1. IV Niedziela Wielkanocna rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Módlmy się gorąco o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie dla naszej diecezji. Módlmy się również w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i naszego kleryka Sebastiana.
  2. Bardzo dziękuję tym, którzy w tygodniu podjęli posługę sprzątania naszego kościoła, za ich pracę oraz za ofiarę. O podjęcie posługi sprzątania w następnym tygodniu proszę rodziny: Barłoga, Komorowski, Mierzwa, Fabiański, Rączka.
  3. Różaniec przed sumą 2 maja poprowadzi Róża pani Marii Myrdy.
  4. W sobotę początek Nabożeństw Majowych. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa, a w szczególności dzieci. Proszę rodziców, aby pomogli swoim pociechom dotrzeć do kościoła. Jest to również pierwsza sobota miesiąca – na Mszę św. zapraszam Róże Różańcowe: te stałe, ale również Róże Rodziców i Żon. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
  5. Chciałbym zachęcić wszystkich do podtrzymania tradycji majowych spotkań przy kapliczkach, aby swoim śpiewem i modlitwą czcić Matkę Najświętszą.
  6. W niedzielę, 2 maja, wraz ze wszystkimi parafiami naszej diecezji dokonamy aktu zawierzenia św. Józefowi naszej wspólnoty parafialnej. Od czwartku, 29 kwietnia modlić się będziemy do św. Józefa w ramach Triduum, które przygotuje nas do tego aktu zawierzenia.
  7. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam na zbiórkę ministrantów z klas 4-6.
  8. W sobotę (1 maja), o godz. 12.00 sakrament pojednania dla dzieci pierwszokomunijnych oraz dzieci świętujących Rocznicę I Komunii św.
  9. Wizyta u chorych z posługą sakramentalną odbędzie się w sobotę 8 maja.
  10. W niedzielę, 2 maja, Święto Flagi Narodowej. Pamiętajmy o wywieszeniu flag także ze względu na Święto Narodowe Konstytucji 3 maja.

Intencje mszalne (26 kwietnia – 2 maja):

– poniedziałek (26 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Maria Nowak;

+ Małgorzata Krasoń (greg 21.);

+ Jan Chyłek – int. od Zakładu Pogrzebowego Haron;

wtorek (27 kwietnia) – godz. 18.00: 

+ Aniela, Antonina, Onufry;

+ Małgorzata Krasoń (greg 22.);

+ Katarzyna Gunia – int. od wnuka Krzysztofa;

środa (28 kwietnia) – godz. 18.00: 

W 25 rocznicę ślubu Marzeny i Aleksandra Pasierbów – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia;

+ Małgorzata Krasoń (greg 23.);

+ Katarzyna Gunia – int. od wnuka Krzysztofa;

czwartek (29 kwietnia) – godz. 18.00: 

W 25 rocznicę ślubu Elżbiety i Janusza Stróżów – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia na dalsze lata wspólnego życia;

+ Małgorzata Krasoń (greg 24.);

+ Katarzyna Gunia – int. od wnuków Wioletty, Lucjana i Kuby;

piątek (30 kwietnia) – godz. 18.00

+ Eugeniusz Malak – int. od syna Adama;

+ Małgorzata Krasoń (greg 25.);

+ Katarzyna Gunia – int. od wnuków Wioletty, Lucjana i Kuby;

sobota (1 maja):

O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Marii Myrdy;

+ Małgorzata Krasoń (greg 26.);

+ Katarzyna Gunia – int. od wnuczki Izabeli;

niedziela (2 maja):

7.30W intencji parafian;

10.30 – O łaskę zdrowia, błogosławieństwo Boże, wszelkie potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej Miłosierdzia dla sióstr różańcowych oraz wieczną szczęśliwość dla zmarłych sióstr – int. od Róży p. Józefy Miś;

14.00W int. Dzieci obchodzących w tym roku Rocznicę  I Komunii Świętej – o łaskę życia w Komunii z Chrystusem;

+ Małgorzata Krasoń (greg 27.);

+ Helena Żaba ( greg. 1);