1. Dzisiaj III niedziela miesiąca. W naszej parafii organizowana jest składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy poprzez ofiarność wyrażają troskę o naszą parafię. Dziękuję również za ofiary składane bezpośrednio na konto parafialne – między innymi panu Stanisławowi Bielendzie i pani Dorocie Jurczak.
  2. Dzisiaj, w naszym kościele możliwość prywatnej Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 (po Mszy św.) do 18.00. Zachęcam do modlitwy przed Panem Jezusem obecnym wśród nas w tajemnicy Eucharystii.
  3. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Wiercioch, Wiercioch, Stasicki, Grata, Pasierb.
  4. Różaniec przed sumą 23 maja poprowadzi Róża pani Janiny Chmiel.
  5. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Proszę rodziców, aby pomogli swoim dzieciom dotrzeć do kościoła. Zachęcam również do podtrzymania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą.
  6. Dzisiaj po Mszach świętych wolontariusze komitetu Stop aborcji zbierają podpisy pod projektem ustawy, zapewniającym ochronę nienarodzonym dzieciom. Aby zebrane podpisy były ważne potrzebny jest numer PESEL. Zachęcam do podpisania się w obronie dzieci.
  7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Zachęcam do modlitwy Nowenną do Miłosierdzia Bożego.
  8. W następną niedzielę (23 maja) będziemy gościć w naszej parafii Emila Stolarczyka, pracującego obecnie na Ukrainie. Ks. Emil wraz ze swoją parafią boryka się w ogromnymi problemami materialnymi. Będziemy chcieli wesprzeć go naszą modlitwą i ofiarami składanymi do puszek. Za każdy gest dobroci i życzliwości oraz za ofiarność z góry składam serdeczne Bóg Zapłać.

Intencje mszalne (17 maja – 23 maja):

– poniedziałek (17 maja) – godz. 18.00: 

+ Joanna Stróż – w rocznicę śmierci;

+ Helena Żaba (greg. 16);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 9);

+ Katarzyna Gunia – int. od koleżanek i kolegów ze sklepu nr 1;

+ Eugeniusz Malak – int. od chrześniaka Kazimierza z rodziną;

wtorek (18 maja) – godz. 18.00: 

+ Eugeniusz Dudek – w 6 rocznicę śmierci – int. od córki;

+ Helena Żaba (greg. 17);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 10);

+ Katarzyna Gunia – int. od koleżanek i kolegów Elżbiety i Janusza;

+ Eugeniusz Malak – int. od wnuczki Moniki z rodziną;

środa (19 maja) – godz. 18.00: 

+ Kazimierz Lęcznar – w 3 rocznicę śmierci;

+ Helena Żaba (greg. 18);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 11);

+ Eugeniusz Malak – int. od wnuczki Marty z rodziną;

+ Urszula Kołodziej – int. od Ewy Nowak z rodziną;

czwartek (20 maja) – godz. 18.00: 

+ Eugeniusz Malak – od siostry Marii Kalinowskiej;

+ Helena Żaba (greg. 19);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 12);

+ Eugeniusz Malak – int. od Nelli Bester;

+ Urszula Kołodziej – int. od Danuty Talagi z rodziną;

piątek (21 maja) – godz. 18.00:

+ Ryszard Tomasik – int. od siostry Bernadetty;

+ Helena Żaba (greg. 20);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 13);

+ Eugeniusz Malak – int. od Agnieszki i Zbigniewa Gancarzów;

+ Urszula Kołodziej – int. od chrześnicy Iwony z rodziną;

sobota (22 maja) – godz. 18.00:

+ Leszek Drzał;

+ Helena Żaba (greg. 21);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 14);

+ Eugeniusz Malak – int. od Alfredy Miś i Stanisławy Kluz;

niedziela (23 maja):

7.301) + Aniela Kania; 2) O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Anieli Nogi;

10.30+ Maria Gaweł – w rocznicę śmierci;

14.001) W intencji parafian; 2) Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla rodziny Więcków;

+ Helena Żaba (greg. 22);

+ Mieczysław Wiercioch (greg. 15);

+ Eugeniusz Malak – int. od kolegów z Lotniskowej Straży Pożarnej;