1. Na prośbę ks. bpa Ordynariusza, w parafiach naszej diecezji przeprowadzana jest dzisiaj zbiórka do puszek na wsparcie prowadzonego remontu Domu Diecezjalnego KSM w Rzeszowie. Serdeczne Bóg Zapłać.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Za udekorowanie kościoła kwiatami dziękuję dzisiejszym nowożeńcom Annie i Markowi Prokopom, którym życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Miłosierdzia na nowej drodze życia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Lech, Porada, Dubiel, Nowak, Wilk.
  3. Różaniec przed sumą 20 czerwca poprowadzi Róża pani Teresy Wiercioch.
  4. W tym tygodniu przypada III piątek i III sobota miesiąca. Zachęcam i zapraszam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego i do św. Jana Pawła II.
  5. Następna niedziela to III niedziela miesiąca. W naszej parafii składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać za ofiarność.
  6. Wraz z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję o zakupie używanych organów piszczałkowych – mechanicznych, które w lipcu zostaną sprowadzone z Niemiec, a według zapewnień firmy, która będzie się tym zajmować, zostaną one uruchomione w naszym kościele przed końcem roku. Najbliższe składki inwestycyjne będą przeznaczone właśnie na ten cel. Jeśli znaleźliby się fundatorzy indywidualni, to z góry wyrażam wdzięczność i zapraszam do kontaktu ze mną. Ofiary można wpłacać również bezpośrednio na konto z dopiskiem Ofiara na organy.
  7. W naszej diecezji trwa Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdego dnia odbywa się adoracja w jednej z parafii naszej diecezji. W naszej parafii taka adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w najbliższy czwartek, 17-go czerwca od Mszy św. o godz. 18.00 do godz. 21.00. Zapraszam wszystkich do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, w szczególności proszę o podjęcie modlitewnych dyżurów: od 19.00 do 19.30 – Młodzież i dzieci ze Scholi i Oazy; od 19.30 do 20.00 – Róże Marii Myrda, Stanisława Chmiela, Anieli Noga i Alfredy Miś; od 20.00 do 20.30 – Róże Józefy Nowak, Józefy Miś, Józefa Stróża, Teresy Wiercioch i Janiny Chmiel; od 20.30 do 21.00 – Róże Edyty Więcek, Janiny Drzał, Marii Ornat, Zofii Komorowskiej i Zofii Jankowskiej.
  8. Na parkingu za Przedszkolem wystawiony został kontener na makulaturę. Dochód ze sprzedaży zebranej makulatury zostanie przekazany na Misje.
  9. W następną niedzielę, 20 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii siostrę Reginę Kozioł ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, która obecnie posługuje w Kamerunie. Siostra Regina zwróciła się do nas z prośbą o wsparcie modlitewne i materialne dla misji, w której pracuje. Na zakończenie Mszy św. będzie zorganizowana zbiórka do puszek na ten cel.

 

Intencje mszalne (14 czerwca – 20 czerwca):

 

– poniedziałek (14 czerwca) – godz. 18.00:

+ Maria Rydz – od córki z mężem;

+ Maria Rydz (greg. 11);

+ Urszula Kołodziej – int. od Lucyny i Tadeusza Mierzwów z rodziną;

+ Ryszard Tomasik – int. od kuzynów Tomasza, Ewy i Renaty;

wtorek (15 czerwca) – godz. 18.00: 

Zmarli z rodziny Wierzbickich;

+ Maria Rydz (greg. 12);

+ Urszula Kołodziej – int. od Teresy i Mariana Mierzwów z rodziną;

+ Ryszard Tomasik – int. od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej;

środa (16 czerwca) – godz. 18.00:

+ Maria i Józef Kamińscy;

+ Maria Rydz (greg. 13);

+ Urszula Kołodziej – int. od Moniki i Dariusza Mierzwów z rodziną;

+ Ryszard Tomasik – int. od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej;

czwartek (17 czerwca) – godz. 18.00:

+ Tadeusz Poźniak – w rocznicę śmierci;

+ Maria Rydz (greg. 14);

+ Urszula Kołodziej – int. od Jolanty i Janusza Mierzwów z rodziną;

+ Ryszard Tomasik – int. od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej;

piątek (18 czerwca) – godz. 18.00:

+ Emilia Jałówka – w 6 rocznicę śmierci;

+ Maria Rydz (greg. 15);

+ Urszula Kołodziej – int. od Lucyny i Wacława Leniartów z rodziną;

+ Ryszard Tomasik – int. od siostry Beaty z rodziną;

sobota (19 czerwca) – godz. 18.00:

+ Michał i Antonina;

+ Maria Rydz (greg. 16);

+ Urszula Kołodziej – int. od Bogumiły i Tadeusza Chmielów z rodziną;

+ Ryszard Tomasik – int. od rodziny Tomasików z Czarnej;

niedziela (20 czerwca):

7.30W intencji parafian;

10.301) + Małgorzata Krasoń – int. od męża z synami; 2) + Józef Kokoszka;

14.00+ Stanisław Noga – w 5 rocznicę śmierci;

+ Maria Rydz (greg. 17);

+ Urszula Kołodziej – int. od Marii i Jana Cisków z Wólki Podleśnej;

+ Ryszard Tomasik – int. od rodziny Tomasików z Czarnej;