1. Dzisiaj, 7 listopada, przeprowadzamy kwestę w ramach tzw. Zbiórki Jesiennej, na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. Serdeczne Bóg Zapłać za każdą ofiarę.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Palcowski, Małecki, Wlazło, Wojewódka, Paśkiewicz.
  3. Różaniec przed sumą 14 listopada poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  4. Wszystkich, którzy odmawiają Nowennę Pompejańską i tych, którzy chcą się pomodlić wspólnie na Różańcu, zapraszam dzisiaj do kościoła na godz. 17.00.
  5. Za nami Uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękuję Parafialnemu Zespołowi Caritas za dekoracje na cmentarzu i oznakowanie drogi; księżom, panu Organiście, ministrantom i lektorom za przygotowanie procesji na cmentarz. Panom Romanowi Nodze, Andrzejowi Antasowi i Sławomirowi Zdunowi za prace przy cmentarzu. Niech Bóg wynagrodzi dobro swym błogosławieństwem.
  6. W poniedziałek, 8 listopada, na zakończenie Oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, udamy się procesyjnie na cmentarz z zapalonymi zniczami, aby raz jeszcze polecać Miłosierdziu Bożemu naszych zmarłych, szczególnie tych polecanych w Wypominkach.
  7. W czwartek, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji Ojczyzny, z udziałem Zespołu Łukawianie, zostanie odprawiona w naszym kościele w środę, 10 listopada, o godz. 17.00. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa, w szczególności grupy i organizacje działające na terenie naszej parafii, w tym Druhów OSP z pocztem sztandarowym. Zachęcam również do uczczenia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wywieszanie flag narodowych.
  8. W niedzielę, 14 listopada 2021 r. będziemy przeżywać XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Libanie. Na ten cel zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.
  9. Ogłoszenie Sołtysa Łukawca: Informuję mieszkańców ŁUKAWCA o możliwości wpłaty 4 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane w następujących terminach: Dom Kultury na Golonkówce – 13.11.2021 (sobota) w godzinach od 08:30 – 10:00; 2. Dom Strażaka – 13.11.2021 (sobota) w godzinach od 10:30 – 12:00; 3. Dom Ludowy Łukawiec Dolny – 13.11.2021 (sobota) w godzinach od 14:00 – 15:30.

 

Intencje mszalne (8 listopada – 14 listopada):

poniedziałek (8 listopada) – godz. 17.00:

W intencji wszystkich zmarłych polecanych w Wypominkach

+ Maria Kuras (greg. 8);

+ Franciszek Jucha – int. od Beaty i Mateusza;

+ Maria Rydz – int. od wnuczki Dominiki i Michała;

wtorek (9 listopada) – godz. 17.00: 

+ Dorota Świątek – w 2 rocznicę śmierci – int. od Teresy Głowiak;

+ Dorota Świątek – w 2 rocznicę śmierci – int. od Anny Ślęzak;

+ Maria Kuras (greg. 9);

+ Franciszek Jucha – int. od Dawida z rodziną;

+ Maria Rydz – int. od rodziny Piwowarów;

środa (10 listopada) – godz. 17.00:

1) W intencji Ojczyzny – o wszelkie potrzebne łaski i o obronę przed złem; 2) + Małgorzata Krasoń – w rocznicę śmierci;

+ Maria Kuras (greg. 10);

+ Franciszek Jucha – int. od rodziny Buków z Łukawca;

+ Maria Rydz – int. od rodziny Piwowarów;

czwartek (11 listopada) – godz. 17.00:

+ Józef Gaweł – int. od żony;

+ Maria Kuras (greg. 11);

+ Franciszek Jucha – int. od rodziny Świebodów;

+ Maria Rydz – int. od rodziny Kunyszów;

piątek (12 listopada) – godz. 17.00:

+ Józef Pietraszek;

+ Maria Kuras (greg. 12);

+ Franciszek Jucha – int. od sąsiadów Kamińskich;

+ Maria Rydz – int. od chrześnicy Ewy z rodziną;

sobota (13 listopada) – godz. 17.00:

+ Franciszek Jucha – w rocznicę śmierci;

+ Maria Kuras (greg. 13);

+ Franciszek Jucha – int. od Ewy Nowak z rodziną;

+ Maria Rydz – int. od bratanicy Danuty z rodziną;

niedziela (14 listopada):

7.30W intencji parafian;

10.30+ Józef i Anna Drzał ;

14.00+ Emilia i Walenty Grata;

+ Maria Kuras (greg. 14);

+ Franciszek Jucha – int. od rodziny Chmielów;

+ Maria Rydz – int. od rodziny Osetków;