1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Emila Stolarczyka, pracującego obecnie na Ukrainie. Ks. Emil wraz ze swoją parafią boryka się z ogromnymi problemami materialnymi. Będziemy chcieli wesprzeć go naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek. Za każdy gest dobroci i życzliwości oraz za ofiarność z góry składam serdeczne Bóg Zapłać.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. Za udekorowanie kościoła kwiatami dziękuję nowożeńcom Sylwii i Grzegorzowi Kwolkom, którym życzę wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Miłosierdzia na nowej drodze życia. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Nowak, Pustelak, Miś, Bosak, Stopa.
  3. Różaniec przed sumą 30 maja poprowadzi Róża pani Marii Ornat.
  4. Na Mszę św. i spotkanie zapraszam w środę uczniów klasy 6, którzy w naszej parafii będą przygotowywać się do sakramentu bierzmowania, w czwartek zapraszam uczniów klasy 7, w piątek uczniów klasy 8.
  5. W środę obchodzić będziemy Dzień Matki. Zachęcam do modlitwy w intencji naszych Mam.
  6. W sobotę na godzinę 11.00 zapraszam na spotkanie kandydatów na ministrantów, szczególnie tych z 3 klasy.
  7. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca. Pamiętajmy o modlitwie w intencji małżeństw i rodzin z naszej parafii.
  8. 3 czerwca obchodzić będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Procesją z Najświętszym Sakramentem pójdziemy w tym roku w stronę cmentarza. Chciałbym poprosić o przygotowanie ołtarzy: 1 – Rodziców i młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania; 2 – Druhny i druhów OSP w Łukawcu; 3 – Rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej; 4 – panie z Róż Różańcowych p. Janiny Drzał, p. Józefy Miś i p. Janiny Pudło.
  9. W niedzielę 30 maja, na godz. 15.00 w imieniu Organizatorów zapraszam wszystkich parafian na Piknik, który odbędzie się przy plebanii.
  10. Ogłoszenie Wójta Gminy Trzebownisko: od 4 maja swoją pracę prowadzą rachmistrze Narodowego Spisu Powszechnego, którzy mogą dzwonić do naszych domów, aby dokonać spisu. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowej.

 

Intencje mszalne (24 maja – 30 maja):

– poniedziałek (24 maja) – godz. 18.00: 

+ Ryszard Tomasik – int. od siostry Beaty z rodziną;

+ Helena Żaba (greg. 23);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 16);

+ Eugeniusz Malak – int. od kolegów z Lotniskowej Straży Pożarnej;

+ Urszula Kołodziej – int. od Eugeniusza Kołodzieja z rodziną;

wtorek (25 maja) – godz. 18.00: 

+ Józef Noworól – w 2 rocz. śmierci;

+ Helena Żaba (greg. 24);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 17);

+ Eugeniusz Malak – int. od siostry Marii Kalinowskiej;

+ Urszula Kołodziej – int. od Aleksandry i Janusza Koniów;

środa (26 maja) – godz. 18.00: 

+ Józefa Wiercioch;

+ Helena Żaba (greg. 25);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 18);

+ Eugeniusz Malak – int. od rodziny Bożków;

+ Urszula Kołodziej – int. od rodziny Lechów;

czwartek (27 maja) – godz. 18.00: 

+ Józef Pietraszek – int. od Róży p. Józefa Stróża;

+ Helena Żaba (greg. 26);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 19);

+ Eugeniusz Malak – int. od Bogusława Misia z rodziną;

piątek (28 maja) – godz. 18.00:

+ Stefania Kania;

+ Helena Żaba (greg. 27);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 20);

+ Eugeniusz Malak – int. od siostrzenicy z rodziną;

sobota (29 maja) – godz. 18.00:

+ Franciszek Jucha – int. od żony, córki i syna;

+ Helena Żaba (greg. 28);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 21);

+ Eugeniusz Malak – int. od koleżanek z pracy Marii Ataman, Krystyny i Józefa Poradów;

niedziela (30 maja):

7.30W intencji parafian;

10.30Dziękczynna w 25 rocznicę ślubu Jolanty i Grzegorza – z prośbą o opiekę Matki Bożej Miłosierdzia w dalszym życiu;

14.00+ Józef Ślęzak – int. od żony;

+ Helena Żaba (greg. 29);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 22);

+ Eugeniusz Malak – int. od rodziny Gratów i Golców;