1. Gościmy w naszej parafii ks. Romana Nowaka od wielu lat pracującego na Madagaskarze. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy zechcą wesprzeć ofiarą do puszki parafię ks. Romana.
 2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę, kwiaty oraz ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wiercioch, Chłanda, Pieczonka, Nowak, Urbanek.
 3. Różaniec przed sumą 3 października poprowadzi Róża pani Józefy Nowak.
 4. Wspólne rozpoczęcie roku duszpasterskiego przy grillu odbędzie się w dzisiaj (26 września) o godz. 15.00. Zapraszam na nie dzieci i młodzież (Oazę, Scholę, Ministrantów, Lektorów) oraz Radę Parafialną, Caritas i Akcję Katolicką.
 5. 28 września 2021 roku o godz. 15.00 odbędzie się międzynarodowe wydarzenie duszpasterskie ISKRA MIŁOSIERDZIA – czyli odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi. Zapraszam do odmówienia tego dnia Koronki w naszym kościele – wtorek, godz. 15.00.
 6. W miesiącu październiku Nabożeństwo Różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 17.00, w niedziele po Mszy św. o godz. 14.00. Zapraszam wszystkich do udziału i do modlitwy.
 7. Od piątku (1 października) rozpoczniemy naszą Parafialną Nowennę Pompejańską. Zachęcam do podjęcia tego modlitewnego wyzwania. Wspólne odmawianie Różańca o godz. 16.30 i po Nabożeństwie.
 8. I piątek miesiąca (1 października). O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 17.00. Od godz. 15.30  możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej.
 9. W piątek na Mszę św. i spotkanie zapraszam młodzież kl. 8.
 10. I sobota miesiąca (2 października). Wizyta u chorych od godz. 9.00. Na Mszę św. szczególnie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe z naszej parafii oraz osoby które podjęły modlitwę różańcową w intencji dzieci.
 11. W przyszłą niedzielę, 3 października, na Mszę św. o godz. 14.00 i nabożeństwo zapraszam Rodziców i dzieci z klasy III SP, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej. Podczas nabożeństwa dzieciom zostaną przekazane Różańce. Po Mszy św. spotkanie z
 12. Akcja Katolicka z naszej parafii zaprasza na wspólny wyjazd do kina na film pt. Wyszyński – zemsta czy przebaczenie, który odbędzie się 8 października (piątek) po Mszy św. Koszt wyjazdu ok. 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 13. 3 października o godz. 15.00 na Placu Śreniawitów rozpocznie się RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA jako dziękczynienie za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej.
 14. Sołtys Łukawca zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się 28 września (wtorek) w Domu Strażaka o godz. 17.00 (II termin godz. 17.30). Zebranie dotyczyć będzie głównie funduszu sołeckiego na rok 2022.
 15. W środę (29 września) od godz. 17.00 do 20.00 w budynku OSP w Łące będą zbierane podpisy w sprawie lokalizacji linii kolejowej Łętownia – Rzeszów.

 

Intencje mszalne (27 września – 3 października):

 

poniedziałek (27 września) – godz. 18.00: 

+ Bronisława i Stanisław Michałek – w rocznicę śmierci Bronisławy;

+ Józef Pietraszek (greg. 27);

wtorek (28 września) – godz. 18.00: 

+ Karolina i Wojciech Świeboda;

+ Józef Pietraszek (greg. 28);

+ Małgorzata Krasoń – int. od kolegów Rafała z pracy;

środa (29 września) – godz. 18.00:

+ Bartłomiej i Janina Medygrał;

+ Józef Pietraszek (greg. 29);

+ Małgorzata Krasoń – int. od kolegów Rafała z pracy;

czwartek (30 września) – godz. 18.00:

+ Józef Noworól – int. od córki Bożeny z rodziną;

+ Józef Pietraszek (greg. 30);

+ Małgorzata Krasoń – int. od Małgorzaty i Wacława Gąsków;

piątek (1 października) – godz. 17.00:

+ Stanisława Bielenda – int. od męża;

+ Jan Chyłek ( greg. 1);

sobota (2 października) – godz. 17.00:

Intencja od Róży p. Józefa Stróża – z prośbą o błogosławieństwo Boże, łaskę zdrowia, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia oraz o wieczną szczęśliwość dla zmarłych braci;

+ Jan Chyłek ( greg. 2);

+ Małgorzata Krasoń – int. od Małgorzaty i Wacława Gąsków;

niedziela (3 października):

7.30+ Jan Dragan – int. od żony;

10.30 1) + Stanisława Bielenda – int. od siostry; 2) + Ewa Wiercioch – w rocznicę śmierci;

 14.00W intencji parafian;

+ Jan Chyłek ( greg. 3);

+ Małgorzata Krasoń – int. od Matki Chrzestnej z mężem;