1. Składam serdeczne podziękowanie za udział delegacji z naszej parafii w Dożynkach Diecezjalnych, które odbyły się w ubiegłą niedzielę w Rzeszowie przy Katedrze. W imieniu ojca Andrzeja, proboszcza parafii w Terliczce oraz własnym, dziękuję za złożone ofiary budowy nowej figury św. Ojca Pio.
  2. Dzisiaj, odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski przeprowadzamy zbiórkę do puszek na rzecz uchodźców afgańskich, którzy po przejęciu władzy przez Talibów znaleźli się w dramatycznej sytuacji.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Sobolewski, Miś, Migała, Kowal i Kurcek.
  4. Różaniec przed sumą 12 września poprowadzi Róża pani Edyty Więcek.
  5. W środę, 8 września, Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Siewnej. Po Mszy św. poświęceniem ziarna na zasiew.
  6. Zapraszam do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się 11 września, tj. sobota. Pojedziemy dwoma autokarami. Pozostało jeszcze ok. 30 miejsc. W środę po Mszy św. odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe, na którym trzeba będzie podać pesel i adres zamieszkania (do ubezpieczenia) oraz wpłacić należność 75-80 zł. od osoby.
  7. Jasna Góra zaprasza na wspólne przeżywanie beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 12 września 2021 roku. Wspólne oczekiwanie rozpocznie się o godz. 9.00. O godz. 11:00 na Szczycie zostanie odprawiona niedzielna msza św., po której za pomocą specjalnego telemostu zgromadzeni połączą się ze Świątynią Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie zaplanowano główne uroczystości beatyfikacyjne. Chętnych na wyjazd na Jasną Górę 12 września o godz. 4.00, proszę o zgłaszanie się w zakrystii. Jeśli liczba chętnych sięgnie 20 osób zorganizujemy wspólny wyjazd. Zgłoszenia do środy.
  8. Biblioteka Publiczna w Trzebownisku – Filia w Łukawcu oraz ZS w Łukawcu serdecznie zapraszają na wspólne czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”, które odbędzie się w Domu Strażaka 12 września (niedziela), o godz. 15.30.
  9. Wójt Gminy Trzebownisko informuje, że w dniu 8 września 2021 roku, o godzinie 16.00 w Domu Strażaka w Łące odbędą się konsultacje społeczne w zakresie projektowanej linii kolejowej Łętownia – Rzeszów, w ramach zadania Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 

Intencje mszalne (6 września – 12 września):

 

poniedziałek (6 września) – godz. 18.00: 

+ Jerzy Chmiel – int. od córki Joanny z rodziną;

+ Józef Pietraszek (greg. 6);

+ Małgorzata Krasoń – int. od kuzynki Katarzyny z rodziną;

wtorek (7 września) – godz. 18.00: 

+ Andrzej i Katarzyna Polak – w rocznicę śmierci Andrzeja;

+ Józef Pietraszek (greg. 7);

+ Małgorzata Krasoń – int. od koleżanek i kolegów z Urzędu Marszałkowskiego;

środa (8 września) – godz. 18.00:

+ Weronika Szala – int. od męża;

+ Józef Pietraszek (greg. 8);

+ Małgorzata Krasoń – int. od koleżanek i kolegów z Urzędu Marszałkowskiego;

czwartek (9 września) – godz. 18.00:

+ Mieczysław i Alicja;

+ Józef Pietraszek (greg. 9);

+ Małgorzata Krasoń – int. od koleżanek i kolegów z Urzędu Marszałkowskiego;

piątek (10 września) – godz. 18.00:

+ Józef i Emilia Barszczowscy – w rocznicę śmierci Emilii;

+ Józef Pietraszek (greg. 10);

sobota (11 września) – godz. 18.00:

+ Jerzy Chmiel – int. od syna Bartosza z rodziną;

+ Józef Pietraszek (greg. 11);

+ Małgorzata Krasoń – int. od koleżanek i kolegów z Urzędu Marszałkowskiego;

niedziela (12 września):

7.30W intencji parafian;

10.30+ Helena i Józef Nowakowie – w rocznicę śmierci Heleny;

14.00W intencji Anny i Stanisława Hazików – w 50 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia;  

+ Józef Pietraszek (greg. 12);