 17.00:

+ Mieczysław Wiercioch – int. od wnuka;

+ Jerzy Chmiel – int. od siostrzenicy Marzeny z rodziną;

+ Jerzy Chmiel – int. od druhen i druhów z OSP w Łukawcu;

wtorek (1 lutego) – godz. 17.00: 

+ Edward Szala – int. od syna Marka z rodziną;

+ Jerzy Chmiel – int. od Alicji, Anny, Ewy i Dawida;

+ Jerzy Chmiel – int. od pracowników Szpitala Klinicznego nr 1 w Rzeszowie;

środa (2 lutego):

godz. 7.30 – + Anna Ozga – w rocznicę śmierci;

godz. 17.00 – + Bronisława, Stanisław, Krystyna;

+ Jerzy Chmiel – int. od Alicji, Anny, Ewy i Dawida;

czwartek (3 lutego) – godz. 17.00:

+ Aniela i Piotr Bojda;

+ Jerzy Chmiel – int. od pracowników Szpitala Klinicznego nr 1 w Rzeszowie;

piątek (4 lutego) – godz. 17.00:

Dziękczynna Sercu Pana Jezusa za otrzymane łaski z prośbą o opiekę dla całej rodziny Żywców;

+ Jerzy Chmiel – int. od Tadeusza Nogi z rodziną;

sobota (5 lutego) – godz. 17.00:

+ Mieczysław Wiercioch – int. od Róży p. Stanisława Chmiela;

+ Jerzy Chmiel – int. od Tadeusza Nogi z rodziną;

niedziela (6 lutego):         

7.30+ Maria Nowak i + Sławomir Nowak;

10.30O zgodę, miłość i zrozumienie w naszych rodzinach i sąsiedztwie – int. od parafian mieszkających od Kłapówki do kościoła;

14.00 –  W intencji parafian;

+ Jerzy Chmiel – int. od kuzynki Danuty z rodziną;