1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na sumie o 10.30 poświęcimy wieńce, które będą znakiem naszej wdzięczności wobec Boga za Jego Opatrzność – pełną miłosierdzia troskę o nas i za Jego błogosławieństwo w naszej pracy, szczególnie w pracy rolników. Na każdej Mszy św. poświęcenie owoców, ziół i kwiatów.
  2. Dzisiaj również III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  3. W naszym kościele, dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się, organizowany przez GOK w Trzebownisku, koncert Zespołu Harmonijek Ustnych Trio Animato, zatytułowany Patronce ziół, kwiatów, owoców i zbóż grajmy… Wszystkich, szczególnie miłośników muzyki harmonijkowej, zachęcam do wzięcia udziału w tym koncercie. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 16.00 (po koncercie).
  4. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Za świąteczną dekorację kościoła dziękuję Agnieszce Rogali, p. Bernadecie Gaweł i p. Wiesławowi Poradzie. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Rejman, Lech, Tomaka, Cyrnek i Gaweł.
  5. Różaniec przed sumą 22 sierpnia poprowadzi Róża pani Zofii Komorowskiej.
  6. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zapraszam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  7. Dożynki Diecezjalne w tym roku odbędą się w niedzielę 29 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcam do udania się do Katedry z naszymi, parafialnymi wieńcami.
  8. Ogłoszenia Dyrekcji ZS w Łukawcu: a) Spotkanie organizacyjne dla Rodziców dzieci przedszkolnych odbędzie się w dniu 26-go sierpnia o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej ZS w Łukawcu. Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców. b) Dzień Adaptacyjny dla przedszkolaków nowo przyjętych odbędzie się 24 sierpnia w godzinach od 10:30 do 11:30 w sali Pszczółek. Zapraszamy serdecznie wszystkie nowo przyjęte przedszkolaki wraz z Rodzicami.
  9. Redakcja „Niedzieli” wraz z biurem podróży El Holiday zapraszają na pielgrzymkę szlakiem sanktuariów Rumunii i Bułgarii w dniach od 11 do 19 września. Więcej szczegółów na stronie biura: http://elholiday.pl/produkt/rumunia-bulgaria-2/

 

Intencje mszalne (16 sierpnia – 22 sierpnia):

 

– poniedziałek (16 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Marianna, Stanisław, Wiesława Jankowscy;

+ Józef Pietraszek – int. od rodziny Wierciochów;

+ Małgorzata Krasoń – int. od rodziny Gancarzów;

wtorek (17 sierpnia) – godz. 18.00: 

+ Kazimierz Lęcznar;

+ Józef Pietraszek – int. od rodziny Poradów;

+ Małgorzata Krasoń – int. od rodziny Czekajskich;

środa (18 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Teresa i Stefan Koń;

+ Józef Pietraszek – int. od rodziny Dubielów z Łąki;

+ Małgorzata Krasoń – int. od rodziny Bernackich;

czwartek (19 sierpnia) – godz. 18.00:

Z róży p. Józefy Nowak – z prośbą o Miłosierdzie Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Ojczyzny i dla parafii.

+ Józef Pietraszek – int. od Elżbiety i Józefa Gawłów z rodziną;

piątek (20 sierpnia) – godz. 18.00:

+ Zofia Bednarz – w 4 rocznicę śmierci;

+ Józef Pietraszek – int. od Genowefy Dziągwy;

sobota (21 sierpnia) – godz. 18.00:

W intencji dusz czyśćcowych

+ Józef Pietraszek – int. od Anny i Wiesława Pokrzywów;

niedziela (22 sierpnia):

7.30O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodziny Pietraszków;

10.30W intencji parafian; 

14.00W intencji Agnieszki i Marka Gratów – w 15 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla ich rodziny;

+ Józef Pietraszek – int. od rodziny Tomasików;