1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy ojca Andrzeja, proboszcza parafii w Terliczce. O. Andrzej zwraca się do nas z prośbą o wsparcie materialne budowy nowej figury św. Ojca Pio, która stanie na placu przy kościele w Terliczce. Dzisiaj również Dożynki Diecezjalne w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Kłęk, Kłęk, Płoszaj, Smyczek i Sołtys.
  3. Różaniec przed sumą 5 września poprowadzi Róża pani Anieli Nogi.
  4. Początek Nowego Roku Szkolnego w środę 1 września. Msza św. w naszym kościele o godz. 8.00, na którą serdecznie zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, abyśmy mogli wspólnie wypraszać potrzebne łaski i Boże Błogosławieństwo na nadchodzące miesiące nauki. W szczególności zapraszam pierwszoklasistów, którym zostaną poświęcone plecaki z przyborami szkolnymi.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca: zapraszam na Mszę św. i modlitwę w intencji kapłanów – tych, którzy pracowali w naszej parafii, tych, którzy pochodzą z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
  6. I piątek miesiąca: o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja prywatna do godz. 18.00. Od godz. 16.00 możliwość spowiedzi, szczególnie dla dzieci i młodzieży na początek Nowego Roku Szkolnego.
  7. I sobota miesiącaWizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii. Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. na zakończenie. zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Konferencja Episkopatu Polski zaapelowała, aby w niedzielę 5 września przeprowadzić zbiórkę do puszek na rzecz Afgańczyków, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Caritas Polska za pośrednictwem Caritas w Pakistanie i Iranie udzieli wsparcia uchodźcom z Afganistanu, którzy uciekli do tych krajów. Pomoc otrzymają także ci ludzie, którzy trafili do Polski i nie mają dosłownie niczego. W naszej parafii ta zbiórka odbędzie się w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach świętych.
  9. W dniach 4-5 września 2021 r. odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników na Jasną Górę. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne zbiory zostanie odprawiona w niedzielę 5 września 2021 r. o godz. 11.00.
  10. 11 września (sobota) zapraszam dzieci pierwszokomunijne z obecnego i ubiegłego roku oraz ich Rodziców na pielgrzymkę dziękczynną na Jasną Górę, z ewentualnym krótkim pobytem w Łagiewnikach .Koszt wyjazdu wyniesie ok. 70 zł od osoby. Wyżywienie we własnym zakresie. Wyjazd o godz. 4.00, powrót ok 21.00. Zapisy do soboty 4 września.
  11. Dom Diecezjalny Tabor w Rzeszowie zaprasza na koncert ewangelizacyjny ks. Jakuba Bartczaka 3 września o godz. 20 (wstęp wolny, zapisy telefonicznie, tel.: 533 833 399) oraz na rekolekcje małżeńskie pt.: Pokonywanie kryzysów w małżeństwie i rodzinie, prowadzone przez Jadwigę i Jacka Pulikowskich w dniach od 3 do 5 września (zapisy poprzez formularz umieszczony na: www.tabor.rzeszow.pl).

 

Intencje mszalne (30 sierpnia – 5 września):

 

poniedziałek (30 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Krzysztof – int. od siostry z rodziną;

+ Małgorzata Krasoń – int. od rodziny Rząsów;

wtorek (31 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Maria i Józef Michałek – int. od córki z rodziną;

+ Małgorzata Krasoń – int. od kuzyna Janusza i kuzynek Alicji, Doroty i Moniki;

środa (1 września):

– godz. 8.00:  W int. dzieci, młodzieży, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych z naszej szkoły, o łaski i Boże Błogosławieństwo w Nowym Roku Szkolnym;

– godz. 18.00: + Jerzy Chmiel – int. od żony;

+ Józef Pietraszek (greg. 1);

czwartek (2 września) – godz. 18.00:

+ Bronisław i Genowefa Głowiak – w 2 rocznicę śmierci;

+ Józef Pietraszek (greg. 2);

piątek (3 września) – godz. 18.00:

+ Maria Polak;

+ Józef Pietraszek (greg. 3);

+ Małgorzata Krasoń – int. od kuzyna Janusza i kuzynek Alicji, Doroty i Moniki;

sobota (4 września) – godz. 18.00:

+ Stanisława i Krystyna;

+ Józef Pietraszek (greg. 4);

+ Małgorzata Krasoń – int. od Zbigniewa i Agnieszki z rodziną;

niedziela (5 września):

7.30+ Antonina i Franciszek Gaweł – w rocznicę śmierci Franciszka;

10.30+ Stanisława i Stanisław Orzech – w rocznicę śmierci Stanisławy;

14.00W intencji parafian;

+ Józef Pietraszek (greg. 5);