1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę 2 rodziny Czekajskich, 2 rodziny Chyłków i rodzinę Orzechów.
  2. Różaniec przed sumą 12 grudnia poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
  3. Proszę o przyjęcie poświęconych opłatków na Wasz Wigilijny stół. Są one symbolem naszej jedności i łączności z parafią.
  4. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie dzisiaj, 5 grudnia, na godz. 15.00.
  5. Świece Wigilijne Caritas można nabyć w zakrystii: ofiara minimalna: za małe – 6 zł, za duże – 15 zł., co nadto zostanie przekazane naszej parafialnej Caritas.
  6. W dni powszednie Adwentu sprawowane są Msze św. Roratnie, na które wszystkich serdecznie zapraszam. W sposób szczególny w czwartek zapraszam uczniów kl. 4, 5, 6 a w piątek uczniów kl. 7 i 8. Na sobotnią Mszę św. roratnią zapraszam wszystkie dzieci, szczególnie uczniów kl. 1, 2 i 3. Jeżeli dzieci posiadają własne lampiony, proszę aby zabierały je ze sobą.
  7. Tworzymy w naszej parafii czasową Różę Różańcową Mężów modlących się w intencji swoich żon. Zostanie ona uroczyście zainaugurowana 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, na Mszy św. o godz. 17.00 i potrwa do 8 września 2022. Deklaracje mężów, którzy chcą włączyć się w to dzieło należy dostarczyć najpóźniej do jutra. Można będzie je składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki z intencjami.
  8. W środę (8 grudnia) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godz. 7.30 i 17.00. Nowenna do Matki Bożej Miłosierdzia będzie po Mszy św. porannej. Na Mszy św. wieczornej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Maryi Niepokalanej. Polecam te dzieci modlitwom wszystkich parafian. O godz. 12.00 tego dnia, zapraszam na wspólną modlitwę do kościoła na rozpoczęcie tzw. Godziny Łaski. Maryja powiedziała w objawieniach w 1947 r.: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała.
  9. Tygodnik Niedziela od dzisiejszego numeru kosztuje 8 zł.

 

Intencje mszalne (6 grudnia – 12 grudnia):

 

poniedziałek (6 grudnia) – godz. 17.00:

+ Urszula Kołodziej – int. od Bronisławy Cisło;

+ Albina Porada – int. od Czesława Chmiela z rodziną;

+ Jerzy Chmiel – int. od Bożeny z rodziną;

wtorek (7 grudnia) – godz. 17.00: 

+ Maria Kuras – int. od córki z mężem;

+ Albina Porada – int. od wnuka Mariusza;

+ Jerzy Chmiel – int. od koleżanki Lucyny Koń;

środa (8 grudnia):

7.30 – W intencji wszystkich Róż Różańcowych modlących się w naszej parafii – o Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi Niepokalanej i wszelkie potrzebne łaski;

17.00 – + Kazimierz – w rocznicę śmierci;

+ Albina Porada – int. od Kazimiery Kuźniar z rodziną;

+ Jerzy Chmiel – int. od kuzyna Antoniego z rodziną;

czwartek (9 grudnia) – godz. 17.00:

+ Maria i Franciszek;

+ Albina Porada – int. od chrześniaka Antoniego z rodziną;

+ Jerzy Chmiel – int. od kuzyna Antoniego z rodziną;

piątek (10 grudnia) – godz. 17.00:

+ Maria Kuras – int. od córki z mężem;

+ Albina Porada – int. chrześniaka Antoniego z rodziną;

+ Jerzy Chmiel – int. od koleżanek ze SP Teresy i Alicji;

sobota (11 grudnia) – godz. 17.00:

+ Maria Kuras – int. od syna Ryszarda;

+ Albina Porada – int. od Parafialnego Zespołu Caritas;

+ Jerzy Chmiel – int. od Józefa, Emilii i Łukasza Michałków;

niedziela (12 grudnia):     

7.30W intencji parafian;

10.30+ Jan Chyłek – int. od żony;

14.00 –  + Stanisława Gaweł;

+ Albina Porada – int. od Parafialnej Akcji Katolickiej;

+ Jerzy Chmiel – int. od Józefa, Emilii i Łukasza Michałków;