1. W niedzielę 30 maja, na godz. 15.00 w imieniu Organizatorów zapraszam wszystkich parafian na Piknik, który odbędzie się, ze względu na niepewną pogodę, przy Domu Strażaka.
  2. Bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie w naszej parafii Emila Stolarczyka z Ukrainy. W jego imieniu i swoim składam serdeczne Bóg Zapłać za złożoną ofiarę na rzecz jego parafii. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przeprowadzenie tej zbiórki.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Za udekorowanie kościoła kwiatami dziękuję ofiarodawcom. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Drupka, Harko, Więcek, Pachorek, Pudło.
  4. Różaniec przed sumą 3 czerwca poprowadzi Róża pani Anieli Nogi oraz 6 czerwca Róża pani Edyty Więcek.
  5. W naszym kościele pojawił się nowy konfesjonał zakupiony niemal w całości dzięki ofiarności dwóch darczyńców, którym serdecznie dziękuję w imieniu całej parafii i modlę się, aby Pan Bóg wynagrodził im ich życzliwość swoimi łaskami. Ufam, że nowy konfesjonał wszystkim, a szczególnie ludziom starszym, ułatwi przystępowanie do sakramentu pojednania. Składam również serdeczne podziękowanie pewnej rodzinie, która jak wotum ufundowała dla naszego kościoła figurę św. Józefa. Niech Bóg wynagrodzi a św. Józef niech wyprasza potrzebne łaski.
  6. Za pomoc w pracach przy kościele i przy plebanii składam serdeczne podziękowanie panom Antoniemu Chmielowi, Wiesławowi Płoszajowi, Adamowi Misiowi, Andrzejowi i Piotrowi Stopom.
  7. Spowiedź św. przed Uroczystością Bożego Ciała i przed I piątkiem miesiąca zostanie zorganizowana we wtorek, 1 czerwca, od godz. 16.00. Zachęcam ze skorzystania ze sakramentu pojednania.
  8. 3 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po sumie uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Chciałbym poprosić poniesienie baldachimu: z kościoła do 1 ołtarza – ojców młodzieży w tym roku bierzmowanej; od 1 do 2 ołtarza – druhów OSP w Łukawcu; od 2 do 3 ołtarza – ojców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej; od 3 do 4 ołtarza – panów z Róż męskich; od 4 ołtarza do kościoła – panów z Rady Parafialnej.

Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w precesji Bożego Ciała, która jest szczególnym wyznaniem naszej wiary przede wszystkim w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszam wszystkie grupy i organizacje działające przy parafii, jak również Strażaków z pocztem sztandarowym, Koło Gospodyń i Zespół Łukawianie. Zapraszam dzieci pierwszokomunijne w strojach oraz inne dzieci – chłopców z dzwoneczkami i dziewczynki do sypania kwiatów. Od piątku, w dni oktawy Bożego Ciała, organizowane będą procesje eucharystyczne wokół kościoła, na które również gorąco zapraszam.

  1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 15.30, wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego i możliwość prywatnej adoracji do godz. 18.00. W sobotę na Mszę św. zapraszam wszystkie Róże Różańcowe. Na zakończenie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. 5 i 7 czerwca można będzie w Łukawcu skorzystać z usług kominiarskich. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

Intencje mszalne (31 maja – 6 czerwca):

– poniedziałek (31 maja) – godz. 18.00: 

+ Jan Kania;

+ Helena Żaba (greg. 30);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 23);

+ Urszula Kołodziej – int. od Sebastiana;

+ Zdzisława i Stanisław Gąsior;

O siły w walce z chorobą nowotworową i powrót do zdrowia dla Tadeusza;

wtorek (1 czerwca) – godz. 18.00: 

+ Stefania i Andrzej Miś – w 6 rocznicę śmierci Stefanii;

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 24);

+ Urszula Kołodziej – int. od Agnieszki i Witolda Sapów z rodziną;

+ Ryszard Tomasik – int. od chrzestnej z mężem;

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Dominiki i Aleksandry;

środa (2 czerwca) – godz. 18.00:

1) + Leszek Drzał; 2) W 25 rocznicę ślubu Anny i Ryszarda Bieniaszów – dziękczynna za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia;

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 25);

+ Urszula Kołodziej – int. od rodziny Strzępków;

czwartek (3 czerwca):

7.30+ Jan i Helena – w 3 rocznicę śmierci Heleny;

10.301) W intencji parafian; 2) O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla Józefa i Stanisławy; 3) + Józef Kokoszka;

14.00+ Urszula Kołodziej – int. Katarzyny i Mariusza Urbanów z rodziną;

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 26);

+ Urszula Kołodziej – int. od rodziny Pasierbów;

piątek (4 czerwca) – godz. 18.00:

+ Maria i Michał Hazik;

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 27);

+ Maria Rydz (greg. 1);

+ Urszula Kołodziej – int. od Ireny i Józefa Drzałów;

sobota (5 czerwca) – godz. 18.00:

W int. Wiesława i Jadwigi Poradów – o łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 28);

+ Maria Rydz (greg. 2);

+ Urszula Kołodziej – int. od Ireny i Józefa Drzałów;

niedziela (6 czerwca):

7.30W intencji parafian;

10.30O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia i dary Ducha Świętego dla Dawidka;

14.00O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla pewnej rodziny;

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 29);

+ Maria Rydz (greg. 3);

+ Urszula Kołodziej – int. od Agnieszki i Zdzisława;