1. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za zakupione kwiaty. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Janok, Buszta, Zdeb, Śliż, Kowal.
  2. Różaniec przed sumą 16 maja poprowadzi Róża pani Janiny Drzał.
  3. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Proszę rodziców, aby pomogli swoim dzieciom dotrzeć do kościoła. Zachęcam również do podtrzymania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą.
  4. W tym tygodniu przypada III sobota miesiąca. Zachęcam do modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II
  5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będzie to zarazem III niedziela miesiąca. W naszej parafii organizowana będzie składka inwestycyjna. Serdeczne Bóg Zapłać wszystkim, którzy poprzez ofiarność wyrażają troskę o naszą parafię.
  6. W następną niedzielę wolontariusze komitetu Stop aborcji będą zbierać podpisy pod projektem ustawy, która ma celu ochronę dzieci przed aborcją. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL. Zachęcam wszystkich do poparcia tej inicjatywy.
  7. Ogłoszenie Wójta Gminy Trzebownisko: 15 maja 2021 r. (sobota) w godzinach od 10.00 do 15.00 zostanie uruchomiony Gminny Punkt Spisowy dla zainteresowanych Narodowym Spisem Powszechnym.
  8. Ogłoszenie Sołtysa wsi Łukawiec: Istnieje możliwość wpłaty 2 raty podatku rolnego i od nieruchomości. Wpłaty będą przyjmowane: 1) Dom Kultury na Golonkówce: 15.05.2021 (sobota), od 8.30 – 10.00; 2) Dom Strażaka: 15.05.2021 (sobota), od 10.30 – 12.00; 3) Dom Ludowy, Łukawiec Dolny: 15.05.2021 (sobota), od 13.30 – 15.30.

 

Intencje mszalne (10 maja – 16 maja):

– poniedziałek (10 maja) – godz. 18.00: 

+ Eugeniusz Malak – int. od syna Adama;

+ Helena Żaba (greg. 9)

+ Katarzyna Gunia – int. od sąsiadki Moniki;

+ Eugeniusz Malak – int. od wnuczki Judyty z rodziną;

wtorek (11 maja) – godz. 18.00: 

+ Ryszard Tomasik – int. od siostry Magdaleny z rodziną;

+ Helena Żaba (greg. 10)

+ Katarzyna Gunia – int. od Mieczysława Litwina;

+ Eugeniusz Malak – int. od wnuka Sebastiana z rodziną;

środa (12 maja) – godz. 18.00: 

+ Helena i Józef;

+ Helena Żaba (greg. 11)

+ Katarzyna Gunia – int. od rodziny Rydz i Szałęga;

+ Eugeniusz Malak – int. od rodziny Pasierbów;

czwartek (13 maja) – godz. 18.00: 

Dziękczynna za otrzymane łaski z okazji 50-tych urodzin Lesławy, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia;

+ Helena Żaba (greg. 12)

+ Katarzyna Gunia – int. od rodziny Szuberlów;

+ Eugeniusz Malak – int. od rodziny Draganów z Soniny;

piątek (14 maja) – godz. 18.00:

+ Janina i Michał;

+ Helena Żaba (greg. 13)

+ Katarzyna Gunia – int. od swatowej z Czarnej;

+ Eugeniusz Malak – int. od Jana Wołosa z rodziną, z Łąki;

sobota (15 maja)– godz. 18.00:

+ Franciszek, Stanisław, Józefa;

+ Helena Żaba (greg. 14)

+ Katarzyna Gunia – int. od Bożeny Dobrzańskiej z córkami;

niedziela (16 maja):

7.30+ Jadwiga i zmarli z rodziny;

10.30W intencji parafian;

14.00+ Ryszard Tomasik – int. od kolegów i koleżanek siostry Bernadetty;

+ Helena Żaba (greg. 15);

+ Katarzyna Gunia – int. od rodziny Pasierbów z Jasionki;