1. Odpowiadając na apel abpa Gądeckiego przeprowadzamy dzisiaj przy naszym kościele zbiórkę do puszek na rzecz migrantów. Dzisiejsza składka, jak w każdą III niedzielę miesiąca, jest składką inwestycyjną. Składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, składane bezpośrednio na konto parafialne, a także za ofiary dedykowane – szczególnie Ewie i Józefowi Urbanom, Marii i Stanisławowi Orzechom oraz Marii i Romanowi Pokrzywom.
  2. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do godz. 18.00. O godzinie 17.00 modlitwa różańcowa, a na zakończenie kolejny fragment Ewangelii wg. św. Jana.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę cztery rodziny Stróżów i rodzina Nogów.
  4. Różaniec przed sumą 28 listopada poprowadzi Róża pani Marii Ornat.
  5. We wtorek (23 listopada) uroczyście zakończymy naszą Parafialną Nowennę Pompejańską. Na Mszę św. i nabożeństwo różańcowe wieńczące nowennę zapraszam wszystkich, którzy modlili się wspólnotowo, ale i tych, którzy odmawiali modlitwy indywidualnie. Bardzo dziękuję tym, którzy tak wytrwale przychodzili się modlić do kościoła.
  6. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca. Zachęcam i zapraszam do modlitwy w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii.
  7. Ostatnia niedziela miesiąca. Dzieci, szczególnie uczniów kl. III, zapraszam na Mszę św. o godz. 10.30.
  8. Tworzymy w naszej parafii czasową Różę Różańcową Mężów modlących się w intencji swoich żon. Zostanie ona uroczyście zainaugurowana 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, i potrwa do 8 września 2022. Za ławkami znajdziemy deklaracje, które osoby chcące włączyć się w to dzieło powinny wypełnić i dostarczyć do 5 grudnia. Można będzie je składać w zakrystii lub wrzucać do skrzynki z intencjami. Przypomnę, że do 8 grudnia modli się w naszej parafii 5 pełnych Róż Żon modlących się w intencji swoich mężów.
  9. W następną niedzielę rozpoczniemy Adwent. Już dziś zapraszam do uczestnictwa w dni powszednie we Mszach św. Roratnich.
  10. Rozpoczyna się ostatnia faza montażu organów w naszym kościele. Dlatego przez kolejne tygodnie chór pozostanie wyłączony z użytku wiernych.
  11. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w organizowane dzieło modlitewne w intencji naszej Ojczyzny poprzez nowennę do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Nasza Ojczyzna – czytamy w zaproszeniu – stała się celem ataków sił globalistycznych, które chcą zniszczyć ostatni bastion wiary i wierności Bogu. Żadne wysiłki ludzkie, negocjacje, ludzkie układy nic nie pomogą. Tylko, kiedy Polacy zjednoczą się we wspólnej modlitwie, pokucie, wołaniu do nieba o wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, którego dobry Bóg dał nam właśnie na te czasy może zmienić bieg historii i losy Kościoła w naszym kraju. Od 22 do 30 listopada, po Mszach Świętych wieczornych będziemy modlić się Litanią do św. Andrzeja Boboli o zwycięstwo prawdy i miłości w naszym narodzie.

 

Intencje mszalne (22 listopada – 28 listopada):

 

poniedziałek (22 listopada) – godz. 17.00:

+ Ignacy Turoń – int. od syna Wojciecha z rodziną;

+ Maria Kuras (greg. 22);

+ Maria Rydz – int. od koleżanek i kolegów syna Zbigniewa;

+ Albina Porada – int. od Marii Myrdy;

wtorek (23 listopada) – godz. 17.00: 

+ Bronisława i Bronisław Bojda – w rocznicę śmierci Bronisławy;

+ Maria Kuras (greg. 23);

+ Maria Rydz – int. od koleżanek i kolegów syna Zbigniewa;

+ Albina Porada – int. od wnuczki Doroty z rodziną;

środa (24 listopada) – godz. 17.00:

+ Stanisław i Bronisława Michałek – w 10 rocznicę śmierci Stanisława;

+ Maria Kuras (greg. 24);

+ Albina Porada – int. od swatowej z Medynii;

czwartek (25 listopada) – godz. 17.00:

+ Albina i Stanisław – w rocznicę śmierci Albiny;

+ Maria Kuras (greg. 25);

+ Albina Porada – int. od Ewy i Józefa Urbanów;

piątek (26 listopada) – godz. 17.00:

+ Emilia i Tadeusz Dragan;

+ Maria Kuras (greg. 26);

+ Albina Porada – int. od Teresy Głowiak z rodziną;

sobota (27 listopada) – godz. 17.00:

+ Józefa Turoń – int. od syna Wojciecha z rodziną;

+ Maria Kuras (greg. 27);

+ Albina Porada – int. od sąsiadów;

niedziela (28 listopada):  

7.30+ Piotr Kloc;

10.30W intencji parafian;

14.00W rocznicę ślubu Jolanty i Bogusława – z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla dzieci i wnuków;

+ Maria Kuras (greg. 28);

+ Maria Rydz – int. od rodziny Pudłów i Gorczyców;

+ Albina Porada – int. od sąsiadów Chmielów;