1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Subczak, Barłowski, Tomaka, Łakomiec, Miś.
  2. Różaniec przed sumą 4 lipca poprowadzi Róża pani Józefy Miś.
  3. We wtorek, 29 czerwca, obchodzić będziemy Uroczystość Świętych Piotra i Pawła – odpust w kościele parafialnym w Łukawcu Dolnym. W naszej parafii Msze św. o godz. 7.30 i o godz. 18.00. W tym dniu zbierana będzie składka na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się w intencji kapłanów i o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne. W czwartek, od godz. 16.00 do 18.00 odbędzie się spowiedź przed I piątkiem miesiąca. Spowiadać będzie kilku kapłanów. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pojednania.
  5. I piątek miesiąca – o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja prywatna.
  6. I sobota miesiąca – wizyta u chorych od godz. 9.00. Chorych, którzy chcą przyjąć kapłana z posługą sakramentalną, proszę zgłaszać w zakrystii. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszam szczególnie Róże Różańcowe. Na zakończenie zmiana tajemnic różańcowych.
  7. Siostra Regina Kozioł ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, którą gościliśmy w ubiegłym tygodniu przesłała podziękowanie za wszelką otrzymaną pomoc. Datki przeznaczone będą dla dzieci z przedszkola oraz szkoły podstawowej im. św. Alojzego Gonzagi w Essiengbocie. W swym liście napisała: BÓG ZAPŁAĆ  za otwarte serce, które nie zamyka się na potrzeby innych, lecz z hojnością daje i wspiera najuboższych. BÓG  ZAPŁAĆ  za dobroć i życzliwość, jakiej doświadczyłam w Waszej    Zapewniam Wszystkich o pamięci w modlitwie.
  8. W związku z pożarem, który w minioną sobotę wyrządził ogromne zniszczenia w Nowej Białej k. Nowego Targu oraz w związku z wystąpieniem podtopień i nawałnic, ks. Biskup Ordynariusz zwrócił się z prośbą o przeprowadzenie dzisiaj zbiórki do puszek na pomoc poszkodowanym. Przed rokiem, zaznacza ks. Biskup, inne diecezje pomagały poszkodowanym w powodzi z naszego terenu, teraz my okażmy solidarność z ofiarami pożaru. Rzeszowska Caritas już przekazała na ten cel 50 tys. zł.
  9. Oaza Dorosłych z Domu Diecezjalnego Tabor oraz Diakonia Misyjna Ruchu Światło – Życie naszej Diecezji zapraszają na piknik, który odbędzie się przy kościele św. Józefa na Staromieściu w następną niedzielę, 4 lipca, o godzinie 16.00. Przewidziane są atrakcje dla młodszych i starszych, zabawy, smakołyki i loteria. A przy okazji można będzie pomóc misjom w Kenii, gdzie rozwija się Ruch Światło – Życie.
  10. Na parkingu za Przedszkolem jeszcze przez jakiś czas będzie wystawiony kontener na makulaturę, z której dochód przeznaczony zostanie na misje.

 

Intencje mszalne (28 czerwca – 4 lipca):

– poniedziałek (28 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Maria Rydz – int. od syna Stanisława z rodziną;

+ Maria Rydz (greg. 25);

+ Urszula Kołodziej – int. od Haliny i Jana Mirków z Medyni;

+ Ryszard Tomasik – int. od Zofii Tomasik;

wtorek (29 czerwca:

Godz. 7.30+ Urszula Kołodziej – int. od rodziny Jęczalików;

Godz. 18.00O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych i o wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Janiny Chmiel;

+ Maria Rydz (greg. 26);

+ Urszula Kołodziej – int. od rodziny Rydz i Szałęga;

+ Ryszard Tomasik – int. od kuzyna Zbigniewa z rodziną;

środa (30 czerwca) – godz. 18.00:

Zmarli z rodzin Kamiński i Nowak;

+ Maria Rydz (greg. 27);

+ Urszula Kołodziej – int. od rodziny Wilków;

+ Ryszard Tomasik – int. od kuzynki Marzeny z rodziną;

czwartek (1 lipca) – godz. 18.00:

+ Albina Porada – int. od syna Wiesława z żoną;

+ Maria Rydz (greg. 28);

+ Urszula Kołodziej – int. od rodziny Wilków;

+ Ryszard Tomasik – int. od rodziny Golców;

piątek (2 lipca) – godz. 18.00:

+ Albina Porada – int. od Róży p. Janiny Chmiel;

+ Maria Rydz (greg. 29);

+ Urszula Kołodziej – int. od rodziny Wilków;

+ Ryszard Tomasik – int. od koleżanek i kolegów z pracy;

sobota (3 lipca) – godz. 18.00:

W intencji Oktawii – w rocznicę Chrztu Świętego – z prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i wszelkie potrzebne łaski;

+ Maria Rydz (greg. 30);

+ Urszula Kołodziej – int. od kuzynki Elżbiety z rodziną;

+ Ryszard Tomasik – int. od koleżanek i kolegów z pracy;

niedziela (4 lipca):

7.30W 20 rocznicę ślubu – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

10.301) W intencji parafian; 2) Intencja dziękczynna za 60 lat małżeństwa Genowefy i Józefa Stróżów, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata małżeńskiego życia;

14.00+ Mieczysław i Maria Szałęga – w rocznicę śmierci Mieczysława;

+ Urszula Kołodziej – int. od koleżanki Katarzyny z rodziną;